Formula Drive

Wróć do wszystkich klientów
Wydarzenie „Formula Drive – Poprowadź Bolid F1” już za nami

Wydarzenie „Formula Drive – Poprowadź Bolid F1” już za nami

Wydarzenie „Formula Drive – Poprowadź Bolid F1” już za nami. Na torze Silesia Ring można było poczuć się, jak Robert Kubica. Możliwość poprowadzenia bolidu F1 była dostępna dla każdego, kto chciał spróbować swoich sił na torze. Zawrotna prędkość 350 km/h szybkiej maszyny pozwoliła śmiałkom spełnić marzenia. 

Udział w tym wydarzeniu to zdecydowanie jedna z największych atrakcji na polskim rynku motosportu i niestandardowej rozrywki. Nadal jednak marzenia przekuć można w rzeczywistość i poprowadzić bolid Formuły Renault 2.0. To maszyna, która od 0 do 100 km/h przyspiesza w 4 s. Na prostej rozwija prędkość ok. 260 km/h i waży ledwie 480 kg. Bolidy Formuły Renault 2.0 są dostępne przez cały rok na Torze Silesia Ring oraz Motoparku Ułęż, więc spokojnie można przygotować się do przyszłorocznego poprowadzenia bolidu F1. Bolidy F1 Williams FW29 to egzemplarze, którymi dokładnie jeździli Nico Rosberg i Alexander Wurz po torach wyścigowych.

Zanim można było skorzystać z niecodziennej okazji, aby poprowadzić wyścigowe, legendarne maszyny na profesjonalnym torze należało przejść serię szkoleń. Udział obejmował szczegółowe szkolenie teoretyczne i praktyczne, przygotowujące do prowadzenia bolidu F1 Williams FW29 oraz jazdę za kierownicą bolidu Formuły Renault 2.0. Aby dobrze przygotować się do jazdy dostępne było również szkolenie w symulatorze, prowadzone przez Dawida Nowakowskiego. Jeśli ktoś obawiał się przejażdżki za kierownicą mógł spróbować swoich sił w dwuosobowym bolidzie BMW Sauber F1.06 X2, który prowadził kierowca wyścigowy Kamil Franczak, a także wspierał Tymek Kucharczyk, kierowca Formuły 3. Ambasadorem wydarzenia był Rafał Jonkisz.

Aby skorzystać z atrakcji nie należało się specjalnie przygotowywać, jazdy realizowane były na zamkniętym torze wyścigowym, pod okiem doświadczonych instruktorów. Infrastruktura i nitka toru stwarzała  warunki niezbędne do bezpiecznej jazdy. Przed jazdą każdy uczestnik został zaopatrzony w profesjonalny kombinezon, kask i rękawice oraz przeszedł gruntowne szkolenie z zasad obowiązujących na torze, obsługi pojazdu oraz działania systemów bezpieczeństwa.

Pomysł na realizację wydarzenia umożliwiającego miłośnikom motoryzacji spełnienie marzeń o poprowadzeniu bolidu F1 w naszym kraju narodził się w mojej głowie już kilka lat temu. Wizyta na torze Anderstorp w Szwecji i rozwijana od kilkunastu lat pasja do doświadczania ekstremalnych wrażeń za kierownicą m.in. podczas wyścigów Time Attack Poland, European Time Attack Masters oraz GSMP, zaowocowały podjęciem decyzji o stworzenie marki Formula Drive. Kilkunastomiesięczna praca nad tym wyzwaniem i nawiązanie efektywnej współpracy z zespołem Johana Rajamäki ze Szwecji oraz determinacja w dążeniu do celu zdobyta także w roli kierowcy wyścigowego sprawiły, że jesteśmy w Polsce i mamy wydarzenie „Formula Drive – Poprowadź Bolid F1” - komentuje Grzegorz Rożalski, inicjator i twórca marki Formula Drive, kierowca wyścigowy oraz CEO Emotivo Sp. z o.o.

Podczas Drugiej Edycji uczestnicy i kierowcy pokonali 578km w BMW Sauber F1.06 X2, 1483km w F1 Williams FW29 oraz spędzili 1185 minut za kółkiem bolidów Formuły Renault 2.0.

Tor wyścigowy Silesia Ring, na którym odbyło się wydarzenie jest najnowocześniejszym obiektem motorsportowym tego typu w Polsce. Jest to idealne miejsce dla osób, które chcą poczuć prawdziwą prędkość w kontrolowanych, bezpiecznych warunkach. Oferuje nitkę o długości 3,6 kilometra, która w najwęższym miejscu ma aż 12 metrów szerokości. 

Potężna moc i szalone przyspieszenie wbijające w fotel sprawiło, że osoby które spróbowały swoich sił za sterami maszyny, nie zapomną tych chwil do końca życia. Już za rok ponownie miłośnicy mocnych, motoryzacyjnych wrażeń będą mogli zobaczyć, a niektórzy przekonać się na własnej skórze jak to jest usiąść za kierownicą legendarnego bolidu F1 i poczuć się jak Robert Kubica, Alexander Wurz czy Nico Rosberg. Entuzjastyczne reakcje uczestników zarówno odbywających jazdy bolidami, jak również oglądających legendarne maszyny wyścigowe pokazały, że warto realizować tego typu wydarzenia w Polsce. Dlatego entuzjaści mocnych wrażeń mogą już planować udział w Formula Drive - Poprowadź Bolid F1 w 2024 roku.