Fundacja Świętego Mikołaja

Wróć do wszystkich klientów
Mata przekazał na licytację Fundacji Świętego Mikołaja swoją poczwórną platynową płytę

Mata przekazał na licytację Fundacji Świętego Mikołaja swoją poczwórną platynową płytę

Fundacja Świętego Mikołaja podczas dwóch pierwszych przedświątecznych licytacji w Radiu 357 zebrała już prawie pół miliona na pomoc psychologiczną dla dzieci i młodzieży. Poczwórna platynowa płyta od Maty została wylicytowana w ostatni piątek za 50 000 złotych.

Jesienią 2021 r. Fundacja Świętego Mikołaja przeprowadziła badania  wśród nauczycieli szkół z różnych stron Polski. Nauczyciele wskazali problemy, z którymi obecnie mierzą się ich uczniowie. Były to przede wszystkim: uzależnienie od urządzeń cyfrowych (90%), problemy z relacjami rówieśniczymi (78%), stany lękowe (65%), depresja (61%), problemy z wyrażaniem emocji (61%). Wskazywane problemy pokrywają się z danymi opublikowanymi w raporcie UNICEF „The State of the World’s Children 2021; On My Mind: promoting, protecting and caring for children’s mental health”.

Jest to dla mnie ważny temat, ponieważ gdyby nie pomoc psychologiczna i psychiatryczna dla dzieci i młodzieży to najprawdopodobniej ta, ani żadna inna moja płyta by nie powstała. Z tego miejsca chciałbym pozdrowić moją terapeutkę oraz polecić Wam terapię ogólnie, bo czasem może pomóc. - napisał Mata w swoich mediach społecznościowych.

W ostatni piątek na antenie Radia 357 zlicytowana została poczwórna platynowa płyta Maty za album "Młody Matczak" z autografem artysty. Płyta ukazała się 1 października tego roku i już w przedsprzedaży uzyskała status podwójnej platyny. Jest najczęściej odsłuchiwanym albumem polskiego artysty na platformie streamingowej Spotify w tym roku. Po zaciętej walce poczwórna platynowa płyta od Maty trafi ostatecznie do Pana Adnana, który wylicytował ją za 50 000 złotych.

To bardzo ważne, że o problemach psychologicznych dzieci i młodzieży mówią nie tylko specjaliści, ale także młodzi ludzie, tacy jak Mata. Fundacja Świętego Mikołaja przez cały grudzień prowadzi kampanię na rzecz zapewnienia dostępu do pomocy psychologicznej dla dzieci i młodzieży. Chcemy pomóc dzieciom i młodzieży w najtrudniejszej sytuacji. Dzieci nie mogą czekać na pomoc. Sytuacja jest alarmująca, dlatego apelujemy do wszystkich o wsparcie naszej zbiórki. – mówi Izabela Stawicka z Fundacji Świętego Mikołaja.

Ostatnia przedświąteczna licytacja odbędzie się w czwartek, dzień przed Wigilią, czyli 23 grudnia. Tradycyjnie od 16:00 na antenie Radia 357.

Fundacja Świętego Mikołaja działa od 2002 roku na rzecz dzieci w potrzebie. Więcej o działaniach Fundacji Świętego Mikołaja: www.mikolaj.org.pl

  • Izabela Stawicka
  • Fundacja Świętego Mikołaja
  • izabela.stawicka@mikolaj.org.pl
  • +48 607 713 321
  • Program pomocy dzieciom w Aleppo i na wschodzie Ukrainy, współpraca z firmami i darczyńcami