Instytut Trychologii

Wróć do wszystkich klientów
Trochę luksusu dla włosów

Trochę luksusu dla włosów

Diament, perła czy kawior to nie tylko symbole luksusu, ale także składniki stosowane w preparatach do pielęgnacji włosów. Ich drogocenne właściwości mogą zapewnić włosom zdrowy i piękny wygląd.

Lśniące, zdrowe włosy to od wieków jeden z ważniejszych atrybutów kobiecej urody. Chcemy, aby dodawały nam uroku i wciąż szukamy sposób na skutecznie poprawienie ich kondycji i wyglądu. Dlatego na rynku pojawia się coraz więcej produktów stworzonych z myślą o zróżnicowanych potrzebach włosów. Nieliczne z nich wyróżniają się obecnością składników, uważanych powszechnie za luksusowe. Puder z japońskiej czarnej perły, puder diamentowy oraz ekstrakt z zielonego kawioru – to szczypta luksusu, który możemy podarować naszym włosom. Bogate w substancje odżywcze i składniki aktywne są wytwarzane w różnych zakątkach świata.

Moc pudru perłowego

Perła to jeden z najbardziej magicznych, kobiecych klejnotów. Z myślą o włosach wykorzystuje się puder perłowy, uzyskiwany z autentycznych czarnych pereł japońskich, pozyskiwany z naturalnych, niehodowlanych ostryg lub małży u wybrzeży Japonii, które nie nadają się na wyrób jubilerski, ponieważ nie mają regularnego okrągłego kształtu. Jest to najbardziej ekskluzywny obecnie składnik stosowany w kosmetykach do rekonstrukcji włosów. Ma on właściwości regenerujące, przeciwzmarszczkowe oraz gojące. Zawiera m.in. proteinę perłową zwaną conchiolin, która według wzoru strukturalnego odpowiada dokładnie ludzkiej keratynie i pozwala dokładnie regenerować łodygę włosa. Dodatkowo proces regeneracji jest długotrwały, gdyż proteina perłowa zawiera 20 niezbędnych aminokwasów, które są potrzebne do wytworzenia ciała włosa. Właściwości pudru perłowego wykorzystywane są w medycynie wschodu do pielęgnacji włosów i skóry głowy, ale także jako suplementy.

Magia pudru diamentowego

Puder diamentowy powstaje w wyniku mikronizacji wyselekcjonowanych diamentów o sprecyzowanym szlifie i nacięciu i jest składnikiem naturalnym. Również po obróbce zachowuje jednak swoje optyczne właściwości szlachetnych diamentów. Promienie światła padające na strukturę włosów uzupełnione pudrem diamentowym pochłaniają dwa i pół razy wolniej światło w różnych kierunkach, co powoduje że na włosach pojawia się olśniewający refleks i włosy błyszczą. W preparatach trychologicznych występuje nie większy niż 3 mikrony, dzięki czemu ma właściwości wnikania w najgłębsze struktury włosa i umożliwia skuteczną regenerację. Nadaje on włosom gładkości i jedwabistości oraz tworzy delikatny biofilm poprzez uzupełnienie ubytków w łuskach łodygi włosa.

Witalność zielonego kawioru

Ekstrakt z zielonego kawioru zwany również „perłą alg” to doskonała terapia anti-agingowa dla skóry i włosów. Posiada on higroskopijne właściwości, co zapewnia włosom idealne nawodnienie, nawilżenie i utrzymanie hydratacji. Udowodniono, że zielony kawior zawiera dużą ilość witamin i minerałów, które chronią łodygę włosa przed szkodliwym promieniowaniem, UV pełni funkcję fotoprotekcyjną.

Sięgając po wybrane preparaty zawierające unikalne składniki, uznawane za luksusowe możemy podarować naszym włosom trochę luksusu, intensywnie je odbudowując i odżywiając.

Włosy będą dobrze wyglądać, jeśli odpowiednio o nie zadbamy i dostarczymy im odpowiednich składników odżywczych. Kondycja naszych włosów jest efektem działań wielu czynników, dotyczących zarówno zewnętrznej pielęgnacji począwszy od wyboru odpowiedniego szamponu, technik mycia i masażu aż po stosowanie właściwej diety i suplementacji. Wzmocnieniem efektu kuracji oprócz właściwej suplementacji jest również stosowanie odpowiednich preparatów do pielęgnacji. Aby zapewnić włosom zdrowy i jeszcze piękniejszy wygląd zaczęto sięgać także po składniki luksusowe. – podsumowuje Anna Mackojć, trycholog z Instytutu Trychologii.