PAN KOBIDO

Wróć do wszystkich klientów
Lifting twarzy bez skalpela

Lifting twarzy bez skalpela

Masaż twarzy Kobido Up to prawdziwe ukojenie dla ciała i duszy. W kilkadziesiąt minut można wyraźne odmłodzić skórę i pobudzić tkanki oraz narządy do regeneracji. Opadające policzki i powieki będą dostrzegalnie uniesione a pobudzenie limfy do prawidłowego krążenia zniweluje obrzęki i opuchliznę pod oczami oraz polepszy koloryt skóry.

Zmarszczki są najbardziej charakterystycznym i najszybciej widocznym, ale nie jedynym objawem starzenia się skóry. Ich pojawienie się jest naturalnym procesem związanym ze zmianą fizjologii i struktury skóry wraz z upływem czasu. Starzenie skóry zaczyna się ok. 25-30 roku życia i postępuje w sposób ciągły, jednak od pierwszych delikatnych do widocznych zmarszczek, mija nawet kilkadziesiąt lat. Początkowo objawy zlokalizowane są w  górnej partii twarzy na przykład pod oczami, kolejne zaś w części dolnej wskutek zmiany owalu twarzy związanej z opadaniem tkanek i wiotkością skóry.

Główną przyczyną starzenia się skóry jest ubytek kolagenu, z którego w 70 - 85% składa się skóra właściwa oraz zmniejszenie się ilość kwasu hialuronowego, co przyczynia się do odwodnienia skóry i czyni ją podatną na pojawienie się zmarszczek. Spowalnia metabolizm i skóra coraz wolniej się regeneruje. Coraz cieńsza staje się hydrolipidowa warstwa chroniąca skórę przed utratą wody. Zmniejsza się aktywność gruczołów łojowych i potowych, co nasila przesuszenia się skóry. Upływ czasu powoduje, że zmniejsza się ilość tkanki tłuszczowej i zachodzą zmiany w strukturze kości i mięśni.

Masaż Kobido Up to nie tylko odmładzający masaż twarzy, to także intensywna stymulacja i odżywienie skóry. To rytuał prowadzący do poprawy wyglądu, samopoczucia i zdrowia . Celem masażu jest pobudzenie komórek naskórka, mięśni i powięzi do regeneracji. Kobido Up  stymuluje produkcję kolagenu i elastyny, które poprawiają napięcie skóry i zapewniają jej powrót do młodzieńczego wyglądu. Zmienna intensywność masażu i zastosowanie kilku technik jednocześnie zmniejsza widoczność bruzd i zmarszczek mimicznych. Płynne ruchy podczas rytuału pozwalają dotrzeć do głębiej położonych mięśni twarzy, udoskonalając jej owal.

Każda z technik zawartych w tym rytuale korzystnie wpływa na cały organizm człowieka. Ważną częścią masażu jest drenaż limfatyczny. Usprawnia przepływ limfy oraz wzmacnia odpowiedź immunologiczną na infekcje. Jednym z końcowych etapów liftingu Kobido Up jest akupresura, czyli uciskanie konkretnych punktów twarzy. Efektem jest pobudzenie do pracy i regeneracji poszczególnych organów wewnętrznych. – mówi Witold Pyrkosz, specjalista terapii manualnych twarzy, Pan Kobido.

Masaż twarzy stymuluje produkcję kolagenu i elastyny oraz pobudza komórki naskórka, mięśni i powięzi do regeneracji, dlatego mówi się o nim „lifting bez skalpela”. Usprawnia on funkcjonowanie układów krwionośnego i limfatycznego, które są odpowiedzialne za prawidłowe odżywianie tkanek, ich regenerację i odbudowę. Niweluje obrzęki i opuchliznę pod oczami oraz polepsza koloryt skóry. Działa na głęboko położone mięśnie twarzy poprawiając owal, podnosząc opadające policzki i powieki, zmniejszając widoczność bruzd i zmarszczek mimicznych. Najlepsze rezultaty osiąga się, pracując na poziomie tkanek głębokich.

Wiedząc, jak przebiega proces starzenia, dostosowujemy zabieg do indywidualnych potrzeb i do budowy anatomicznej twarzy. Starsza twarz ma inne proporcje niż młoda i należy to wziąć pod uwagę przy zabiegu terapii manualnej. Korygując efekty starzenia, staramy się przywrócić właściwe proporcje twarzy i skorygować asymetrię. Nigdy nie jest za wcześnie i nigdy nie jest za późno, aby rozpocząć profilaktykę przeciwstarzeniową. – dodaje Witold Pyrkosz, specjalista terapii manualnych twarzy, Pan Kobido.

Znając czynniki przyśpieszające starzenie i jego fizjologię jesteśmy w stanie zachować młody wygląd na dłużej. Jedną z najbardziej popularnych naturalnych metod odmładzania jest japoński masaż twarzy, na którym bazuje nasz zabieg KOBIDO UP. Efektem masażu jest także relaks i rozluźnienie mięśni twarzy, barków i klatki piersiowej. Osoby noszący aparaty ortodontyczne poczują wyraźne rozluźnienie żuchwy, ponieważ masaż zmniejsza także problem bruksizmu. Mimowolne zaciskanie mięśni szczęki będące odreagowaniem na codzienny stres widocznie utraci na sile. Pacjenci mogą odczuć również zmniejszenie bólów głowy oraz łagodniejszy przebieg uporczywych migren.