Fundacja Świętego Mikołaja

Wróć do wszystkich klientów
Niezapominajka rozkwita kolejny raz!  Fundacja Świętego Mikołaja apeluje, by „Nie zapominać o dzieciach  w potrzebie”

Niezapominajka rozkwita kolejny raz! Fundacja Świętego Mikołaja apeluje, by „Nie zapominać o dzieciach w potrzebie”

Dzisiaj, 15 maja, obchodzony jest Dzień Niezapominajki. Tuż przed tą datą Fundacja Świętego Mikołaja wysłała do Darczyńców nasiona niebieskich kwiatów. Tym symbolicznym akcentem rozpoczyna się kolejna edycja kampanii „Niezapominajka”. Jej celem jest zwrócenie uwagi na sytuację dzieci, które potrzebują regularnego wsparcia, aby spełniać swoje marzenia.

Dzieci, które są pod opieką fundacji, potrzebują stałego wsparcia, mądrego pomagania i długofalowej pomocy. Marzeniem fundacji jest, żeby w Polsce nie było ani jednego dziecka, które z powodów finansowych nie może rozwijać swoich talentów, a także, by pomóc odzyskać dzieciństwo utracone z powodu wojny w Ukrainie i w Syrii. W imieniu podopiecznych fundacja prosi o Państwa pomoc i hojność!

Gestem dobroci jest właśnie ustawienie stałej darowizny - Niezapominajki - w swoim banku. Dzięki stałym Darczyńcom - ludziom o wielkich sercach – fundacja będzie mogła planować kolejne programy i działać długoterminowo. Dzięki regularnemu zaangażowaniu fundacja zapewni najmłodszym poczucie bezpieczeństwa i edukację - da nadzieję na lepszą przyszłość. Każda ustawiona stała Niezapominajka to symbol solidarności z dziećmi, które potrzebują pomocy, by móc spełniać marzenia. Pomocne będą również jednorazowe darowizny, jednak fundacja szczególnie zachęca do ustawienia comiesięcznego zlecenia w wybranej przez siebie kwocie.

Czy wiedzą Państwo, jakie to ogromnie miłe uczucie doświadczyć Państwa zaufania i hojności? Jesteśmy ogromnie wdzięczni za Państwa wsparcie. Razem możemy dać dzieciom szansę na lepszą przyszłość! W Fundacji Świętego Mikołaja codziennie staramy się ze wszystkich sił, by pomóc kolejnym dzieciom. Prowadzimy program stypendialny dla zdolnych dzieci z niezamożnych rodzin. Wspieramy dzieci z Ukrainy i z Aleppo. Żeby pomagać potrzebujemy Państwa. – apeluje Jola Górska z Fundacji Świętego Mikołaja.

Fundacja Świętego Mikołaja od 25 lat pomaga dzieciom w potrzebie. W roku szkolnym 2023/2024 przyznała rekordową liczbę stypendiów. Aż 341 dzieci otrzymało pomoc na rozwój talentów i pasji. Od początku istnienia programu fundacja przyznała3771 Stypendiów Świętego Mikołaja. Natomiast w ramachpomocy psychologicznej pomogła 4800 dzieciom z 28 szkół w całej Polsce. To zajęcia profilaktyczne, terapeutyczne i interwencyjne. Ponadto, dzięki wsparciu Darczyńców, 51 dzieciom w szczególnie trudnej sytuacji finansujeterapię indywidualną. W sumie na opiekę psychologiczną dla najmłodszych przeznaczy ponad 800 000 zł. Cały czas fundacja wspiera także dzieci z Ukrainy. Prowadzi zajęcia psychologiczne w Przystaniach Świętego Mikołaja oraz w Świetlicy Świętego Mikołaja w Iwano-Frankiwsku przeniesionej ze zniszczonego przez wojnę Mariupola. 

W ramach kampanii Niezapominajka fundacja przygotowała także dedykowaną stronę internetową: mikolaj.org.pl/niezapominajka, na której można uzyskać wszystkie informacje, a także przekazać jednorazową cegiełkę - Niezapominajkę.

O Fundacji Świętego Mikołaja

Fundacja Świętego Mikołaja działa od 2002 roku (www.mikolaj.org.pl). Wcześniej, od 1998 roku, istniała jako nieformalna grupa przyjaciół. Obecnie jej działalność skupia się na fundowaniu stypendiów dla zdolnych dzieci z niezamożnych rodzin (program „Stypendia św. Mikołaja”). Przez 18 lat funkcjonowania przeprowadziła blisko 40 kampanii społecznych, wspomagając ok. 8 tys. młodych ludzi. Wsparciem obejmowała m.in. rodzinne domy dziecka i samotne matki. Fundacja Świętego Mikołaja jest laureatem Europejskiej Nagrody Obywatelskiej 2011, nagrody Ubi Caritas 2008, TOTUS 2006 oraz Pro Publico Bono 2005. Otrzymała także wyróżnienie Pełnomocnika Rządu ds. Równego Traktowania w 2008 roku.

Więcej o Fundacji Świętego Mikołaja: www.mikolaj.org.pl

  • Jola Górska
  • Koordynatorka ds. fundraisingu i komunikacji
  • jola.gorska@mikolaj.org.pl
  • +48 577 777 640
  • Fundacja Świętego Mikołaja