CT Poland

Wróć do wszystkich klientów
Kameralne, szyte na miarę wyjazdy szansą dla turystyki

Kameralne, szyte na miarę wyjazdy szansą dla turystyki

Oferta dużych touroperatorów, realizujących masowo zagraniczne wyjazdy wypoczynkowe, od lat dominuje na polskim rynku turystycznym. Dynamicznie zmieniająca się sytuacja na świecie w kontekście nowych zagrożeń cywilizacyjnych, może już wkrótce wpłynąć na znaczne zwiększenie zainteresowania turystyką kameralną i chęć skorzystania z pomocy biur podróży, realizujących wyjazdy „szyte na miarę”. Jak przygotowuje się taki wyjazd z pomocą specjalisty i na czym polega jego rola?

Wyjazdy szyte na miarę to domena kameralnych biur podróży, które są skarbnicą wiedzy o odległych kierunkach turystycznych, lokalnych zwyczajach wybranego kraju, ale przede wszystkim słyną z indywidualnego podejścia do klienta. To zdecydowanie propozycja dla osób, które oprócz posiadania wystarczającego budżetu wiedzą, że nie lubią podróżować w dużej grupie, cenią sobie unikatowe doznania i chcą, aby plan wyjazdu był ułożony dokładnie w oparciu o ich zainteresowania i ulubione formy wypoczynku.

Rozmowa początkiem podróży

Aby zaprojektować indywidualną podróż dla klienta, trzeba dogłębnie poznać jego potrzeby. Dlatego cały proces rozpoczyna się od zbadania oczekiwań, poznania preferencji dotyczących zakwaterowania, kulinarnych gustów, środków komunikacji, jak również pozytywnych i negatywnych doświadczeń z dotychczasowych wyjazdów. Często pierwszy kontakt, który przeradza się w nawiązanie dobrej relacji z potencjalnym klientem to wstępna rozmowa telefoniczna lub wypełnienie ankiety na stronie biura podróży.

Staramy się jak najlepiej poznać naszego potencjalnego klienta lub klientów, jeśli wyjazd projektujemy dla grupy przyjaciół, pary lub rodziny. Oprócz podstawowych informacji dotyczących celu i charakteru wyjazdu, oczekiwanego standardu hoteli i przelotów, chcemy wiedzieć jak osoby lubią spędzać czas oraz co sprawia, że podróż jest dla nich spełnieniem marzeń. Pytamy nawet jakie zdjęcia będą dla nich wspaniałą pamiątką z wakacji. Wyjazdy szyte na miarę charakteryzuje duża elastyczność, to my jako biuro turystyczne, realizujące kameralne podróże, dopasowujemy się do terminu urlopu, preferencji w spędzaniu wolnego czasu i potrzeb klienta. – wyjaśnia Ewa Gajewska, pilot wycieczek i kierownik projektu z biura podróży CT Poland.

Projekt podróży

Po dokładnym poznaniu potrzeb klienta, rozpoczyna się proces pracy nad projektem podróży, uwzględniającym jego oczekiwania, potrzeby i sugestie. Powstaje wstępny zarys wyjazdu szytego na miarę. Specjalista z biura prezentuje koncepcję wyjazdu, trasę wraz z atrakcjami i kluczowymi informacjami. Wówczas klient może zgłosić swoje uwagi lub zaakceptować w całości ramowy plan podróży. Jeśli zaprezentowany projekt spełnia oczekiwania i możliwości budżetowe, zostaje dokonanie formalności, związanych z podpisaniem umowy i wpłaceniem zaliczki. Szczegółowa, finalna propozycja, jaką otrzymujemy obejmuje program dzień po dniu z ewentualnymi wycieczkami fakultatywnymi, propozycje konkretnych hoteli, szczegóły pracy przewodnika na miejscu, procedury dotyczące wiz oraz informacje dotyczące ubezpieczenia medycznego.

Wyjazdy szyte na miarę są realizowane zazwyczaj w 2 wariantach dotyczących opieki biura turystycznego nad klientem podczas podróży. W pierwszym z nich klient otrzymuje przygotowany indywidualnie dla niego program, ale wyrusza w podróż samodzielnie. W poszczególnych etapach podróży towarzyszą mu lokalni przewodnicy, współpracujący z biurem, które na bieżąco, zdalnie sprawdza czy podróż odbywa się zgodnie z planem. W nieprzewidywalnych sytuacjach biuro służy 24 h wsparciem od pierwszego do ostatniego dnia wyjazdu. Drugą opcją jest wysłanie z klientem pilota z Polski, który podróżuje z nim i czuwa nad przebiegiem wyjazdu, koordynując jej poszczególne etapy. –  mówi Ewa Gajewska, pilot wycieczek i kierownik projektu z biura podróży CT Poland.

Wyjazdy szyte na miarę to wciąż nietypowa forma zwiedzania świata, ale łącząca w podróżowaniu to co najlepsze – indywidualny plan, przygotowany przez doświadczonego specjalistę w zakresie kameralnej, często egzotycznej turystyki i poczucie bezpieczeństwa, jakie zapewniają wyjazdy z biurem podróży.

Spersonalizowane podróże to dobre rozwiązanie dla zapracowanych osób, które mają budżet na dalekie eskapady i cenią sobie każdą wolną chwile oraz indywidualne podejście do ich potrzeb. Dla nich skorzystanie z biura podróży, które przygotuje podróż szytą na miarę to przede wszystkim oszczędność czasu.

Jeśli planujemy podróż w odległe zakątki świata, wybierając na przykład Argentynę, Chile czy RPA, to decydując się na współpracę z kameralnym biurem podróży, możemy zaoszczędzić dziesiątki, a nawet setki godzin na planowaniu trasy i programu zwiedzania. Doświadczenie w realizacji takiego wyjazdu, począwszy od załatwienia formalności, wybrania sprawdzonych połączeń lotniczych i hoteli oraz praktyczna znajomość danego kraju jest argumentem przemawiającym za współpracą z biurem podróży, wartym rozważenia. – dopowiada Ewa Gajewska z CT Poland.

Podróże szyte na miarę to zdecydowanie propozycja także dla tych, którzy nie boją się kontaktu z odmienną kulturą, kuchnią i religią, a w wypoczynku poszukują zupełnie czegoś nowego, całkowicie odmiennego od wyjazdów all inclusive i masowej turystyki. Butikowe wyjazdy mogą być tematyczne, powiązane z naszymi zainteresowaniami i chęcią dogłębnego eksplorowania wybranego zakątka świata. Dostarczają nietuzinkowych przeżyć, wzbudzają duże emocje i pozostają w pamięci na lata.

O podróżach szytych na miarę wciąż mówi się i pisze w kontekście trendu, który pojawił się już kilka lat temu i zdobywa coraz więcej zwolenników. Faktem jest jednak, że zarówno branża hotelarska, jak i turystyczna stawia dziś na kreowanie pozytywnych doświadczeń i personalizację usług. Wyjazdy szyte na miarę świetnie wpisują się w tę koncepcję i z roku na rok zyskują większe zainteresowanie wśród podróżujących Polaków.