Formula Drive

Wróć do wszystkich klientów
Znani pasjonaci adrenaliny w ekstremalnych emocjach podczas jazd bolidami F1 w Polsce

Znani pasjonaci adrenaliny w ekstremalnych emocjach podczas jazd bolidami F1 w Polsce

Wydarzenie "Formula Drive - Poprowadź Bolid F1" przyciągnęło szerokie grono entuzjastów zarówno sportów motorowych, jak i miłośników ekstremalnych emocji. Wśród znanych pasjonatów adrenaliny, którzy pojawili się na evencie, znaleźli się Grzegorz "Greg" Collins, Sylwia Bomba, Karolina Gilon oraz Paweł "Trybson" Trybała.

Od 6 do 9 czerwca 2024 roku na Torze Silesia Ring odbyła się trzecia edycja niezwykłego wydarzenia „Formula Drive - Poprowadź Bolid F1”. Była to wyjątkowa okazja, by poczuć prawdziwe emocje związane z jazdą bolidami Formuły 1 i Formuły Renault 2.0. Wydarzenie zgromadziło fanów mocnych wrażeń i miłośników motoryzacji, którzy po przejściu profesjonalnych szkoleń zasiedli za kierownicą legendarnych bolidów F1 Williams FW29 oraz Formuły Renault 2.0. Część uczestników mogła także poczuć prędkość jako pasażerowie BMW Sauber F1.06 X2, maszyny prowadzonej przez doświadczonego kierowcę wyścigowego Kamila Franczaka. Emocji zdecydowanie nie brakowało!

Grzegorz “Greg” Collins, Sylwia Bomba, Karolina Gilon oraz Paweł “Trybson” Trybała, znani z zamiłowania do ekstremalnych przeżyć, nie kryli swojego zachwytu. "Ja nie pamiętam, co mi dało tyle radości. Kask chciało mi wyrwać od prędkości… Nie wymyślono słów, żebym opisał Wam, jak jest..." powiedział Grzegorz “Greg” Collins.

„Jestem podekscytowana i to jest naprawdę taka bomba mega emocji. Jeżeli kiedykolwiek ktoś marzył o tym, żeby się przejechać formułą, to to jest cudowne, że w Polsce raz do roku mamy taką okazję„ mówiła Sylwia Bomba. „… i to jest dopiero petarda. Genialne emocje, bardzo polecam, super” – dodała o przejeździe co-drive F1 jako pasażerka.

„Jestem zachwycona. Emocje, jakie temu towarzyszyły - nie spotkamy ich w żadnym innym miejscu. Gwarantuję Wam, że warto tu być” – mówiła o wydarzeniu Karolina Gilon.

„Niesamowite przeżycie, niesamowita prędkość, adrenalina i wrażenia nie z tej ziemi, nie do opisania. Po prostu musicie to zrobić” – powiedział Paweł “Trybson” Trybała o jeździe bolidem Formuły Renault 2.0.

Ich pełne emocji reakcje pokazały, jak wielką frajdę sprawiło im to wydarzenie. Potężna moc i szalone przyspieszenie wbijające w fotel sprawiły, że osoby, które spróbowały swoich sił za sterami bolidu F1, nie zapomną tych chwil do końca życia. Dodatkowym smaczkiem był fakt, że bolidy F1 Williams FW29 to te same egzemplarze, którymi jeździli Alexander Wurz i Nico Rosberg, mistrz świata w F1 z 2016 roku.

"Entuzjastyczne reakcje uczestników, zarówno odbywających jazdy bolidami, jak i oglądających legendarne maszyny wyścigowe w akcji, pokazały, że warto realizować tego typu wydarzenia w Polsce" – powiedział Grzegorz Rożalski, inicjator i twórca marki Formula Drive, kierowca wyścigowy oraz CEO Emotivo Sp. z o.o.

Podczas wydarzenia uczestnicy mogli również skorzystać ze szkolenia i jazdy symulatorem F1 bazującego na McLarenie MP4-30 w skali 1:1, który umożliwił wirtualny przejazd po Torze Silesia Ring przed prawdziwym wyjazdem na tor. Jazdy na symulatorze odbywały się pod okiem wykwalifikowanego instruktora Dawida Nowakowskiego.

Trzecia edycja wydarzenia „Formula Drive - Poprowadź Bolid F1”, odbywająca się raz w roku, była nie tylko świetną okazją do spełnienia marzeń o jeździe bolidem Formuły 1, ale także niezapomnianym doświadczeniem pełnym emocji i adrenaliny. Już teraz można rezerwować miejsca na przyszły rok. Nadal jednak marzenia można przekuć w rzeczywistość, prowadząc Formułę Renault 2.0, która przyspiesza od 0 do 100 km/h w 4 sekundy i rozwija prędkość około 260 km/h na prostej. Jest ona dostępna przez cały rok w różnych lokalizacjach w Polsce.

Aby być na bieżąco, warto śledzić stronę internetową formula-drive.pl oraz profile na Facebooku i Instagramie. Można również zarejestrować się na stronie jazdaf1.pl.