Formula Drive

Wróć do wszystkich klientów
Emocje sięgnęły zenitu

Emocje sięgnęły zenitu

Od 6 do 9 czerwca 2024 roku na Torze Silesia Ring odbyła się trzecia edycja niezwykłego wydarzenia „Formula Drive - Poprowadź Bolid F1”. Była to wyjątkowa okazja, by poczuć prawdziwe emocje związane z jazdą bolidami Formuły 1 i Formuły Renault 2.0.

Wydarzenie „Formula Drive – Poprowadź Bolid F1” zgromadziło fanów mocnych wrażeń i miłośników motoryzacji, którzy po przejściu profesjonalnych szkoleń zasiedli za kierownicą legendarnych bolidów F1 Williams FW29 oraz Formuły Renault 2.0. Część uczestników mogła także poczuć prędkość jako pasażerowie BMW Sauber F1.06 X2, maszyny prowadzonej przez doświadczonego kierowcę wyścigowego Kamila Franczaka. Emocji zdecydowanie nie brakowało!

Potężna moc i szalone przyspieszenie wbijające w fotel sprawiły, że osoby, które spróbowały swoich sił za sterami bolidu F1, nie zapomną tych chwil do końca życia, tym bardziej że bolidy F1 Williams FW29 to dokładnie te egzemplarze, którymi jeździli Alexander Wurz i Nico Rosberg, Mistrz Świata w F1 z 2016 roku.

„Entuzjastyczne reakcje uczestników, zarówno odbywających jazdy bolidami, jak i oglądających legendarne maszyny wyścigowe w akcji, pokazały, że warto realizować tego typu wydarzenia w Polsce” – mówi Grzegorz Rożalski, inicjator i twórca marki Formula Drive, kierowca wyścigowy oraz CEO Emotivo Sp. z o.o.

Podczas wydarzenia uczestnicy mogli również skorzystać ze szkolenia i jazdy symulatorem F1 bazującego na McLarenie MP4-30 w skali 1:1, który umożliwił wirtualny przejazd po Torze Silesia Ring przed prawdziwym wyjazdem na tor. Jazdy na symulatorze odbywały się pod okiem wykwalifikowanego instruktora Dawida Nowakowskiego.

Trzecia edycja wydarzenia „Formula Drive - Poprowadź Bolid F1”, odbywająca się raz w roku, była nie tylko świetną okazją do spełnienia marzeń o jeździe bolidem Formuły 1, ale także niezapomnianym doświadczeniem pełnym emocji i adrenaliny. Dlatego już teraz można rezerwować miejsca na przyszły rok. Nadal jednak marzenia można przekuć w rzeczywistość i poprowadzić Formułę Renault 2.0, która przyspiesza od 0 do 100 km/h w 4 sekundy i rozwija prędkość około 260 km/h na prostej. Jest ona dostępna przez cały rok w różnych lokalizacjach.

Aby być na bieżąco, warto śledzić stronę internetową formula-drive.pl oraz profile na Facebooku i Instagramie. W celu rejestracji należy skontaktować się z doradcą pod numerem +48 534 358 675 lub zarejestrować się na stronie jazdaf1.pl.