Prezentmarzeń

Wróć do wszystkich klientów

Jakie aktywności są najlepszym sposobem na poprawę nastroju jesienią? Wyniki sondy

Pogorszenie samopoczucia to jeden z najczęstszych symptomów towarzyszących jesieni. Zła pogoda, niedobór światła słonecznego oraz osłabienie organizmu ma znaczący wpływ na naszą formę. Co zrobić, aby nie dać się chandrze?

Wyniki sondy „Sposoby Polaków na jesienną chandrę” zrealizowanej przez serwis Prezentmarzeń pokazują, że ponad połowa respondentów uważa, że aktywność fizyczna i niestandardowe rozrywki są dobrym sposobem na jesienną chandrę, na dodatek 43% osób nie rezygnuje z uprawiania sportów tylko zamienia je na inne aktywności.

Choć, aż  41% respondentów nie lubi jesieni, a dla 27% jest ona dodatkowo zapowiedzią zbliżającej się zimy. Jesienna aura wcale nie oznacza jednak dla wielu osób rezygnacji z aktywnego spędzania czasu. Polacy są świadomi, że wychodzenie na dwór w okresie jesiennym jest potrzebne. 33% respondentów dba o to aby przebywać na świeżym powietrzu, 31% uprawia niestandardowe rozrywki, a 19% dodatkowo skłania się do aktywności fizycznej. 

Aby podtrzymywać swoją kondycję, wystarczy dostosować się do panujących warunków. Oprócz tradycyjnej siłowni, coraz więcej osób poszukuje niestandardowych form spędzania czasu. Najczęściej skłania nas do tego chęć spróbowania czegoś nowego. Jak wynika z sondy „Sposoby Polaków na jesienną chandrę” serwisu Prezentmarzeń, 41% ankietowanych jest gotowa na podjęcie niestandardowych form spędzania czasu jak na przykład kreatywne rozrywki oraz sporty ekstremalne, a 22% respondentów już nawet o tym myślało. Aż 47% respondentów chce nawet wyjechać poza miejsce zamieszkania, aby realizować nietypowe rozrywki, a 41% respondentów składa się  na nie z partnerem.

Obserwujemy, szczególnie w okresie jesiennym, bardzo duże zainteresowanie takimi rozrywkami jak Escape room, Lot w tunelu aerodynamicznym czy Wypady off road lub Survival. Niezależnie od tego, czy aktywnie spędzamy czas w pomieszczeniu czy na zewnątrz, każda pora roku stwarza warunki do uprawiania innych dyscyplin. Wystarczy garść dobrych chęci i trochę wyobraźni aby ruszyć się z kanapy – mówi Grzegorz Rożalski z serwisu Prezentmarzeń.

W okresie jesiennym ponad połowa respondentów deklaruje, że odczuwa narastające zmęczenie i często ma gorszy nastrój. Dobrym sposobem na pozbycie się skutków jesiennej chandry jest na przykład spróbowanie sportów dostarczających dużej dawki adrenaliny. Powoduje ona uczucie przypływu energii i mobilizuje organizm do działania, tak że jesteśmy w stanie podołać nawet bardzo trudnym zadaniom.

Ciekawą formą spędzenia czasu podczas jesieni na świeżym powietrzu jest na przykład wyprawa off-road. Taka atrakcja dostarczy olbrzymiej dawki adrenaliny i pozwali stawić czoła wielu wyzwaniom. Pokonując specjalny odcinek toru z licznymi przeszkodami, w postaci stromych zjazdów i podjazdów, błota, kałuż czy żwirowych leśnych dróg przeżyje się świetną zabawę oraz na pewno poczuje szybsze bicie serca. - mówi Grzegorz Rożalski z serwisu Prezentmarzeń.

Uprawianie sportu jesienią może być nawet prawdziwą przyjemnością. Dla dobrej formy i lepszego samopoczucia powinniśmy ruszać się każdego dnia, bez względu na to czy na dworze jest słonecznie czy też deszczowo. Wystarczy jedynie wybrać  jesienią dla siebie odpowiednią formę aktywności.

*źródło: Sonda "Sposoby Polaków na jesienna chandrę" została zrealizowane na próbie 1874 respondentów w październiku br.  przez serwis Prezentmarzeń