PAN KOBIDO

Wróć do wszystkich klientów
Masaż Kobido UP ułatwia transport składników aktywnych w głąb skóry

Masaż Kobido UP ułatwia transport składników aktywnych w głąb skóry

Substancje aktywne muszą przejść długą drogę zanim dotrą do właściwej warstwy skóry. Dzięki odpowiedniej stymulacji podczas masażu można przyspieszyć ten proces. Rozszerzenie naczyń krwionośnych pod wpływem stymulacji i temperatury pozwala na szybsze wnikanie substancji odżywczych w głąb skóry.

Skóra jako największy narząd naszego ciała spełnia wiele ważnych funkcji. Przede wszystkim chroni organizm przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych, zabezpiecza przed urazami mechanicznymi oraz współdziałając z układem odpornościowym chroni organizm przed drobnoustrojami. Pozwala także przenikać różnorodnym składnikom odżywczym. Jednak substancje aktywne, które mają dobry wpływ na fizjologię i funkcjonowanie skóry muszą przejść długą drogę zanim dotrą do odpowiednich warstw skóry. Przenikanie przez skórę składników aktywnych o różnorodnym działaniu zależne jest między innymi od stanu fizjologiczno – metabolicznego skóry, jej budowy czy obecności warstwy rogowej naskórka.

Choć masaż kojarzy się głównie z relaksem i odprężeniem może znacznie wspomóc odżywienie skóry. Odpowiednia stymulacja mięśni twarzy wykonywana ze znajomością anatomii, może efektywnie wspomagać ujędrnienie skóry, zmniejszać oznaki i opóźniać procesy jej starzenia, przyczyniać się do produkcji kolagenu i elastyny, a także poprawić metabolizm komórkowy i regenerację skóry przyczyniając się do zwiększenia przenikania wartościowych składników aktywnych w głąb skóry.

Pierwszym krokiem przenikania substancji aktywnych jest adsorpcja, czyli pokonanie zewnętrznej warstwy skóry. Kolejnym penetracja czyli wniknięcie w skórę właściwą, a ostatnim resorpcja, czyli dotarcie do naczyń krwionośnych. Wszystkie te etapy może wspomóc masaż Kobido UP. Korzyści wynikających z jego stosowania jest wiele, gdyż jest to masaż tkanek głębokich, składający się z różnych technik masażu, które oddziałują zarówno na tkanki, powięzi, mięśnie i przyczepy mięśniowe. Atutem głębokiego masażu twarzy jest jego kompleksowe działanie.

Pobudzenia i usprawniania krążenia, lepsze dotlenienie skóry i jej ujędrnienie – tego możemy się spodziewać po dobrze wykonywanych i regularnych masażach twarzy. Skóra staje się rozświetlona, gdyż jest lepiej dotleniona i wygląda na bardziej wypoczętą. Jeśli masaż dodatkowo zawiera również fazę drenażu limfatycznego, może skutecznie pomóc w likwidacji opuchnięć i obrzęków oraz pobudzić organizm do procesów autoregeneracji. - mówi Witold Pyrkosz, specjalista terapii manualnych twarzy.

Wpływ masażu na skórę powoduje szybsze procesy gojenia i odbudowę uszkodzonych komórek. Dzięki odpowiednim ruchom podczas masażu skóra ulega rozgrzaniu oraz przyspiesza krążenie krwi. Dzięki rozszerzeniu naczyń krwionośnych pod wpływem temperatury pozwala na szybsze wprowadzenie substancji odżywczych. Masaż Kobido UP pozwala również na złuszczenie naskórka i otwarcie pozamykanych porów co prowadzi do lepszego utlenienia i uelastycznienia naskórka.

Atutem masażu Kobido UP jest realizacja masażu zarówno na powierzchni skóry, jak również na głębszych warstwach skóry, tkanek podskórnych i tłuszczowych, jak również powięzi i mięśni. Takie działania przy odpowiedniej powtarzalności przynoszą pozytywne efekty w wyglądzie twarzy, m.in. w poprawie napięcia i kondycji wizualnej skóry. Dodatkowo mogą również spowolnić niekorzystne zmiany związane z procesem starzenia.