Prezentmarzeń

Wróć do wszystkich klientów
Kobiety liczą na miły gest z okazji ich święta. Wyniki sondy

Kobiety liczą na miły gest z okazji ich święta. Wyniki sondy

Aż 84% zapytanych Polek deklaruje, że obchodzi Dzień Kobiet. Mimo to, co druga świętuje głównie z przyzwyczajenia, a 23% kobiet ma duży dystans do celebracji swojego święta. Panie w tym dniu liczą przede wszystkim na miły gest ze strony mężczyzn – 51% odpowiedzi, na niestandardową niespodziankę – 26% odpowiedzi. Takie wnioski płyną z sondy, zrealizowanej z okazji Dnia Kobiet przez serwis Prezentmarzeń

Poza kwiatami, które panie otrzymują symbolicznie z okazji swojego święta, wśród atrakcji satysfakcjonujących Polki można znaleźć – pomysły na niestandardowe spędzenie czasu - 28% odpowiedzi, romantyczną kolację – 44% odpowiedzi, wspólnie spędzone chwile bez względu na formę – 17% odpowiedzi.

Upominki są nieodłącznym elementem Dnia Kobiet i jak pokazują wyniki sondy serwisu Prezentmarzeń panie preferują najbardziej te z kategorii relaks i uroda. Co trzecia zapytana Polka marzy o chwili odpoczynku w SPA. Dużym powodzeniem wśród kobiet cieszą się także upominki związane z kulinariami, jak na przykład zaproszenie na warsztaty lub degustacje. Dla 18% kobiet atrakcyjnym prezentem będzie zaproszenie na indywidualną lekcję tańca.

W ramach świętowania Dnia Kobiet, jak pokazały wyniki sondy, oprócz symbolicznego kwiatka Panie lubią być pozytywnie zaskakiwane miłymi niespodziankami. Upominki w formie przeżyć zyskują coraz większą sympatię Polek, a panom pozwalają wykazać się kreatywnością. Powodzeniem cieszą się nie tylko te związane z relaksem, jak na przykład voucher na masaż, ale również związane z aktywnością i rozwijające zainteresowania, jak na przykład lekcja tańca czy warsztaty fotograficzne. –  mówi Grzegorz Rożalski z serwisu Prezentmarzeń.

Panie też sygnalizują jakich upominków nie chciałyby otrzymać z okazji Dnia Kobiet. Wśród najgorszych pomysłów wymieniają: prezenty kupione przez przypadek, na szybko – 41% odpowiedzi, kiczowate gadżety – 28% odpowiedzi, atrakcję na siłę jak kino, na które wiele nie ma ochoty – 26% odpowiedzi.

Polki, jak pokazały wyniki sondy, najbardziej drażni w Dniu Kobiet fakt, że mężczyźni wyśmiewają się z ich święta – 45% odpowiedzi, oraz że zamiast wesoło świętować ten dzień jest on obchodzony na siłę. O święcie kobiet najczęściej pamiętają koledzy z pracy, jak uważa 45% zapytanych respondentek oraz mąż lub partner – jak twierdzi 39% pań.

Na pytanie “jak najlepiej docenić kobietę w dniu jej święta?”, co trzecia zapytana Polka twierdzi, że podarowując wartościowy upominek, 26% wskazuje na emocje w formie prezentu, a 23% na odpoczynek od codziennej rutyny.

Panie najczęściej z okazji Dnia Kobiet otrzymują symboliczne prezenty do 50 zł – tak wskazuje 33% zapytanych Polek, od 50 do 100 zł – według 28% respondentek i od 100 do 300 zł – jak twierdzi 25% pań zapytanych przez serwis Prezentmarzeń. Tylko 14% respondentek wskazuje, że jest obdarowana droższymi prezentami powyżej 300 zł.

Upominki w postaci kwiatów, słodyczy czy bardziej oryginalnych prezentów są miłym elementem Dnia Kobiet, lecz na liście pragnień i oczekiwań zapytanych Polek najczęściej pojawia się miłość i partnerstwo – 34% odpowiedzi, spełnienie i docenienie – 31% odpowiedzi oraz wsparcie i zrozumienie – 20% odpowiedzi.

Sondę z okazji Dnia Kobiet w formie ankiety online przeprowadził serwis Prezentmarzeń w lutym 2020 na próbie 613 respondentów. Informacja prasowa przygotowana w oparciu o analizę krzyżową ze względu na płeć.