Fundacja Świętego Mikołaja

Wróć do wszystkich klientów
„Nie zapominaj o dzieciach w potrzebie” – rusza kampania „Niezapominajka”  Fundacji Świętego Mikołaja

„Nie zapominaj o dzieciach w potrzebie” – rusza kampania „Niezapominajka” Fundacji Świętego Mikołaja

Dzisiaj, 15 maja jest Dzień Niezapominajki. Tuż przed tą datą Fundacja Świętego Mikołaja wysłała swoim darczyńcom nasiona niebieskich kwiatków do posadzenia w doniczce lub w przydomowym ogródku. Tym symbolicznym akcentem rozpoczyna się kolejna edycja kampanii „Niezapominajka”, której hasło brzmi „Nie zapominaj  o dzieciach w potrzebie”. Jej celem jest zwrócenie uwagi na sytuację dzieci, które każdego dnia potrzebują wsparcia, aby się rozwijać i spełniać swoje marzenia. W Dzień Niezapominajki zachęcamy też do pamiętania o życzliwości i otwarciu na drugiego człowieka.

Dzięki darczyńcom fundacja skutecznie pomaga dzieciom w potrzebie zarówno w Polsce, jak i w Ukrainie oraz w syryjskim Aleppo. W ubiegłym roku działania fundacji skupione były wokół pomocy osobom uciekającym przed wojną w Ukrainie. Kiedy Rosja zaatakowała naszych sąsiadów, a miliony ludzi opuściło swoje domy, fundacja natychmiast rozszerzyła pomoc, która wcześniej dotyczyła głównie Mariupola, na terytorium całej Ukrainy oraz na Polskę. W 2022 roku w ramach świetlicy w Aleppo powstał nowy projekt - Uniwersytet Dziecięcy.

W Polsce w ramach działań i projektów prowadzonych z myślą o zdolnych dzieciach z niezamożnych rodzin 3430 uczniów otrzymało Stypendia św. Mikołaja.Młodzież objęta programem stypendialnym odnosi sukcesy w nauce, sporcie i w sztuce. Fundacja kształci także młodzież do pełnienia ról liderów lokalnych społeczności w ramach Akademii Liderów, czyli bezpłatnego programu rozwojowego dla młodych ludzi chcących realizować własne projekty społeczne, historyczne i charytatywne.

Dzieci, które są pod opieką Fundacji Świętego Mikołaja, potrzebują stałego wsparcia. Aby pomagać najmłodszym 365 dni w roku, potrzebni są ludzie o dobrych sercach. Wystarczy ustawić w banku stały comiesięczny przelew - Niezapominajkę w dowolnej kwocie, by nieprzerwanie nieść pomoc dzieciom i młodzieży.

Fundacja Świętego Mikołaja pomaga przez cały rok, a nie tylko w grudniu. Możemy to robić dzięki stałemu wsparciu osób, które przekazują często niewielkie kwoty na nasze działania. Dobry uczynek może zmienić życie najmłodszych i sprawić, że odzyskają uśmiech, wiarę, nadzieję i szansę na lepszą przyszłość. - mówi Jola Górska z Fundacji Świętego Mikołaja.

O tym jak ważna i potrzebna jest regularna pomoc fundacja przekonuje się każdego dnia.
Wasz psycholog praktycznie uratował życie moim dzieciom. Ich mama zmarła latem, a ja zostałem samotnym ojcem z dwójką dzieci. Psychika moich dzieci została zniszczona. Pani psycholog przez ponad pół roku pracowała za darmo z dwójką moich dzieci i teraz dzieci w końcu zaczęły wychodzić z domu i się uśmiechać. – czytamy w liście otrzymanym od taty dzieci, podopiecznych fundacji.

W ramach kampanii „Niezapominajka” fundacja przygotowała także dedykowaną stronę internetową: mikolaj.org.pl/niezapominajka, na której można uzyskać wszystkie informacje, a także przekazać jednorazową cegiełkę - Niezapominajkę.

Wiem, że wyzwania, z którymi mierzą się dzieci nie znikną z dnia na dzień. Wierzę jednak, że stałe i mądre pomaganie, zapewni dzieciom lepszą przyszłość. Niech nasza kampania będzie symbolem pamięci o najmłodszych, dobra i wdzięczności. Z całego serca dziękuję wszystkim za pomoc! – dodaje Jola Górska w imieniu Fundacji Świętego Mikołaja.

Kampania pod hasłem „Nie zapominaj o dzieciach w potrzebie" prowadzona jest także w mediach społecznościowych Fundacji Świętego Mikołaja.


O Fundacji Świętego Mikołaja

Fundacja Świętego Mikołaja od 1998 roku pomaga dzieciom w potrzebie. Specjalizuje się w wyrównywaniu szans edukacyjnych dzieci i młodzieży. Od 2010 roku fundacja prowadzi ogólnopolski program stypendialny dla zdolnych uczniów z niezamożnych rodzin we współpracy z ponad 300 szkołami z całego kraju oraz program pomocy psychologicznej dla dzieci i młodzieży. Wspiera i szkoli młodzież na lokalnych liderów w ramach projektu Akademia Liderów Fundacji Świętego Mikołaja. W czasie pandemii fundacja przekazywała uczniom w najtrudniejszej sytuacji komputery do nauki zdalnej. Od 2018 roku nieustannie wspiera dzieci z Aleppo w Syrii,  a od 2019 roku – dzieci z Ukrainy. Każdego roku Fundacja Świętego Mikołaja wspiera setki dzieci, by mogły rozwijać swoje talenty i uczyć się tego, o czym marzą.

Więcej o Fundacji Świętego Mikołaja: www.mikolaj.org.pl

  • Jola Górska
  • Koordynatorka ds. fundraisingu i komunikacji
  • jola.gorska@mikolaj.org.pl
  • +48 577 777 640
  • Fundacja Świętego Mikołaja