Formula Drive

Wróć do wszystkich klientów
Wydarzenie „Formula Drive – Poprowadź Bolid F1"

Wydarzenie „Formula Drive – Poprowadź Bolid F1"

Wydarzenie „Formula Drive – Poprowadź Bolid F1” już za nami. Na torze Silesia Ring można było poczuć się, jak Robert Kubica. Możliwość poprowadzenia bolidu F1 i Formuły Renault 2.0 była dostępna dla każdego, kto chciał spróbować swoich sił na torze. Zawrotna prędkość 350 km/h szybkiej maszyny F1 pozwoliła śmiałkom spełnić marzenia. 

Udział w tym wydarzeniu to zdecydowanie jedna z największych atrakcji na polskim rynku motosportu i niestandardowej rozrywki. Nadal jednak marzenia przekuć można w rzeczywistość i poprowadzić Formułę Renault 2.0., która jest dostępna przez cały rok na Torze Silesia Ring oraz w innych lokalizacjach. To maszyna, która od 0 do 100 km/h przyspiesza w 4 s, a na prostej rozwija prędkość ok. 260 km/h i waży ledwie 480 kg. 

Podczas tegorocznego wydarzenia "Formula Drive - Poprowadź Bolid F1", można było skorzystać z niecodziennej okazji, aby poprowadzić wyścigowe, legendarne maszyny na profesjonalnym torze, ale najpierw należało przejść serię szkoleń. Udział obejmował szczegółowe szkolenie teoretyczne i praktyczne, przygotowujące do prowadzenia bolidu F1 Williams FW29 oraz jazdę za kierownicą Formuły Renault 2.0. Aby dobrze przygotować się do jazdy dostępne było również szkolenie w symulatorze, prowadzone przez Dawida Nowakowskiego. Jeśli ktoś obawiał się przejażdżki za kierownicą mógł spróbować swoich sił w dwuosobowym bolidzie BMW Sauber F1.06 X2, który prowadził kierowca wyścigowy Kamil Franczak  oraz Tymek Kucharczyk, kierowca Formuły 3.

Jazdy realizowane były na zamkniętym torze wyścigowym, pod okiem doświadczonych instruktorów. Infrastruktura i nitka toru stwarzała  warunki niezbędne do bezpiecznej jazdy. Przed jazdą każdy uczestnik został zaopatrzony w profesjonalny kombinezon, kask i rękawice oraz przeszedł gruntowne szkolenie z zasad obowiązujących na torze, obsługi pojazdu oraz działania systemów bezpieczeństwa.

Tor wyścigowy Silesia Ring, na którym odbyło się wydarzenie jest jednym z najnowocześniejszych obiektów motorsportowych tego typu w Polsce. Jest to idealne miejsce dla osób, które chcą poczuć prawdziwą prędkość w kontrolowanych, bezpiecznych warunkach. Silesia oferuje nitkę o długości 3,6 kilometra, która w najwęższym miejscu ma aż 12 metrów szerokości.

Podczas Drugiej Edycji uczestnicy i kierowcy pokonali 578km w BMW Sauber F1.06 X2, 1483km w F1 Williams FW29 oraz spędzili 1185 minut za kółkiem bolidów Formuły Renault 2.0.

Potężna moc i szalone przyspieszenie wbijające w fotel sprawiło, że osoby które spróbowały swoich sił za sterami bolidu F1, nie zapomną tych chwil do końca życia, tym bardziej, że bolidy F1 Williams FW29 to dokładnie te egzemplarze, którymi jeździli Nico Rosberg i Alexander Wurz. Już za rok ponownie miłośnicy mocnych, motoryzacyjnych wrażeń będą mogli zobaczyć, a niektórzy przekonać się na własnej skórze jak to jest usiąść za kierownicą legendarnego bolidu F1. Entuzjastyczne reakcje uczestników zarówno odbywających jazdy bolidami, jak również oglądających legendarne maszyny wyścigowe pokazały, że warto realizować tego typu wydarzenia w Polsce. Dlatego miłośnicy mocnych wrażeń mogą już planować udział w "Formula Drive - Poprowadź Bolid F1" w 2024 roku.

Więcej informacji na:

https://www.formula-drive.pl/
https://www.formula-drive.pl/jazda-f1-williams-fw29