Fundacja Świętego Mikołaja

Wróć do wszystkich klientów
„Nie zapominaj o dzieciach w potrzebie” apeluje Fundacja Świętego Mikołaja realizując kampanię „Niezapominajka”

„Nie zapominaj o dzieciach w potrzebie” apeluje Fundacja Świętego Mikołaja realizując kampanię „Niezapominajka”

Maj to miesiąc, w którym obchodzimy Dzień Niezapominajki – święto, które ma przypominać nie tylko o walorach przyrody i jej ochronie, ale także o zachowaniu od zapomnienia ważnych chwil. Dla Fundacji Świętego Mikołaja symboliczna niezapominajka stała się motywem przewodnim majowej kampanii realizowanej z myślą o najmłodszych. Jej celem jest zwrócenie uwagi na sytuację dzieci, które potrzebują wsparcia i wyrównania szans, aby mogły rozwijać zainteresowania i miały szansę na lepszą przyszłość.

„Nie zapominaj o dzieciach w potrzebie” – tak brzmi hasło tegorocznej kampanii i przekaz, który fundacja kieruje do ludzi dobrej woli. Dzięki darczyńcom fundacja może skutecznie pomagać dzieciom zarówno w Polsce, jak i w Ukrainie oraz w syryjskim Aleppo.

W ubiegłym roku działania fundacji skupione były wokół pomocy osobom uciekającym przed wojną w Ukrainie. Kiedy Rosja zaatakowała naszych sąsiadów, a miliony ludzi opuściło swoje domy, fundacja natychmiast rozszerzyła pomoc, która wcześniej dotyczyła głównie Mariupola, na terytorium całej Ukrainy oraz na Polskę. W 2022 roku w ramach świetlicy w Aleppo powstał nowy projekt - Uniwersytet Dziecięcy.

W Polsce w ramach działań i projektów prowadzonych z myślą o zdolnych dzieciach z niezamożnych rodzin 3430 uczniów otrzymało Stypendia św. Mikołaja. Młodzież objęta programem stypendialnym odnosi sukcesy w nauce, sporcie i w sztuce. Fundacja kształci także młodzież do pełnienia ról liderów lokalnych społeczności w ramach Akademii Liderów, czyli bezpłatnego programu rozwojowego dla młodych ludzi chcących realizować własne projekty społeczne, historyczne i charytatywne.

Dzieci objęte opieką Fundacji Świętego Mikołaja potrzebują stałego wsparcia. Aby im pomagać 365 dni w roku, potrzebni są ludzie o dobrych sercach, dlatego fundacja realizując kampanię „Niezapominajka” zachęca do stałego wsparcia dzieci, podopiecznych fundacji, comiesięcznymi darowiznami.

Fundacja Świętego Mikołaja pomaga przez cały rok, a nie tylko w grudniu. Możemy to robić dzięki stałemu wsparciu osób, które przekazują często niewielkie kwoty na nasze działania. Dobry uczynek może zmienić życie najmłodszych i sprawić, że odzyskają uśmiech, wiarę, nadzieję i szansę na lepszą przyszłość. - mówi Jola Górska z Fundacji Świętego Mikołaja.

Fundacja nie zapomina także o swoich wspaniałych darczyńcach dziękując im w nietypowy sposób realizując kampanię „Niezapominajka”. W maju fundacja wysyła do darczyńców listy opatrzone akwarelowym, kwiatowym akcentem. W listach znalazły się nie tylko informacje, co fundacji udało się zrobić na rzecz dzieci w ciągu ostatnich miesięcy, ale także nasiona niezapominajki do posadzenia w doniczce lub w ogródku.

W ramach kampanii „Niezapominajka” fundacja przygotowała także dedykowaną stronę internetową: mikolaj.org.pl/niezapominajka, na której można uzyskać wszystkie informacje, a także przekazać jednorazową cegiełkę - Niezapominajkę.

Dzięki takim kampaniom, jak majowa „Niezapominajka”, fundacja może m.in. realizować program stypendialny - Stypendia św. Mikołaja, dzięki któremu dzieci z niezamożnych rodzin z całej Polski, potrzebujące wsparcia na rozwój swoich talentów i potrzeb edukacyjnych, mają szansę na lepszą przyszłość. „Niezapominajka” ma przypominać, że wiele dzieci wymaga regularnego wsparcia, a czasami naprawdę wystarczy drobny gest, by zmienić ich życie na lepsze.

O Fundacji Świętego Mikołaja

Fundacja Świętego Mikołaja od 1998 roku pomaga dzieciom w potrzebie. Specjalizuje się w wyrównywaniu szans edukacyjnych dzieci i młodzieży. Od 2010 roku fundacja prowadzi ogólnopolski program stypendialny dla zdolnych uczniów z niezamożnych rodzin we współpracy z ponad 300 szkołami z całego kraju oraz program pomocy psychologicznej dla dzieci i młodzieży. Wspiera i szkoli młodzież na lokalnych liderów w ramach projektu Akademia Liderów Fundacji Świętego Mikołaja. W czasie pandemii fundacja przekazywała uczniom w najtrudniejszej sytuacji komputery do nauki zdalnej. Od 2018 roku nieustannie wspiera dzieci z Aleppo w Syrii,  a od 2019 roku – dzieci z Ukrainy. Każdego roku Fundacja Świętego Mikołaja wspiera setki dzieci, by mogły rozwijać swoje talenty i uczyć się tego, o czym marzą.

Więcej o Fundacji Świętego Mikołaja: www.mikolaj.org.pl

  • Jola Górska
  • Koordynatorka ds. fundraisingu i komunikacji
  • jola.gorska@mikolaj.org.pl
  • +48 577 777 640
  • Fundacja Świętego Mikołaja