Fundacja Świętego Mikołaja

Wróć do wszystkich klientów
#DobrePączki – słodki sposób, aby pomagać dzieciom z Aleppo

#DobrePączki – słodki sposób, aby pomagać dzieciom z Aleppo

Fundacja Świętego Mikołaja zaprasza swoich sympatyków do udziału w corocznej akcji #DobrePączki, która w każdy Tłusty Czwartek tworzy okazję do pomagania. W tym roku dochód z akcji zostanie przeznaczony na funkcjonowanie Uniwersytetu Dziecięcego w syryjskim Aleppo. Ambasadorką programu jest znana blogerka kulinarna i autorka książek kucharskich – Madame Edith.


Słodki sposób, aby pomagać

„Dobro pączkuje” przekonuje nas Fundacja Świętego Mikołaja i jak co roku zaprasza, żeby wielkie święto słodkiego obżarstwa spożytkować do szczytnych celów. Jak to zrobić? Wystarczy wejść na stronę www.mikolaj.org.pl/dobrepaczki.

W fundacyjnym newsletterze, który do sympatyków wysyła sam Święty Mikołaj pyta: „Jakie pączki lubisz najbardziej? Z lukrem? Cukrem pudrem? Z nadzieniem malinowym czy z dzikiej róży? Przygotowania do Tłustego Czwartku trwają, a ja chciałbym zaoferować Ci przepis na najlepsze pączki na świecie”! Oferta nie jest gołosłowna, choć nieco dwuznaczna. Dlaczego?

Opcje są dwie. #DobrePączki, czyli słodkie darowizny dla dzieci z Aleppo zawierają 0 kalorii. Szczególnie dla osób dbających o linię i zdrowe odżywianie może to być doskonała okazja, żeby pokusę obżarstwa przekuć w coś dobrego. Druga opcja przeznaczona jest dla tradycjonalistów, którzy chcą świętować Tłusty Czwartek na całego. Na wszystkich, którzy przekażą darowiznę na rzecz dzieci z Aleppo czeka słodka niespodzianka od ambasadorki akcji #DobrePączki, którą w 2024 roku została znana blogerka kulinarna i autorka książek kucharskich Madame Edith. (LINK: https://www.youtube.com/shorts/441S-SjA7TE ).

Czy dzieci z Aleppo lubią #DobrePączki ?

6 lutego minął rok od największego od stu lat trzęsienia ziemi na pograniczu Syrii i Turcji. Wstrząsy o mocy 7,8 punktu w skali Richtera trwały zaledwie 80 sekund powodując straty, które będzie trzeba odbudowywać latami. Niezwykle trudną sytuację regionu zrujnowanego trwającym od 2011 roku konfliktem zbrojnym dodatkowo pogorszyły wstrząsy wtórne, które uderzyły w momencie, kiedy na dobre ruszyły pierwsze prace związane z odbudową. W wyniku katastrofy zginęło 55 tysięcy osób, a ponad 130 tysięcy zostało rannych. Wydarzenie znacząco pogorszyły i tak niełatwą sytuację wychowujących się w regionie dzieci, również podopiecznych prowadzonego przez Fundację Świętego Mikołaja Uniwersytetu Dziecięcego w Aleppo.

Fundacja Świętego Mikołaja pomaga dzieciom z Aleppo od 2018 roku. W mieście niemal doszczętnie zrujnowanym przez bombardowania, gdzie próby odbudowy udaremnił kataklizm, prowadzi Uniwersytet Dziecięcy. To właśnie tam ponad 200 dzieci może liczyć na profesjonalną opiekę, bezpieczne miejsce zabawy i nowoczesną edukację. Dzieci mają do wyboru ścieżki edukacyjne: naukową, medyczną, medialną oraz inżynierską. Miejsce stało się ważnym punktem na kulturalnej mapie miasta i każdego dnia odpowiada na najpilniejsze potrzeby dzieci i ich rodzin. Niestety, budynek Uniwersytetu Dziecięcego również został uszkodzony i konieczna była przeprowadzka. Fundacja Świętego Mikołaja zbiera środki na dalsze funkcjonowanie tego niezwykłego miejsca. Jak pomagać dzieciom z Aleppo dowiedzą się Państwo na stronie: www.mikolaj.org.pl/dobrepaczki

  • Jola Górska
  • Koordynatorka ds. fundraisingu i komunikacji
  • jola.gorska@mikolaj.org.pl
  • +48 577 777 640
  • Fundacja Świętego Mikołaja