PAN KOBIDO

Wróć do wszystkich klientów
Czy masaż twarzy może być naturalną alternatywą dla medycyny estetycznej?

Czy masaż twarzy może być naturalną alternatywą dla medycyny estetycznej?

Nie każdy chce lub może korzystać z zabiegów medycyny estetycznej, szczególnie tych ingerencyjnych, aby opóźnić procesy starzenia się skóry i uzyskać efekt jej młodszego wyglądu. Alternatywą może być na przykład masaż Kobido postrzegany jako niechirurgiczny lifting twarzy. Jakie efekty jesteśmy w stanie osiągnąć przy regularnym i profesjonalnym wykonywaniu takiego masażu?

Masaż Kobido, który już od kilku lat cieszy się coraz większym zainteresowaniem w Polsce, to szczególna forma masażu stanowiąca kombinację tradycyjnych japońskich koncepcji medycznych oraz technik manipulacji ręką.

Siła masażu Kobido tkwi w jego złożoności i odpowiedniej intensywności. W odróżnieniu od innych metod, masaż Kobido działa nie tylko na powierzchni twarzy, ale przede wszystkim na głębszych warstwach skóry, tkanek podskórnych i tłuszczowych, jak również powięzi i mięśni. 

Na masaż liftingujący składa się wiele złożonych technik manualnych. Podczas masażu wykonywane są zarówno powolne, jak i szybkie ruchy, te pierwsze mają służyć relaksacji, z kolei drugie, a więc intensywne, mają stymulować skórę do produkcji składników niezbędnych do osiągnięcia efektu liftingującego. Zalet tego typu masażu jest wiele. Masaż liftingujący pomaga nie tylko osiągnąć zdrowszy i naturalnie młodszy wygląd twarzy, ale także m.in. pobudza pracę mięśni i nerwów, rewitalizuje i dotlenia skórę, jak również usuwa z niej toksyny i daje poczucie odprężenia. - mówi Witold Pyrkosz, specjalista terapii manualnych twarzy.

Masaż twarzy, szczególnie Kobido to forma rytuału, składającego się z kilku etapów i zestawów technik. Kluczowym elementem zabiegu jest głęboki masaż, drenaż limfatyczny i rozbudowana akupresura twarzy. Specjaliści opracowują także autorskie wersje intensywnego masażu japońskiego, wzbogacając go na przykład jak Witold Pyrkosz – specjalista terapii manualnych twarzy, powięziowym masażem interbukalnym, jak również techniką masażu kulami solnymi i kinesiotapingiem.

Rytuał całego masażu rozpoczyna się od odpowiedniego przygotowania i demakijażu skóry. Podstawą zabiegu wykonywanego przez specjalistę jest odpowiednia intensywność ruchów oraz precyzyjnie dobrane chwyty. Masaż Kobido obejmuje nie tylko twarz, ale również ramiona i kark.

Cały sekret udanego masażu twarzy tkwi w pracy na głębokich tkankach, dzięki czemu jesteśmy w stanie skutecznie usunąć wszelkie napięcia mięśniowe, co w efekcie prowadzi do wygładzenia zmarszczek mimicznych. Masaż twarzy w pierwszym odczuciu może powodować lekki dyskomfort, ale nie powinien wywoływać bólu. Całościowo masaż przynosi relaks i ukojenie, wspomagając odzyskiwanie zdrowszego i młodszego wyglądu twarzy. – komentuje Witold Pyrkosz, specjalista terapii manualnych twarzy.

Intensywny masaż tkanek głębokich realizowany w trakcie masażu liftingującego pozwala zniwelować napięcie mięśniowe, a w efekcie przy regularnych sesjach wygładzić drobne zmarszczki. Może więc działać jak naturalny lifting twarzy, w którym zamiast preparatów medycznych wykorzystuje się znajomość anatomii i umiejętność oddziaływania dłońmi na różnych poziomach warstw skóry i mięśni.

Masaż twarzy staje się w dzisiejszych czasach naturalną alternatywą dla inwazyjnej medycyny estetycznej i pozwala uzyskać dobre efekty w zdrowszym i młodszym wyglądzie twarzy. Niwelując napięcia mięśniowe z okolic twarzy i szyi oraz drobne zmarszczki mimiczne, pobudzając produkcję kolagenu i elastyny, wpływając pozytywnie na regenerację i dotlenienie skóry, liftingujący masaż pomaga nam zachować na dłużej skórę w lepszej kondycji. Warto również docenić jego korzyści wynikające z możliwości redukcji stresu i stworzenia dobrej okazji do relaksu.