Fundacja Świętego Mikołaja

Wróć do wszystkich klientów
Fundacja Świętego Mikołaja z kampanią społeczną „Niezapominajka”

Fundacja Świętego Mikołaja z kampanią społeczną „Niezapominajka”

Tuż przed Dniem Dziecka Fundacja Świętego Mikołaja wysłała tysiące nasion niezapominajek do swoich darczyńców. Tym nietypowym akcentem rozpoczęła się kolejna edycja kampanii "Niezapominajka", która ma przypominać, że wiele dzieci potrzebuje regularnego, stałego wsparcia, by móc się rozwijać. 

Dzięki darczyńcom fundacja może skutecznie pomagać dzieciom w potrzebie w Polsce i kontynuować działania pomocowe na terenie Ukrainy, jak i  dla przybyłych do naszego kraju w poszukiwaniu bezpiecznego schronienia. Dzieci, które są pod opieką Fundacji Świętego Mikołaja, potrzebują stałego wsparcia. Aby móc im pomagać, potrzebni są ludzi o dobrych sercach. Wystarczy ustawić w banku stały comiesięczny przelew - Niezapominajkę w dowolnej kwocie, by nieprzerwanie nieść pomoc dzieciom razem z nami. - te słowa odbiorcy listów mogli przeczytać na odwrocie etykietki z nasionkami, które zainaugurowały tegoroczną kampanię społeczną „Niezapominajka”.

Często mamy tendencję do niedoceniania swoich działań, a czasami naprawdę wystarczy drobny gest, by zmienić czyjeś życie na lepsze. Tuż przed Dniem Dziecka chcemy przypomnieć o tym, że liczba dzieci, które potrzebują pomocy, nie maleje. Prosimy naszych darczyńców i sympatyków, by nie zapominali o dzieciach w potrzebie i ustawili w swoim banku stałe zlecenie, czyli naszą "Niezapominajkę", nawet na niewielką kwotę, przykładowe 10-20 złotych miesięcznie. Dzięki takim stałym wpłatom dziecko w trudnej sytuacji może otrzymywać się nas regularnie niezbędną pomoc. - mówi Izabela Stawicka z Fundacji Świętego Mikołaja

Fundacja przygotowała w ramach kampanii także dedykowaną stronę internetową: mikolaj.org.pl/niezapominajka na której można uzyskać wszystkie informacje, a także przekazać jednorazową cegiełkę-Niezapominajkę z okazji Dnia Dziecka.

Fundacja Świętego Mikołaja pomaga przez cały rok, a nie tylko od święta, czy w grudniu, jak niektórym się wydaje. Każdego dnia niesiemy pomoc najbardziej potrzebującym dzieciom w Polsce, w Syrii i na terenie Ukrainy. Możemy to robić tylko dzięki stałemu wsparciu osób, które przekazują często niewielkie kwoty na nasze działania. Dziękujemy z całego serca za każdy taki gest dobra i solidarności z dziećmi. - dodaje Izabela Stawicka.

Kampania pod hasłem "Nie zapominaj o dzieciach w potrzebie" prowadzona jest także w mediach społecznościowych Fundacji Świętego Mikołaja i potrwa do końca czerwca 2022 roku.

O Fundacji Świętego Mikołaja

Fundacja Świętego Mikołaja działa od 2002 roku (www.mikolaj.org.pl). Wcześniej, od 1998 roku, istniała jako nieformalna grupa przyjaciół. Obecnie jej działalność skupia się na fundowaniu stypendiów dla zdolnych dzieci z niezamożnych rodzin (program „Stypendia św. Mikołaja”). Przez 18 lat funkcjonowania przeprowadziła blisko 40 kampanii społecznych, wspomagając ok. 8 tys. młodych ludzi. Wsparciem obejmowała m.in. rodzinne domy dziecka i samotne matki. Fundacja Świętego Mikołaja jest laureatem Europejskiej Nagrody Obywatelskiej 2011, nagrody Ubi Caritas 2008, TOTUS 2006 oraz Pro Publico Bono 2005. Otrzymała także wyróżnienie Pełnomocnika Rządu ds. Równego Traktowania w 2008 roku.

Więcej o Fundacji Świętego Mikołaja: www.mikolaj.org.pl

  • Izabela Stawicka
  • Fundacja Świętego Mikołaja
  • izabela.stawicka@mikolaj.org.pl
  • +48 607 713 321
  • Program pomocy dzieciom w Aleppo i na wschodzie Ukrainy, współpraca z firmami i darczyńcami