Prezentmarzeń

Wróć do wszystkich klientów
Bubble Football coraz bardziej popularny w Polsce

Bubble Football coraz bardziej popularny w Polsce

Duże, dmuchane kule, które uczestnicy zabawy ubierają niczym ochronny pancerz. Futbol przypominający raczej komiczne próby trafienia w piłkę niż sportową rywalizację. Bubble Football to nowa forma aktywnej rozrywki, która w zawrotnym tempie zdobywa sympatię i zainteresowanie Polaków.

Bubble football to gra inspirowana piłką nożną, w której uczestnicy ubrani są w ogromne, dmuchane kule. Odebranie piłki przeciwnikowi i poruszanie się po boisku jest nieco utrudnione, ale w tym tkwi właśnie największa zabawa w tej grze. Piłka tak naprawdę jest tylko pretekstem. Mecze rozgrywane są na hali lub boisku w wybranej lokalizacji. Udział w grze bierze 10 osób, podzielonych na dwie drużyny.

Gra inspirowana jest typową grą w piłkę nożną i panują w niej takie same zasady, jednak strój jaki zakładają uczestnicy mało ma wspólnego z "typowym footbolem". Każdy uczestnik zakłada na siebie dmuchaną kulę i to w niej rywalizuje na boisku. Gracze mogą skakać, odbijać się, robić fikołki i salta, zderzać się z innymi i wszystko inne, co tylko przyjdzie im do głowy.

Sama dmuchana kula wykorzystana do Bubble Football jest asekuracją przed uderzeniem i upadkiem. Gracz nie odczuje na swojej skórze uderzeń, ponieważ te zatrzymają się na kuli, która tworzy ochronę. Dodatkowo uczestnik na czas gry zostanie wyposażony w ochraniacze na kolana zabezpieczające przed urazem. Kule mają różny rozmiar i są dopasowywane do gracza wg wzrostu, a minimalny wymagany wzrost gracza to 140 cm. – wyjaśnia Grzegorz Rożalski z serwisu Prezentmarzeń.

Gra Bubble Football znana jest również pod nazwami: Bumper Ball, CrashBall, Bubble Soccer. Zabawa jest nowością na rynku rozrywki aktywnej. To oryginalne zastosowanie, popularnych już od jakiegoś czasu, kul sferycznych zwanych zorbami. W tej formie rozrywki nie wchodzi się jednak w całości do kuli i nie czeka biernie co będzie się działo. Mecz rozgrywa się według normalnych zasad tej dyscypliny, choć właśnie dzięki specjalnym piłkom, gra wygląda jak rodem z rugby lub hokeja na lodzie.

Najzabawniejsze momenty całej rywalizacji to właśnie obijanie się o przeciwników zabawy, ale jest to całkowicie bezpieczne dzięki specjalnej konstrukcji kul. Warto próbować nowych form rozrywki, ponieważ jest szansa, że coś nam się spodoba i znajdziemy nowy sposób na spędzanie czasu wolnego z przyjaciółmi. Bubble Football to emocje z przymrużeniem oka, które mogą być niestandardowym pomysłem na spędzenie wieczoru kawalerskiego, imprezy firmowej czy rodzinnej. – mówi Grzegorz Rożalski z serwisu Prezentmarzeń.

Nie ma dokładnych informacji w jakim miejscu po raz pierwszy pojawiła się ta niesamowita odmiana piłki nożnej. Wiadomo jednak, że kluczową rolę w popularyzacji Bubble Football-u odegrali Norwegowie. W 2011 roku, podczas show zaprezentowali Bubble Football jako antidotum dla wszystkich narzekających na bezkontaktowość standardowej piłki nożnej i w ten sposób informacja dotarła do reszty krajów skandynawskich, jak również Wielkiej Brytanii, Niemiec, a także do Polski.