Prezentmarzeń

Wróć do wszystkich klientów
Jakie cechy powinien mieć upominek na Dzień Matki według Polaków. Wyniki badania

Jakie cechy powinien mieć upominek na Dzień Matki według Polaków. Wyniki badania

Zbliża się święto wszystkich mam. Z tej okazji serwis Prezentmarzeń sprawdził jakie upominki na Dzień Matki zdaniem Polaków warto podarować i które cechy prezentów mają kluczowe znaczenie.

Z badania „Jak Polacy dobierają prezenty do okazji” wynika, że 36% respondentów postrzega upominki z kategorii relaks jako najlepsze rozwiązanie na Dzień Matki. Może to być na przykład zabieg w SPA, relaksujący masaż czy modna sesja floating czyli pomysły, dzięki którym można podarować mamie czas na odstresowanie i wyciszenie.

Z kolei 24% ankietowanych jest chętna, aby rozważyć dla swojej mamy bardziej odważny upominek, który dostarczy jej nutki adrenaliny. Jeśli mama jest miłośniczką motoryzacji może to być na przykład jazda sportowym samochodem. Jeśli mama jest wielbicielką sportów wodnych może to być  lekcja nurkowania na basenie.

Zdaniem 21% zapytanych Polaków, najlepszymi upominkami na Dzień Matki są te z kategorii prezentów kreatywnych, jak na przykład sesja zdjęciowa czy kurs makramy. W opinii 19% respondentów badania serwisu Prezentmarzeń warto postawić na upominki pozwalające na aktywność i realizację zainteresowań, jak choćby lekcja wybranego tańca.

Najważniejszą cechą prezentu jest element zaskoczenia, jak twierdzi 39% respondentów badania „Jak Polacy dobierają prezenty do okazji”. Zdaniem 31% ankietowanych kluczowe jest uszczęśliwienie odbiorcy. Z kolei 15% sądzi, że upominek powinien być dobrze dopasowany do wieku i zainteresowań osoby, którą chcemy obdarować. W opinii również 15% respondentów upominek powinien mieć wartość materialną.

Jak potwierdzają wyniki badania zrealizowanego przez serwis Prezentmarzeń jest kilka kluczowych cech, które wyróżniają idealny upominek. Ponownie respondenci na pierwszym miejscu wskazali na chęć zaskoczenia osoby, którą chcemy obdarować – 23% odpowiedzi. Według 23% ankietowanych idealny upominek powinien po prostu sprawić radość. Ważne jest także indywidualne dopasowanie prezentu do odbiorcy. Zdaniem 14% respondentów upominek powinien odzwierciedlać rzeczywiste poświęcenie dającego.

Dzień Matki to wyjątkowa okazja, dzięki której możemy wyrazić swojej mamie wdzięczność i pokazać jak bardzo doceniamy wszystko co dla nas w życiu zrobiła. Możemy to okazać kwiatami, czekoladkami, ale także bardziej oryginalnie podarowując mamie na przykład upominek w formie przeżycia. Wspólnie spędzone chwile w SPA czy udział z mamą w wybranych tematycznych warsztatach, propozycji do wyboru jest bardzo dużo.

Jak dowodzą badania prezenty oparte na przeżywaniu i doświadczeniach, nie tylko na dłużej zapadają w pamięci, ale też dają większe i bardziej długotrwałe poczucie szczęścia niż tradycyjne prezenty materialne.

Z wiekiem człowiek coraz mniejszą wagę przywiązuje do przedmiotów, a coraz bardziej zaczyna doceniać chwile spędzone z bliskimi i doświadczanie pozytywnych emocji czy przeżycie ciekawej przygody. Dzień Matki może więc być dobrą okazją, aby podarować mamie niestandardowy upominek w postaci przeżycia.

W materiale prasowym wykorzystano dane z badania „Jak Polacy dobierają prezenty do okazji” zrealizowanego przez serwis Prezentmarzeń na próbie 1283 respondentów.