CT Poland

Wróć do wszystkich klientów
Krótka wizyta w Chinach. Co zobaczyć?

Krótka wizyta w Chinach. Co zobaczyć?

Jesteś przejazdem z Chinach? Z krótką wizytą biznesową? Odwiedzasz fabrykę kontrahenta, a po rozmowach masz ochotę pozwiedzać? Świetnie, w drogę!

Shenzhen, Kanton

Większość osób podróżujących do Chin w celach biznesowych odwiedza Shenzhen, Kanton lub jego okolice. Nic dziwnego, to tam znajduje się większość fabryk i zakładów produkcyjnych. Ale nie samą pracą człowiek żyje. Zarówno Shenzhen jak i Kanton są świetnie zlokalizowane i łatwo w ich okolicach znaleźć przyjemne i atrakcyjne miejsca.

W samym Shenzhen na pewno warto zobaczyć park tematyczny Windows of the World lub Splendid China. Kanton oferuje jeszcze więcej atrakcji, ze wspaniałą Posiadłością Rodziny Chen na czele. To kompleks tradycyjnych chińskich budynków ze wspaniałym rękodziełem, prawdziwa oaza spokoju z wielomilionowym mieście.

Wieczorne atrakcje zapewni Canton Tower, trzecia najwyższa wieża telewizyjna na świecie lub rejs po rzece Perłowej. Jeśli mamy dodatkowy dzień a najlepiej dwa warto wsiąść w szybki pociąg, który w 3 godziny zawiezie nas do prowincji Guangxi, krainy majestatycznych mogotowych gór urokliwie odbijających się w wodzie. Nie bez powoduje Guilin, stolica prowincji określana jest jako najpiękniej położone miasto w Chinach.

Szanghaj  

Szanghaj to finansowa stolica Chin, dwudziestopięciomilionowe miasto, które nigdy nie śpi i które zmienia się z roku na rok. Kto odwiedził Szanghaj parę lat wcześniej, przy kolejnej wizycie nie poznaje miasta, a w szczególności jego nowej części Pudongu, gdzie nowy mierzący kilkaset metrów wieżowiec powstaje w ciągu roku, dwóch.

Szanghaj to również fenomenalne miejsce na zakupy, na chętnych czekają pasaże ulicy Nankińskiej i Xintiandi. Szukając spokoju warto natomiast odwiedzić klimatyczną Świątynię Nefrytowego Buddy, gdzie łatwo ukoić zmysły wśród dymu kadzidełek i mnisich mantr.

Jeśli mamy nieco więcej czasu można udać się do któregoś z wodnych miasteczek. Niedaleko miasta jest Zhujiajiao, Luzhi, Tingli i uznawane za najpiękniejsze Wuzhen. Warto spędzić noc w którymś z położonych nad wodą guesthousów, pospacerować wieczorem wśród oświetlonych drewniano-kamiennych zabudowań, odwiedzić muzeum lotosowych stóp, gdzie wystawione są setki niewielkich 7-centrymetrowych bucików, jakie przez lata zakładały Chinki na swoje zdeformowane modą stopy.   

Hongkong

Hongkong to jedno z najbardziej kosmopolitycznych miast Chin, choć wiele osób zastanawia się czy to jeszcze Chiny. W rzeczywistości to Region Autonomiczny, ale prawdą jest, że łatwiej na ulicy dogadać się po angielsku niż w putonghua, powszechnie obowiązującym w Chinach.

Po godzinach miasto oferuje moc atrakcji. Można wybrać się na plażę w zatoce Repulse, wjechać ponadstuletnim tramwajem Peak Tram na wzgórze Wiktorii, by podziwiać widok na port i zatokę Wiktorii. Jadąc w służbową podróż do Hongkongu można zabrać ze sobą dzieci, czeka na nie moc atrakcji w Disneylandzie lub miejscowym Ocean Parku. Nikt nie będzie się tam nudził

CT Poland - biuro podróży stworzone w 2001 roku przez pasjonatów kierunków azjatyckich, posiadające najpełniejszą na polskim rynku ofertę zwiedzania Chin. Uznany na rynku specjalista w zakresie organizacji wyjazdów do krajów Azji, notowany w rankingach dziennika Rzeczpospolita. Przez lata działalności na rynku, biuro CT Poland postrzegane przez Klientów jako partner kameralnych, ale profesjonalnych wyjazdów podróżniczych, zorganizowało wyjazd do Chin dla ponad 12 tys. turystów. Wysoka jakość usług, bogaty program, różnorodne trasy zwiedzania kontynentu azjatyckiego, jak również nowe, dalekie destynacje to efekt pracy zespołu, który tworzą głównie specjaliści o wykształceniu orientalistycznym (w tym sinologicznym) i turystycznym. Pasja podróżnicza założycieli i pracowników biura CT Poland, kierunkowe wykształcenie oraz wiedza zdobyta w kilkunastoletniej praktyce, gwarantuje turystom, chcącym odkrywać świat doradztwo na najwyższym poziomie.