FUNZEUM

Wróć do wszystkich klientów
Daj się ponieść świątecznej magii odwiedzając z bliskimi Funzeum

Daj się ponieść świątecznej magii odwiedzając z bliskimi Funzeum

Rozpoczynają się świąteczne ferie w szkołach, które potrwają w Polsce aż do pierwszych dni nowego roku. Dla rodziców czy dziadków to okazja, aby spędzić więcej czasu ze swoimi pociechami i poszukać ciekawych pomysłów na jego wykorzystanie. Jedną z inspiracji na nietuzinkową i zaskakującą rodzinną wycieczkę może być odwiedzenie pierwszego w Polsce Funzeum.

Jeśli jesteście rodzicami czy dziadkami, to zapewne chcielibyście zabrać Waszą pociechę do miejsca, które pozwoli przenieść się do kolorowego i zaskakującego świata. Beztroska i wciągająca zabawa z elementami edukacyjnymi, interaktywne eksponaty sprzyjające rozwojowi kreatywności, duża przestrzeń pozwalająca dzieciom na spożytkowanie nagromadzonej energii. Takie możliwości oferuje wycieczka po gliwickim Funzeum, gdzie króluje kolor i światło.

Odwiedzając to barwne i zaskakujące miejsce, możecie zabrać ze sobą babcię, dziadka czy innych członków rodziny, jak również przyjaciół. Wasi bliscy po przekroczeniu progu nietypowego muzeum będą mogli też poczuć się trochę jak dzieci, zanurzając się w świat zainspirowany magią kolorów i światła. Do zobaczenia są 2 stałe wystawy: wystawa koloru z instalacjami artystyczno-edukacyjnymi i wystawa światła prezentująca w nietypowy sposób wykorzystanie różnych form naturalnego i sztucznego światła. Wystawę „Kolor” tworzą aż 32 ekspozycje, które pozwalają wejść w kontakt z każdym z przedstawionych kolorów i pobawić się wszystkimi kolorami jednocześnie. Z kolei wystawa „Światło” pozwala zapoznać się z nim z nowej perspektywy, odkrywając tajemnice od zwierciadeł po naturalne i sztuczne źródła światła. Zwiedzając multimedialne wystawy każdy członek rodziny będzie miał szansę, aby doświadczyć ciekawych zjawisk i zrobić zdjęcia z niezwykłymi efektami wizualnymi. Któż z nas nie lubi pobawić się w kreowanie rzeczywistości? W Funzeum, kolorowa i wciągająca w zabawę przestrzeń stwarza takie możliwość, bez względu na wiek.

Czy potraficie na przykład wyobrazić sobie narysowaną przez Wasze dziecko czy wnuka rybkę, która ożywa w ogromnym, multimedialnym akwarium na ścianie? Jest to możliwe podczas wizyty w Funzeum dzięki nietypowej atrakcji, jaką jest rysilandia. To niezwykle miłe uczucie, gdy widzicie uśmiech i fascynacje na twarzy dziecka, kiedy stworzony przez niego rysunek morskiego zwierzaka trafia do magicznego akwarium. Zaprojektowane stworzenie ożywa, a nawet pozuje do wspólnych zdjęć, które stają się niezapomnianą pamiątką. Rysilandia to jedna z wielu atrakcji, które czekają na zwiedzających nietypowe muzeum.

Na przestrzeni prawie 4000 mkw. czeka na Was ponad 50 multimedialnych instalacji i wiele kreatywnych elementów, których możecie śmiało dotykać i bawić się z nimi odkrywając do czego służą. Fluorescencyjny las w strefie fluo, który zwiedzamy w okularach 3D, planeta przerośniętych kwiatów, pokój nieskończoności z prawie 300 lampkami zmieniającymi kolory, odbitymi wielokrotnie w 100 m2 luster, sala księżycowa wraz z innymi planetami czy możliwość znalezienia się we wnętrzu ogromnego kalejdoskopu – to kolejne atrakcje, których możecie doświadczyć podczas zwiedzania.

Po wesołej zabawie podczas odkrywania interaktywnych elementów wystaw, znajdziecie także czas na chwilę wytchnienia i odpoczynku. Dorośli mogą skorzystać ze strefy Funcafe, aby zrelaksować się przy dobrej kawie czy herbacie. Z kolei z myślą o dzieciach przygotowano w obiekcie strefę Funzone z podniebnym placem zabaw, świecącą podłogą do tańca i innymi atrakcjami.

Takie miejsca jak Funzeum pozwalają nam nie tylko radośnie i kreatywnie spędzić czas z rodziną czy przyjaciółmi, ale także oderwać się na chwilę od codziennego pędu. Multimedialna wystawa światła i koloru otwarta w tym roku w śląskim Funzeum to szansa na zanurzenie się w kolorowym świecie, bez zakazów obowiązujących w tradycyjnych muzeach. Czas świątecznych ferii może być dobrą okazją, aby odwiedzić z dziećmi nowe miejsca, sprzyjające aktywnej i twórczej zabawie.