FUNZEUM

Wróć do wszystkich klientów
Edukacyjnie, kolorowo i ze świątecznymi akcentami

Edukacyjnie, kolorowo i ze świątecznymi akcentami

Najcenniejszą wartością, jaką możemy podarować naszym dzieciom czy wnukom jest wspólnie spędzony czas, tym bardziej jeśli wybieramy zaskakujące atrakcje. Jedną z takich atrakcji może być na przykład wizyta w pierwszym w Polsce Funzeum, czyli miejscu pozwalającym zanurzyć się w świecie kolorów, bajkowych scenerii oraz magii świateł. To nietypowe muzeum, które bawi i uczy, niedługo będzie obchodzić swoje pierwsze urodziny.

Nazwa tego zaskakującego kolorami i rozwiązaniami obiektu, powstała z zestawienia słów „fun”, czyli zabawa i „muzeum”. W takim miejscu jak Funzeum nie ma mowy o nudzie, gdyż zwiedzający, zarówno dzieci jak i osoby dorosłe, same mogą kreować rzeczywistość na powierzchni prawie 4000 mkw. wykorzystując kolorowe scenerie oraz interaktywne elementy.

Fluorescencyjny las w strefie fluo, który zwiedzamy w okularach 3D, planeta przerośniętych kwiatów, pokój nieskończoności z prawie 300 lampkami zmieniającymi kolory, odbitymi wielokrotnie w 100 m2 luster, sala księżycowa wraz z innymi planetami czy możliwość znalezienia się we wnętrzu ogromnego kalejdoskopu – to tylko niektóre atrakcje dostępne podczas zwiedzania tego nietypowego muzeum tonącego w barwach.

Do zobaczenia są 2 stałe wystawy: wystawa koloru z instalacjami artystyczno-edukacyjnymi i wystawa światła prezentująca w nietypowy sposób wykorzystanie różnych form naturalnego i sztucznego światła. Wystawę „Kolor” tworzą aż 32 ekspozycje, które pozwalają wejść w kontakt z każdym z przedstawionych kolorów i pobawić się wszystkimi kolorami jednocześnie. Z kolei wystawa „Światło” pozwala zapoznać się z nim z nowej perspektywy, odkrywając tajemnice od zwierciadeł po naturalne i sztuczne źródła światła. Zwiedzając multimedialne wystawy każdy będzie miał szansę, aby doświadczyć ciekawych zjawisk i zrobić zdjęcia z niezwykłymi efektami wizualnymi. Któż z nas nie lubi pobawić się w kreowanie rzeczywistości?

Takie miejsca jak Funzeum, sprawdzą się  gdy poszukujemy dla dzieci atrakcji dostarczających dużej dawki kreatywnej zabawy, ale przy okazji pozwalającej przemycać w przystępny i ciekawy sposób  elementy edukacyjne.

W grudniu poza atrakcjami dostępnymi w muzeum światła i koloru na co dzień przygotowaliśmy dla zwiedzających dodatkowe, świąteczne atrakcje, na przykład obecność ekipy kolorowych Mikołajów, których można spotkać w poszczególnych pokojach tematycznych.  – mówi Adam Wicher, dyrektor generalny Funzeum.

Aktywne zwiedzanie tworzące atmosferę do wesołej i edukacyjnej zabawy to główny powód, dla którego warto odwiedzić pierwsze w Polsce Funzeum, mieszczące się w Gliwicach na Śląsku. Na zwiedzaniu nie kończy się jednak przygoda w tym obiekcie. Dla dzieci przygotowano także specjalną atrakcję - strefę Funzone, gdzie pociechy mogą dać upust swojej energii korzystając z podniebnego placu zabaw, świecącej podłogi do tańca czy pianina podłogowego.

W grudniu oprócz kreatywnej zabawy w nietypowym, śląskim muzeum światła i koloru można także zrobić sobie zdjęcia z ekipą kolorowych Mikołajów w poszczególnych pokojach tematycznych. Jeśli rozważamy podarowanie dziecku w okresie świątecznym wzbudzającej duże emocji niespodzianki, to Funzeum jest dobrym wyborem. Twórcza, edukacyjna zabawa, dużo radości i możliwość odkrywania niezwykłego świat kolorów oraz światła – to m.in. czeka nas zwiedzających to kolorowe, wyłamujące się ze schematów muzeum, gdzie nie ma miejsca na nudę.