Fundacja Świętego Mikołaja

Wróć do wszystkich klientów
Fundacja Świętego Mikołaja zaprasza do 7. edycji Akademii Liderów - rozwojowego programu dla młodzieży

Fundacja Świętego Mikołaja zaprasza do 7. edycji Akademii Liderów - rozwojowego programu dla młodzieży

Fundacja Świętego Mikołaja uruchomiła rekrutację do Akademii Liderów, która potrwa do 30 kwietnia. W tym roku hasło przewodnie to: Do dzieła! Do udziału w programie fundacja zaprasza młode zaangażowane społecznie osoby, które chcą rozwijać swoje kompetencje organizacyjne i liderskie oraz realizować pierwsze autorskie projekty.

Akademia Liderów to roczny program Fundacji Świętego Mikołaja, w ramach którego młodzież o liderskim potencjale zrealizuje swoje pierwsze autorskie projekty społeczne, obywatelskie, historyczne lub na rzecz środowiska naturalnego. Aby wesprzeć młodzież w tym wyzwaniu Fundacja Świętego Mikołaja najpierw zaprasza uczestników do udziału w 10 dniowej szkole letniej, gdzie uczestnicy przejdą profesjonalne i głębokie szkolenie z zakresu liderstwa, planowania, przewodzenia zespołem i efektywnego realizowania projektów. Następnie młodzież otrzyma wsparcie indywidualnego tutora, który będzie pomagał i motywował do działania w trakcie realizacji autorskich, młodzieżowych projektów prowadzonych jesienią. Na koniec uczestnicy wezmą udział w szkole zimowej aby podsumować zrealizowane projekty i wyciągnąć wnioski na przyszłość. Każdy uczestnik otrzyma też  roczne stypendium na rozwój swoich pasji i talentów.

Aktywizacja młodzieży, nauka przez działanie i doświadczanie, a także przekazywanie realnej odpowiedzialności młodym ludziom jest bardzo ważne. Liderzy są Polsce potrzebni, a niestety młodzi ludzie w szkole nie nauczą się współpracy ani liderstwa. Dlatego Fundacja Świętego Mikołaja od 2015 roku prowadzi Akademię Liderów i zaprasza młode osoby do wymyślania autorskich projektów lokalnych i aplikowania. - mówi Antonina Grządkowska  z Fundacji Świętego Mikołaja.

W Akademii Liderów mogą wziąć udział uczniowie szkół ponadpodstawowych (16-20 lat), którzy chcą działać społecznie i rozwijać swój liderski potencjał. Aby zostać uczestnikiem Akademii należy do 30 kwietnia zgłosić swój pomysł na projekt poprzez formularz na stronie Fundacji Świętego Mikołaja: www.mikolaj.org.pl/akademia. Każdy zgłoszony projekt będzie analizowany przez komisję. Autorzy najciekawszych pomysłów zostaną zaproszeni do rozmowy kwalifikacyjnej. Wyłonionych zostanie 30 osób, które wezmą udział w Akademii Liderów w 2022 roku.

Tak o Akademii mówią uczestnicy:

"Najlepsze wydarzenie w moim życiu. Czuję, że Akademia Liderów była dla mnie możliwością rozwoju, poznania niestandardowych ludzi. Bardzo dziękuję za wsparcie ze strony specjalistów w realizacji mojego projektu. Jestem bardzo wdzięczna Akademii Liderów za to, że miałam szansę posłuchać i spotkać, niesamowitych, wartościowych i życzliwych ludzi. Dziękuję za społeczność, którą udało się stworzyć na Akademii Liderów i za wspaniałych opiekunów."

Celem Fundacji jest rozwijanie młodych lokalnych aktywistów, wyposażenie ich w wiedzę i umiejętności prowadzenia projektów, a także rozwój kultury wolontariatu, szczególnie tego długofalowego. Ważne jest także sieciowanie młodzieży zainteresowanej partycypacją społeczną, motywowanie do dalszego działania i przekazywanie coraz więcej odpowiedzialności, która może przynieść trwałe zmiany w ich społecznościach lokalnych.

  • Antonina Grządkowska
  • Fundacja Świętego Mikołaja
  • antonina.grzadkowska@mikolaj.org.pl
  • +48 791 793 021
  • Stypendia św. Mikołaja, Akademia Liderów Fundacji Świętego Mikołaja, współpraca ze szkołami