Formula Drive

Wróć do wszystkich klientów
Ostatnia szansa aby w Polsce spełnić marzenie o jeździe bolidem F1

Ostatnia szansa aby w Polsce spełnić marzenie o jeździe bolidem F1

Jazda za kierownicą prawdziwego bolidu Formuły 1 to spełnienie marzeń miłośników prestiżowych wyścigów i entuzjastów szybkiej jazdy. Potężna moc i szalone przyspieszenie wbijające w fotel sprawia, że jeśli zasiądziemy za sterami takiej maszyny, nie zapomnimy tych chwil do końca życia. Dla śmiałków, którzy chcą poczuć mocne, motoryzacyjne emocje dosiadając maszyny Mod Williams FW29 o mocy 650 KM w tym roku w dniach 1-3 i 5-7 czerwca odbędzie się  druga edycja wydarzenia Formula Drive - Poprowadź Bolid F1. Takie wydarzenie odbywa się tylko raz w roku.

Jeszcze do niedawna, aby zrealizować marzenie o jeździe za kierownicą bolidu F1, niezbędna była podróż na tory wyścigowe do Szwecji, Włoch czy Finlandii. W tym roku po raz kolejny przygotowano okazję dla entuzjastów szybkiej jazdy w Polsce. W czerwcu odbędzie się druga edycja wydarzenia o nazwie “Formula Drive - Poprowadź Bolid F1”. To gratka dla fanów legendarnych maszyn. Na evencie pojawią się aż 3 typy bolidów wywołując spore emocje. Uczestnicy wydarzenia po przejściu profesjonalnych szkoleń będą mogli zrealizować jazdy bolidami Formuły Renault 2000, a na zwieńczenie dnia samodzielnie poprowadzić bolid F1 Mod Williams FW29 o mocy 650 koni mechanicznych.

Udział w tym wydarzeniu to zdecydowanie jedna z większych atrakcji na polskim rynku motosportu i niestandardowej rozrywki. Co więcej dająca możliwość, przekucia marzeń w rzeczywistość. Bolid F1 poprowadzić może każdy kierowca z ważnym dokumentem prawa jazdy. Zanim jednak do tego dojdzie śmiałkowie, którzy zdecydują się skorzystać z tej niecodziennej okazji, aby poprowadzić wyścigowe, legendarne maszyny na profesjonalnym torze, przejdą pakiet szkoleń. Udział dla osób decydujących się na jazdy obejmuje szczegółowe szkolenie teoretyczne i praktyczne, przygotowujące do prowadzenia bolidu F1 Mod Williams FW29 oraz jazdę za kierownicą bolidu Formuły Renault 2000. Odbędzie się też dopasowanie profesjonalnych kombinezonów do każdego z uczestników, co jest nie tylko istotnym aspektem podnoszenia bezpieczeństwa, ale także dodatkową atrakcją, dzięki której można poczuć się jak prawdziwy kierowca wyścigowy.

Duże emocje i bardzo entuzjastyczne reakcje uczestników zarówno odbywających jazdy bolidami, jak również oglądających legendarne maszyny wyścigowe w akcji na torze Silesia Ring w zeszłym roku pokazały, że warto realizować w Polsce wydarzenie dla fanów F1 i stworzyć dla nich niezwykłą możliwość prowadzenia bolidu F1. – komentuje Grzegorz Rożalski, inicjator i twórca wydarzenia Formula Drive, kierowca wyścigowy oraz CEO Emotivo Sp. z o.o.

Dzięki drugiej edycji Formula Drive już wkrótce będzie można zostać jednym z niewielu Polaków, którzy poprowadzą bolid F1 w naszym kraju. Możliwość uczestnictwa można również podarować w formie przeżycia bliskiej osobie, która jest miłośnikiem Formuły 1 i marzy, aby usiąść za kierownicą bolidu. 

Ponadto fani motoryzacyjnych przeżyć, którzy nie zdecydują się na samodzielne prowadzenie bolidu F1, będą mogli skorzystać jako pasażer z jazdy BMW Sauber F1.06 X2, maszyny prowadzonej przez doświadczonego kierowcę wyścigowego - Kamila Franczaka.

Wydarzenia „Formula Drive – Poprowadź Bolid F1”, odbędzie się na torze Silesia Ring w dniach 1-3 oraz 5-7 czerwca 2023. Więcej informacji można uzyskać na stronie: https://www.formula-drive.pl/jazda-f1-williams-fw29

Miłośnicy mocnych, motoryzacyjnych wrażeń będą mogli zobaczyć, a niektórzy przekonać się na własnej skórze jak to jest usiąść za kierownicą legendarnego bolidu i poczuć się jak Robert Kubica, Alexander Wurz czy Nico Rosberg.