Prezentmarzeń

Wróć do wszystkich klientów
Komunijne prezenty według Polaków. Wyniki badania

Komunijne prezenty według Polaków. Wyniki badania

Serwis Prezentmarzeń realizując badanie „Jak Polacy dobierają prezenty do okazji” sprawdził jak wygląda kwestia upominków z okazji Pierwszej Komunii oraz jakie najważniejsze cechy powinny mieć obecnie prezenty.

Aż 35% respondentów badania „Jak Polacy dobierają prezenty do okazji” uważa, że z okazji Pierwszej Komunii można wciąż podarować dziecku tradycyjnie rower. Jest to więc nadal często pojawiający się na przyjęciu komunijnym upominek, ale w coraz bogatszym wydaniu, z amortyzatorem, dużą ilością przerzutek, a nawet z elektrycznym wspomaganiem. Alternatywą do rowerów są modne już od kilku sezonów elektryczne hulajnogi.

W opinii 28% uczestników badania, komunijny prezent powinien być drogi i materialny, jak na przykład laptop, smartfon czy aparat fotograficzny. Elektroniczny sprzęt to obecnie jeden z najczęściej wybieranych upominków komunijnych.

Wśród respondentów badania jest jednak także grupa 22% ankietowanych, która uważa, że warto iść z duchem czasu i wybierać prezenty w formie przeżyć i voucherów.

Podarowanie dziecku prezentu w postaci emocji jest szansą na zrobienie dla niego czegoś, co zapamiętają na całe życie. Wśród przeżyć, które można podarować z okazji Pierwszej Komunii jest na przykład lot w tunelu aerodynamicznym, lekcja na ściance wspinaczkowej czy nauka jazdy konnej. Możliwości wyboru takich niestandardowych propozycji jest wiele, trzeba jednak mieć na uwadze, że każde dziecko jest inne i wymaga indywidualnego podejścia. Odpowiednio dobrany i dopasowany do zainteresowań upominek w formie przeżycia może być motywacją do odkrycia nowej pasji i powodem dużej radości. – mówi Aleksandra Skrzyńska z serwisu Prezentmarzeń.

Jedną z największych zalet upominków w formie przeżyć jest to, że mogą dać dzieciom niezapomniane wrażenia. Dzięki nim młody człowiek może przeżyć przygodę, spędzić czas w sposób aktywny i twórczy, rozwijać wyobraźnię czy zdobywać nowe umiejętności. Jak pokazują badania, tradycyjne prezenty w postaci przedmiotów materialnych dają tylko chwilową radość. Szybko przyzwyczajamy się do posiadania nowego nawet długo oczekiwanego przedmiotu. Jego obecność w krótkim czasie staje się dla nas czymś zupełnie normalnym. Prezenty oparte na emocjach i doświadczeniach potrafią zapewnić dłuższe uczucie szczęścia. 

Zdaniem 39% respondentów badania, najważniejszą cechą prezentu powinien być element zaskoczenia,”. Według 31% ankietowanych kluczowe jest uszczęśliwienie odbiorcy. Z kolei 15% sądzi, że upominek powinien być dobrze dopasowany do wieku i zainteresowań osoby, którą chcemy obdarować.

Prezenty są jednym z ważnych elementów rodzinnych, komunijnych przyjęć, jednak zmienia się ich charakter i wartość. Obecnie tylko 15% zapytanych Polaków uważa, że upominki z okazji Pierwszej Komunii powinny nawiązywać do duchowego aspektu tej uroczystości.

W materiale prasowym wykorzystano dane z badania „Jak Polacy dobierają prezenty do okazji” zrealizowanego przez serwis Prezentmarzeń na próbie 1283 respondentów.