Formula Drive

Wróć do wszystkich klientów
Jazda bolidami F1 nie jest już zarezerwowana tylko dla słynnych kierowców

Jazda bolidami F1 nie jest już zarezerwowana tylko dla słynnych kierowców

Jazda za kierownicą bolidu F1 jest marzeniem wielu miłośników szybkiej jazdy. Do tej pory, aby je zrealizować, musieli oni udać się na tory wyścigowe do Szwecji czy Włoch. Teraz również w Polsce nadarzyła się taka okazja. Dzięki wydarzeniu „Formula Drive – Poprowadź Bolid F1” można było usiąść za kierownicą bolidu F1 Mod Williams FW29, jak również skorzystać jako pasażer z jazdy BMW Sauber F1.06 X2.

Na lipcowym wydarzeniu motoryzacyjnym "Formula Drive – Poprowadź Bolid F1”, które odbyło sie na torze Silesia Ring pojawiły się aż 3 typy bolidów wywołując spore emocje. Pomysłodawcą i twórcą tego eventu jest Grzegorz Rożalski, kierowca wyścigowy i pasjonat sportów ekstremalnych. Pomysł na realizację wydarzenia umożliwiającego miłośnikom motoryzacji spełnienie marzeń o poprowadzeniu bolidu F1 w naszym kraju narodził się w jego głowie już kilka lat temu. 

Uczestnicy wydarzenia „Formula Drive – Poprowadź Bolid F1”, którzy zdecydowali się na komercyjne jazdy, po przejściu profesjonalnych szkoleń mogli zrealizować jazdy bolidami Renault 2000, a na zwieńczenie dnia samodzielnie poprowadzić bolid F1 Mod Williams FW29 z 2007 roku o mocy 650 koni mechanicznych. Dokładnie tymi egzemplarzami bolidów jeździli Nico Rosberg i Alexander Wurz, co wywoływało duże emocje. Udział w tym wydarzeniu był niecodzienną szansą dla osób, które chciały doświadczyć jazdy bolidem F1 w roli kierowcy oraz poczuć prawdziwą prędkość w kontrolowanych i bezpiecznych warunkach.

Fani motoryzacyjnych sportów i szybkiej jazdy mogli również zaliczyć debiut w roli pasażera jeżdżąc bolidem F1, BMW Sauber F1.06 X2 , którego prowadził doświadczony kierowca wyścigowy - Kamil Franczak. Bolid, którym podczas Formula Drive były realizowane przejażdżki co-drive został stworzony na podstawie modelu BMW Sauber F1.06 z 2006 roku.

Duże emocje wzbudzało również samo obserwowanie bolidów F1 w akcji na torze wyścigowym, gdyż podczas Formula Drive mieliśmy do czynienia z najszybszymi samochodami świata. Dodatkową atrakcją podczas wydarzenia był również symulator stworzony na bazie McLarena MP4-30 z sezonu 2015.

Za nami pierwsza polska edycja wydarzenia „Formula Drive - Poprowadź Bolid F1”, która odbyła się w 2 turach w czerwcu i w lipcu br. Niezwykłe emocje i bardzo entuzjastyczne reakcje uczestników zarówno odbywających jazdy bolidami, jak również oglądających legendarne maszyny wyścigowe w akcji pokazały, że warto w Polsce organizować wydarzenia dla pasjonatów F1. – skomentował Grzegorz Rożalski, inicjator i twórca Formula Drive, kierowca wyścigowy oraz CEO Emotivo Sp. z o.o.

Samo zobaczenie bolidów F1 na polskim torze wyścigowym było już dużą gratką, a co dopiero przejażdżka legendarnymi maszynami w roli kierowcy czy pasażera. Takie przeżycia były właśnie możliwe w Polsce podczas wydarzenia „Formula Drive – Poprowadź Bolid F1”.