FUNZEUM

Wróć do wszystkich klientów
Jak zapewnić dziecku edukacyjne ferie?

Jak zapewnić dziecku edukacyjne ferie?

Zwiedzanie nietypowego obiektu jakim jest FUNZEUM ma przypominać ekscytującą przygodę, a jednocześnie edukować. Podczas ferii można zapewnić maluchowi ciekawie spędzony czas.  Będzie mógł dowiedzieć się jakie zjawiska występują w przyrodzie, jaki mają wpływ na życie człowieka i w jaki sposób je wykorzystujemy w codziennym funkcjonowaniu.

Funzeum to nie tylko podróż w fascynujący świat światła i kolorów to miejsce, w którym można odkryć tajemnice nauki. Na zwiedzających czekają 2 stałe wystawy „Kolor” i „Światło”, które pozwalają w niestandardowy i interaktywny sposób doświadczyć niezapomnianych wrażeń.

Kolory są czymś, czemu nie poświęcamy zbyt wiele uwagi. A przecież to one od wieków zdobią otoczenie są oznaką statusu, mogą poprawić lub pogorszyć nastrój, a nawet przynosić szczęście. Na powierzchni około 4 000 mkw. znajduje się ponad 50 multimedialnych instalacji i wiele interaktywnych elementów. Niektóre z nich można współtworzyć według własnych inspiracji.

Zwiedzając wystawę w pierwszej kolejności dzieci będą mogły doświadczyć audiowizualnego wstępu. Zaprzyjaźnić się z pryzmatem – magiczną bryłą, która nakazuje zmianę myślenia, pokazując z jak wielu barw tak naprawdę składa się białe, “bezbarwne” światło. Można również niemal dosłownie zanurzyć się w tęczy, na tyle, na ile to możliwe przy kontakcie ze światłem, które według fizyków jest jednocześnie cząstką i falą.

Wyruszając w podróż po 32 instalacjach pozwalających wejść w kontakt z każdym z przedstawionych kolorów, będzie można pobawić się wszystkimi kolorami jednocześnie i odkryć kilka zaskakujących efektów wizualnych, związanych z barwami.

Na dzieci czeka również  strefa, gdzie zostanie wyłączone światło, aby w specjalnych okularach 3D zanurzyć się w niezwykłej sferze fluo. Pozwoli to na zapoznanie się m.in. z niezwykłym zjawiskiem luminescencji, czyli emisji fal świetlnych.

Fluorescencyjny las, planeta przerośniętych kwiatów, pokój nieskończoności czy sala księżycowa wraz z innymi planetami, to tylko niektóre przykłady niezwykłych scenerii dostępnych podczas zwiedzania.

Chcieliśmy, aby obiekt pełnił istotną funkcję edukacyjną zarówno dla przedszkolaków, jak i uczniów na poszczególnych etapach szkolnych. Aby kreatywna i interaktywna przestrzeń Funzeum, wyposażona w tablice wyjaśniające funkcjonowanie poszczególnych zjawisk związanych ze światłem i kolorem, stała się inspiracją dla dzieci i młodzieży do zdobywania praktycznej wiedzy. Edukacja realizowana za pośrednictwem zabawy oraz interaktywnych elementów wystawy sprzyja prowadzeniu we wnętrzach naszego obiektu nowoczesnych lekcji dydaktycznych z zakresu plastyki, biologii czy fizyki. – mówi Adam Wicher, dyrektor generalny Funzeum.

Funzeum łączy świat rozrywki i edukacji, ale przede wszystkim stwarza szansę na ciekawe spędzanie czasu podczas ferii. Wielkie odkrycia to efekt ludzkiej ciekawości i kreatywności. Dzięki nim powstały wielkie wynalazki. W Funzeum, które wykorzystuje sztukę cyfrową, dzieci mogą rozwijać swoją kreatywność, uczyć się nowych doświadczeń i eksperymentować.