Fundacja Świętego Mikołaja

Wróć do wszystkich klientów
„Dzięki tobie jestem lepszą osobą” – Fundacja Świętego Mikołaja zachęca do dzielenia się miłością

„Dzięki tobie jestem lepszą osobą” – Fundacja Świętego Mikołaja zachęca do dzielenia się miłością

Walentynki nie muszą być świętem konsumpcji, jak przekonuje Fundacja Świętego Mikołaja zachęcając do pomocy potrzebującym dzieciom. Jeśli mamy ochotę podarować bliskiej osobie coś wyjątkowego, możemy zrobić to za pośrednictwem Fundacji wpłacając darowiznę na pomoc dzieciom. W podziękowaniu otrzymamy specjalnie zaprojektowaną przez Fundację wirtualną Walentynkę.

Fundacja Świętego Mikołaja zachęca do dobroczynności i organizuje walentynkową akcję charytatywną o nazwie „Podziel się miłością”. Zachęca, aby zamiast kupowania prezentów, pokazać bliskiej nam osobie jak wiele zmieniła w naszym życiu i przy okazji zrobić coś dobrego.

Wiele osób chciałoby okazać bliskiej osobie swoje uczucia, ale niekoniecznie za pomocą czekoladek czy innego równie mało oryginalnego prezentu – mówi Izabela Stawicka z Fundacji Świętego Mikołaja. Zamiast kupowania, polecamy wspólne pomaganie i zmienienie świata na lepsze. „Chcę Ci dziś powiedzieć, jak wiele dla mnie znaczysz. Dzięki Tobie jestem lepszą osobą” – te słowa znajdują się na naszej wirtualnej Walentynce, która otrzyma każda osoba, która przekaże darowiznę na pomoc naszym podopiecznym i którą będzie mogła przesłać drogiej osobie. – dodaje Izabela Stawicka.

Cała zebrana w ramach akcji kwota trafi do dzieci z Aleppo w Syrii – podopiecznych Fundacji Świętego Mikołaja. Fundacja zbiera środki na prowadzenie w kolejnym roku mini-szkoły i świetlicy edukacyjnej w Aleppo, do której codziennie przychodzi prawie setka dzieci, żeby uczyć się i bawić z rówieśnikami w bezpiecznym miejscu. Aby wziąć udział w akcji wystarczy wejść na stronę www.mikolaj.org.pl/podzielsiemiloscia i przekazać darowiznę w dowolnej wysokości. Każda osoba otrzyma na swoją skrzynkę e-mail charytatywną Walentynkę.

O Fundacji Świętego Mikołaja

Fundacja Świętego Mikołaja działa od 2002 roku (www.mikolaj.org.pl). Wcześniej, od 1998 roku, istniała jako nieformalna grupa przyjaciół. Obecnie jej działalność skupia się na fundowaniu stypendiów dla zdolnych dzieci z niezamożnych rodzin (program „Stypendia św. Mikołaja”). Przez 18 lat funkcjonowania przeprowadziła blisko 40 kampanii społecznych, wspomagając ok. 8 tys. młodych ludzi. Wsparciem obejmowała m.in. rodzinne domy dziecka i samotne matki. Fundacja Świętego Mikołaja jest laureatem Europejskiej Nagrody Obywatelskiej 2011, nagrody Ubi Caritas 2008, TOTUS 2006 oraz Pro Publico Bono 2005. Otrzymała także wyróżnienie Pełnomocnika Rządu ds. Równego Traktowania w 2008 roku.

Więcej o Fundacji Świętego Mikołaja: www.mikolaj.org.pl

  • Izabela Stawicka
  • Fundacja Świętego Mikołaja
  • izabela.stawicka@mikolaj.org.pl
  • +48 607 713 321
  • Program pomocy dzieciom w Aleppo i na wschodzie Ukrainy, współpraca z firmami i darczyńcami