Prezentmarzeń

Wróć do wszystkich klientów
Dzień Ojca pełen emocji – pomysły na niestandardowe prezenty w formie przeżyć

Dzień Ojca pełen emocji – pomysły na niestandardowe prezenty w formie przeżyć

Jakie pomysły mogą stać się idealnym prezentem na Dzień Ojca? Coraz bardziej popularne w ostatnim czasie stają się upominki w formie emocji. Przed ich wyborem warto jednak zastanowić się co lubi robić tata. Podpowiadamy jak dopasować niestandardowy prezent do  charakteru i pasji rodzica.

Na samym początku warto rozprawić się z mitem, jakoby mężczyźni nie doceniali tego święta lub uważali, że równie dobrze mogłoby ono nie istnieć. Nie jest to prawdą – każda osoba lubi być doceniana za swój trud. Szczególnie piękne będą to podziękowania, gdy ojcowski trud w wychowanie dzieci spotka się z uznaniem i aprobatą. 23 czerwca to idealny moment na to, aby podziękować tacie i przypomnieć, że jest on dla nas najwspanialszy i niezastąpiony.

Jakie przeżycia mogą stać się idealnym prezentem na Dzień Ojca? Aktywny tata na pewno doceni podarunek, który da mu możliwość wypróbowania nowych sportów albo powrócenia do tych, które porzucił kilka lat temu. Niespodzianką z okazji Dnia Ojca może być zaproszenie na strzelnicę - dla bardziej zaawansowanych w tym sporcie adekwatnym prezentem może stać się możliwość wypróbowania rzadziej spotykanych rodzajów broni, jak Glock czy Kałasznikow. Fanom aktywności ruchowej przyjemność może sprawić również trening squasha lub indywidualny kursu wspinaczki.

Ogromne emocje budzi jazda off road. Jazda terenowym autem po nieutwardzonych drogach, błotnistym lub piaszczystym terenie, pokonywanie licznych spadków i wzniesień, to nie lada gratka dla miłośników motoryzacji. Mężczyźni coraz częściej próbują też swoich sił za kierownicą rajdowych aut i super szybkich bolidów. Jazda potężnej mocy rajdówką czy samochodem wyścigowym z turbodoładowanym silnikiem pozwoli tacie poczuć się chociaż przez chwilę, jak prawdziwy zawodnik sportu motorowego.

Z okazji Dnia Ojca bardzo popularne stają się typowo męskie prezenty – między innymi różnego rodzaju sporty w szczególności przejażdżki luksusowymi samochodami lub jazda typu off road. Sporym powodzeniem cieszą się również różnego atrakcje w powietrzu i te wymagające rozwiązania różnego rodzaju łamigłówek. Taki prezent na pewno nie zostanie odstawiony na półkę, a ze względu na to, że wiąże się z intensywnymi emocjami, na pewno zostanie zapamiętany na długo – mówi Aleksandra Bromblik z serwisu Prezentmarzeń

Nieco inną, ciekawą formą prezentu dla taty, który w wolnych chwilach chętnie przebywa poza domem, lecz ceni nieco bardziej stonowane formy relaksu, może być zaproszenie na degustację whisky, w trakcie której można również dowiedzieć się o specyfice tego trunku. Fanom innego popularnego, złocistego płynu można uprzyjemnić Dzień Ojca kursem degustacji piwa. Bardziej zainteresowanych sztuką tworzenia trunków można podarować kurs barmański, dzięki któremu będą mogli zgłębić arkana tworzenia różnych połączeń alkoholi, co wbrew pozorom nie jest tak oczywiste, jak mogłoby się wydawać. Jeśli jednak nasi ojcowie wolą dobrze zjeść, strzałem w dziesiątkę może być prezent w postaci kolacji w sushi barze, czy degustacja kuchni azjatyckiej.

Życzenia są niezwykle istotnym elementem obchodów Dnia Ojca – w końcu to one przekazują nasze myśli i intencje. Nie można jednak bagatelizować kwestii upominku lub zastanawiać się, czy takowy w ogóle nabywać. Warto wręczyć prezent na Dzień Taty chociażby dlatego, by poczuł się on wyjątkowo w tym szczególnym dniu.