Prezentmarzeń

Wróć do wszystkich klientów

Czy Polacy jesienią ruszą się z kanapy? Wyniki sondy

Jak pokazują wyniki badania, jesień wbrew pozorom jest dobrym momentem na sport. Polacy coraz poważniej podchodzą do bycia aktywnym. Ponad połowa respondentów uważa, że aktywność fizyczna i niestandardowe rozrywki są dobrym sposobem na jesienną chandrę. A 43% z nas nie rezygnuje z uprawiania sportów tylko zamienia je na inne aktywności!

Jesień przybiera różne formy, bywa ponura i deszczowa, ale również złota i słoneczna. Chociaż temperatura za oknem nie zawsze zachęca aby wyjść z domu, wyniki sondy „Sposoby Polaków na jesienną chandrę” zrealizowanej przez serwis Prezentmarzeń pokazują, że Polacy dla dobrej formy i lepszego samopoczucia również jesienią uprawiają różnego rodzaju aktywności.

Według deklaracji, aż 41% respondentów nie lubi jesieni, a dla 27% jest ona dodatkowo zapowiedzią zbliżającej się zimy. Jesienna aura wcale nie oznacza jednak dla wielu osób rezygnacji z aktywnego spędzania czasu. Polacy są świadomi, że wychodzenie na dwór w okresie jesiennym jest potrzebne. 33% respondentów dba o to aby przebywać na świeżym powietrzu, 31% uprawia niestandardowe rozrywki, a 19% dodatkowo skłania się do aktywności fizycznej. 

Aby podtrzymywać swoją kondycję, wystarczy dostosować się do panujących warunków. Oprócz tradycyjnej siłowni, coraz więcej osób poszukuje niestandardowych form spędzania czasu. Najczęściej skłania nas do tego chęć spróbowania czegoś nowego. Jak wynika z sondy „Sposoby Polaków na jesienną chandrę” serwisu Prezentmarzeń, 41% ankietowanych jest gotowa na podjęcie niestandardowych form spędzania czasu jak na przykład kreatywne rozrywki oraz sporty ekstremalne, a 22% respondentów już nawet o tym myślało. Aż 47% respondentów chce nawet wyjechać poza miejsce zamieszkania, aby realizować nietypowe rozrywki, a 41% respondentów składa się  na nie z partnerem.

Najczęstszymi motywami, jakimi kierujemy się próbując niestandardowych aktywności i oddając się oryginalnym rozrywkom jest potrzeba upustu swoich emocji (22%), chęć sprawdzenia siebie (19%) oraz poszukiwanie doznań (19%).

Jeżeli nie lubimy aktywnie spędzać czasu na zewnątrz jesienią, przerażają nas coraz niższe temperatury i deszcz, to dobrym sposobem mogą być ciekawe aktywności w pomieszczeniach. Obserwujemy, szczególnie w tym okresie, bardzo duże zainteresowanie takimi rozrywkami jak Escape room, lot w tunelu aerodynamicznym czy salony wirtualnej rzeczywistości. Niezależnie od tego, czy aktywnie spędzamy czas w pomieszczeniu czy na zewnątrz, każda pora roku stwarza warunki do uprawiania innych dyscyplin. Wystarczy garść dobrych chęci i szybko przekonamy się, ile przyjemności i korzyści przynoszą niestandardowe aktywności, których coraz więcej znajdziemy na rynku. – mówi Grzegorz Rożalski z serwisu Prezentmarzeń.

W okresie jesiennym częściej cierpimy na złe samopoczucie. Przyczyną jest coraz mniej słońca, skrócenie dni, a także różnica ciśnienia. Wymienione czynniki sprzyjają stanom depresyjnym w okresie jesienno-zimowym zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Ponad połowa respondentów deklaruje, że odczuwa jesienią narastające zmęczenie i często ma gorszy nastrój. Dobrym sposobem na pozbycie się skutków jesiennej chandry jest na przykład spróbowanie sportów dostarczających dużej dawki adrenaliny. Powoduje ona uczucie przypływu energii i mobilizuje organizm do działania, tak że jesteśmy w stanie podołać nawet bardzo trudnym zadaniom.

Ciekawą formą spędzenia czasu podczas jesieni na świeżym powietrzu jest na przykład wyprawa off-road. Taka atrakcja dostarczy olbrzymiej dawki adrenaliny i pozwali stawić czoła wielu wyzwaniom. Pokonując specjalny odcinek toru z licznymi przeszkodami, w postaci stromych zjazdów i podjazdów, błota, kałuż czy żwirowych leśnych dróg przeżyje się świetną zabawę oraz na pewno poczuje szybsze bicie serca. - mówi Grzegorz Rożalski z serwisu Prezentmarzeń.

Uprawianie sportu jesienią budzi u niektórych kontrowersje jednakże okazuje się, żemoże być nawet prawdziwą przyjemnością. Dla dobrej formy i lepszego samopoczucia powinniśmy ruszać się każdego dnia, bez względu na to czy na dworze jest słonecznie czy też deszczowo. Wystarczy jedynie wybrać  jesienią dla siebie odpowiednią formę aktywności.

*źródło: Sonda "Sposoby Polaków na jesienna chandrę" została zrealizowane na próbie 1874 respondentów w październiku br.  przez serwis Prezentmarzeń