Prezentmarzeń

Wróć do wszystkich klientów

Lot w tunelu aerodynamicznym, Escape Room, trening EMS – to rozrywki modne tej jesieni

Ponad połowa z zapytanych przez serwis Prezentmarzeń Polaków uważa, że niestandardowe rozrywki są dobrym sposobem na jesienną chandrę. W walce z jesiennym spadkiem nastroju jesteśmy coraz odważniejsi. Na pytanie o gotowość podjęcia wyzwań związanych z oryginalnym spędzaniem czasu, czyli kreatywną rozrywką, a nawet sportami ekstremalnymi – 41% respondentów twierdzi, że jest na to gotowa. Lot w tunelu aerodynamicznym, wizyta w Escape Room, trening EMS – to aktywności, które według specjalistów z branży rozrywki są modne tej jesieni.

Lot w tunelu aerodynamicznym

Swobodne balansowanie w specjalnie przygotowanej przestrzeni to niecodzienna atrakcja, która umożliwia przeżycie podobnych wrażeń, co podczas skoku ze spadochronem. Pod czujnym okiem instruktora, ubrani w kombinezon, ochraniacze na łokcie i kolana, kask oraz rękawiczki, można poczuć stan nieważkości, podobnie jak skok ze spadochronem z wysokości 4 tysięcy metrów.

Tunel aerodynamiczny to ogromna tuba z wiatrakiem u podstawy i przeźroczystymi ściankami. Wytwarza ona wiatr o prędkości 200km/h, silny na tyle, by utrzymać ciężar dorosłego człowieka i zasymulować efekt swobodnego spadania, takiego samego, jakie ma miejsce przy skoku ze spadochronem z wysokości kilku tysięcy metrów. Zabawa rozpoczyna się od 15 minutowego szkolenia teoretycznego, po którym pod czujnym okiem instruktora, ubrani w kombinezon, ochraniacze na łokcie i kolana, kask oraz rękawiczki, można poczuć stan nieważkości. Latanie w tunelu to zupełnie nowe wyzwanie. Dynamiczne środowisko wymaga precyzji ruchu, koordynacji ciała oraz ważne jest aby utrzymać środek ciężkości, dzięki czemu można najlepiej wykorzystać możliwość tunelu i cieszyć się dobrą zabawą.

Wśród dyscyplin obarczonych dużym ryzykiem i balansowaniem na granicy ludzkiej wytrzymałości zaczynają pojawiać się substytuty zapewniające taką sama dawkę adrenaliny, jednak możliwe do realizacji przez prawie każdego. Jedną z nich jest cieszący się rosnącą popularnością w Polsce lot w tunelu aerodynamicznym – komentuje Grzegorz Rożalski z serwisu Prezentmarzeń.

Escape Room – z komputera do świata realnego

Moda na zabawę w Escape Room trafiła do Polski 3 lata temu, dziś szacuje się, iż w całym kraju jest około tysiąca pokojów zagadek, a zainteresowanie tą formą rozrywki stale rośnie. Głównym powodem, dla którego Polacy tak chętnie odwiedzają pokoje zagadek jest dobra zabawa. Celem gry jest znalezienie obiektów i rozwiązanie szyfrów, które pomogą wydostać się z pokoju. Każdy przedmiot w pomieszczeniu może mieć znaczenie, ale niektóre są tylko po to by zmylić graczy. Dodatkowo ograniczenie czasowe do 45 lub 60 minut pozwala zbudować odpowiednie napięcie i atmosferę skupienia.

Organizatorzy gry zapewniają uczestnikom pokoje o różnej tematyce. Zabójstwo, wyprawa na Marsa, katastrofa lotnicza, ucieczka z więzienia czy zagadka Enigmy – chętni mogą wybierać w coraz większej liczbie propozycji. Pokoje różnią się poziomem trudności oraz liczbą uczestników, która może wziąć udział w zabawie. Jedno jest pewne - rozgrywka jest tak skonstruowana, żeby była oryginalna i wciągająca. Nie każdej grupie uda się wyjść z pokoju samodzielnie. Wówczas można poznać rozwiązanie od Mistrza Gry lub spróbować swoich sił jeszcze raz.

Escape Room to połączenie intrygującej przygody i gry logicznej. Uczestnicy takiej zabawy całkowicie przenoszą się do wykreowanego miejsca, w którym rozgrywa się akcja scenariusza. Polacy szukają pomysłów na niestandardowe spędzanie czasu, a Escape Room dobrze wpisuje się w koncepcję oryginalnej i modnej rozrywki – komentuje Grzegorz Rożalski z serwisu Prezentmarzeń.

EMS – trening pod napięciem

Trening EMS to innowacyjna metoda ćwiczeń, która wykorzystuje technologię impulsów elektrycznych na potrzeby sportu i fitnessu. Pozwala na budowanie kondycji, siły i utratę tkanki tłuszczowej w dużo krótszym czasie niż tradycyjne ćwiczenia.

Sesja treningu EMS wygląda jak przygotowania do lotu w kosmos. Ćwiczenia wykonywane są w dopasowanym stroju, na który zakłada się specjalną kamizelkę, pas biodrowy oraz opaski na ramiona i uda, na których umieszczone są elektrody. Pierwszy trening EMS poprzedzamy analizą składu ciała, a rodzaj i intensywność ćwiczeń wykonywanych podczas treningu dobierana jest indywidualnie w zależności od kondycji i celów treningowych osoby ćwiczącej. Stymulowane są między innymi mięśnie klatki piersiowej, brzucha, grzbietu, odcinka lędźwiowego pleców pośladków, ud, bicepsów. Podczas zwykłego treningu mózg wysyła impulsy, które trafiając do neuronów powodując skurcz mięśni. Podczas treningu EMS praca mózgu wspomagana jest impulsami elektrycznymi wysyłanymi ze specjalnego urządzenia. Pobudza to mięśnie położone głęboko, co jest prawie niemożliwe podczas treningu tradycyjnego.

Lot w tunelu aerodynamicznym, wizyta w Esacpe Room, trening EMS to angażujące i modne formy spędzania czasu, które wzbudzają zainteresowanie Polaków. Jak pokazują wyniki naszego badania „Sposoby Polaków na jesienną chandrę” takich aktywności i rozrywek wpisujących się w trendy i umożliwiających doświadczenie czegoś nowego szuka ponad 40% z zapytanych przez nas młodych Polaków. -  podsumowuje Grzegorz Rożalski z serwisu Prezentmarzeń.