POLIGON 4X4

Wróć do wszystkich klientów
Moda na offroad sprzyja powstawaniu w Polsce nowych miejsc do legalnej i bezpiecznej jazdy w terenie

Moda na offroad sprzyja powstawaniu w Polsce nowych miejsc do legalnej i bezpiecznej jazdy w terenie

Offroad to alternatywna forma spędzania wolnego czasu dostarczająca sporo adrenaliny. Wraz z rosnącą popularnością samochodów terenowych w Polsce, zapanowała prawdziwa moda na offroad. Powstają nowe miejsca dedykowane do uprawiania tego sportu motorowego. Już w kwietniu na Mazowszu odbędzie się otwarcie profesjonalnie przygotowanego obiektu dla miłośników offroadu. Będzie to Poligon4x4 Offroad Park z największym w Polsce Torem Prezentacyjno-Treningowy zlokalizowany w okolicach Góry Kalwarii.

Rosnące od kilku lat zainteresowanie offroadem w naszym kraju sprawia, że na rynku obecnie działa już wiele firm oferujących przejażdżki samochodami terenowymi, indywidualne szkolenia z jazdy, a nawet kilkudniowe wyprawy. Dzięki nim można poznać podstawy jazdy w terenie i pod okiem instruktora ćwiczyć różne techniki pokonywania przeszkód.

Do uprawiania offroadu wykorzystywane są zarówno samochody terenowe produkowane seryjnie, jak i pojazdy poddane specjalnym modyfikacjom. Wybór samochodu zależy przede wszystkim od rodzaju nawierzchni i stopnia trudności trasy. Im trudniejsze warunki do jazdy, tym większych modyfikacji wymaga pojazd. Miłośnicy offroadu szukają miejsc, gdzie można sprawdzić swoje umiejętności jazdy w terenie, pojawiając się praktycznie wszędzie od lasów i gór po wąwozy i kamieniołomy.

Na offroadowej mapie Polski powstają także specjalnie przygotowane tory, gdzie można pokonywać różnego rodzaju przeszkody, takie jak strome podjazdy i zjazdy, trawersy czy doły błotne. Jednym z nowych obiektów, stworzonym we współpracy z licencjonowanymi instruktorami sportów samochodowych i zawodowymi kierowcami, jest Poligon4x4 Offroad Park. Teren ma ponad 10 hektarów i posiada największy w Polsce Tor Prezentacyjno-Treningowy, który już służy do pierwszych testów pojazdów i systemów motoryzacyjnych dla dealerów samochodowych.

Od kilku lat obserwowaliśmy rozwój offroadu w Polsce i uznaliśmy, że brakuje w naszym kraju miejsca, który będzie się wyróżniało dobrze przemyślaną przestrzenią dając nowe możliwości zarówno amatorom offroadu, jak również profesjonalistom związanym z  branżą automotive. Decydując się na realizację tak dużej inwestycji, jaką jest Poligon4x4 Offroad Park założyliśmy, że chcemy, aby nasz obiekt wyznaczał nowy kierunek w rozwoju branży offroadu w Polsce, w którym istotne znaczenie ma jakość i bezpieczeństwo oraz poszanowanie przyrody. - mówi Grzegorz Rożalski, inicjator i współtwórca projektu Poligon4x4 Offroad Park, kierowca wyścigowy oraz CEO Emotivo Sp. z o.o.

Na terenie obiektu będzie można uprawiać offroad korzystając z różnych torów i tras samochodami, quadami, motocyklami jak również pojazdami UTV, co daje duże możliwości do sprawdzenia swoich umiejętności i uprawiania tej pasji różnym grupom miłośnikami sportów motorowych.

Powstający w okolicach Góry Kalwarii kompleks offroadowy składa się z 3 głównych elementów. Pierwszym z nich jest Tor Prezentacyjno-Treningowy o 20 modułach i łącznej długości około 1500 m, stworzony w odpowiedzi na potrzeby branży automotive i zaawansowanych kierowców, którzy chcą rozwijać swoje umiejętności. Drugim elementem jest Trasa Offroad, w ramach której są przewidziane trzy Strefy Freeride sprawiające, że 4 km to minimalna odległość, jaką można będzie pokonać. Strefy będą różnić się od siebie zarówno poziomem trudności, jak również nawierzchnią. Różnorodność przygotowanych tras pozwoli na pokonywanie ich zarówno SUVami, Crossoverami oraz autami terenowymi. Trzecim głównym elementem parku offroadowego Poligon4x4 jest Tor Quadowy, składający się z trzech oddzielnych tras różniących się od siebie długością i poziomem zaawansowania.

Oficjalne otwarcie Poligonu4x4 Offroad Park zaplanowano na kwiecień 2023 roku. Bieżący rok zapowiada się więc ciekawie dla miłośników offroadu w Polsce, którzy poszukują nowych miejsc i możliwości, aby rozwijać swoją motoryzacyjną pasję.