FUNZEUM

Wróć do wszystkich klientów
Nowe miejsce w Polsce z niezwykłą scenerią do zdjęć

Nowe miejsce w Polsce z niezwykłą scenerią do zdjęć

Żyjemy w czasach zdominowanych przez kulturę obrazu. Przekazujemy sobie informacje coraz częściej za pośrednictwem zdjęć. Większość z nas nie rozstaje się z telefonami komórkowymi wyposażonymi w aparaty fotograficzne. Wciąż szukamy nowych miejsc do realizacji coraz bardziej kreatywnych zdjęć. Jedno z nich powstało w tym roku w Polsce. To pierwsze w naszym kraju Funzeum, czyli nietypowe muzeum łączące świat rozrywki, edukacji i technologii cyfrowej. Magia kolorów i multimedialne rozwiązania sprawiły, że Funzeum w pierwszych 3 miesiącach od otwarcia odwiedziło już ponad 40 tysięcy osób. Co przyciąga do Funzeum m.in. miłośników zdjęć?

Motywem przewodnim wystawy w Funzeum jest kolor i światło. Obiekt został zaprojektowany w oparciu o nowatorskie pomysły w tworzeniu ekspozycji. Na powierzchni około 4000 mkw. znalazło się ponad 50 multimedialnych instalacji i wiele kreatywnych elementów. Niektóre z nich można współtworzyć według własnych inspiracji, co pozwala na kreatywną zabawę oraz realizację zaskakujących zdjęć.

Fluorescencyjny las, planeta przerośniętych kwiatów, pokój nieskończoności czy sala księżycowa wraz z innymi planetami, to tylko niektóre przykłady niezwykłych scenerii dostępnych podczas zwiedzania. Funzeum wyróżnia się na turystycznej mapie Polski, przyciągając zwiedzających, bez względu na wiek. Jest to inspirujące miejsce zarówno dla dzieci, dorosłych, tych którzy kochają Instagrama, Tik-Toki, social media oraz tych, którzy chcą zrealizować profesjonalne sesje zdjęciowe.

Funzeum wykorzystuje cyfrowe technologie, aby zaoferować gościom niezwykłe efekty wizualne. Ten nowoczesny obiekt, złożony z kilkudziesięciu różnorodnych, tematycznych instalacji, jest inspirowany m.in. TeamLab Borderless w Tokio, czyli największym muzeum sztuki cyfrowej na świecie.

Zaskakująca i kolorowa przestrzeń sprzyja kreatywności i dostarcza niezapomnianych przeżyć. Kilkadziesiąt multisensorycznych eksponatów i instalacji wchodzących w skład wystaw Kolor i Światło pozwala uwolnić wyobraźnię. Funzeum to miejsce całkowicie nieprzewidywalne, które pobudza ciekawość i wciąga w dobrą zabawę. Jedną z jej form jest robienie zdjęć, które dzięki złudzeniom optycznym i zastosowanym w obiekcie rozwiązaniom, dają niezwykłe efekty wizualne. To z pewnością przyciąga do naszego, nietypowego muzeum miłośników zdjęć amatorskich, jak również profesjonalistów na realizację sesji fotograficznych czy teledysków. – komentuje Adam Wicher, dyrektor generalny Funzeum.

Dla wielu gości zaskoczeniem może być na przykład strefa fluo, oświetlana światłem UV, której oglądanie przez okulary 3D potęguje efekt wyciągnięcia głębi z poszczególnych elementów wystawy, tworzących między innymi ogród czy rafę koralową. Zwiedzający mogą być także zafascynowani pokojem nieskończoności, tak zwanym „infinity room”, w którym umieszczono około 300 lampek zmieniających kolory i odbijających się wielokrotnie w 100 m2 luster.

Obcowanie z interaktywną wystawą, łączącą możliwości technologii cyfrowej z kreatywną zabawą to cechy, które wyróżniają ten obiekt na tle atrakcji dostępnych w Polsce. Pokazują to liczne zdjęcia i opinie zamieszczone przez gości Funzeum w mediach społecznościowych.

Funzeum niczym nie przypomina tradycyjnego muzeum, ale spełnia zarówno rolę edukacyjną, jak również rozrywkową. Przystępna forma przybliżenia wiedzy o funkcjonowaniu poszczególnych zjawisk związanych ze światłem i kolorem oraz inspirująca zabawa z możliwością realizacji niezwykłych zdjęć, potrafią skutecznie zainteresować zwiedzających. Muzea sztuki cyfrowej tworzą nową rzeczywistość kulturalno – rozrywkową XXI wieku, a pierwsze polskie Funzeum wpisuje się w ten model, angażując zmysły i dostarczając niezapomnianych wrażeń.