Prezentmarzeń

Wróć do wszystkich klientów

Dzień Ojca pełen emocji – 5 pomysłów na niestandardowe prezenty w formie przeżyć

Jakie pomysły mogą stać się idealnym prezentem na Dzień Ojca? Coraz bardziej popularne w ostatnim czasie stają się upominki w formie emocji. Przed ich wyborem warto jednak zastanowić się co lubi robić tata. Podpowiadamy jak dopasować niestandardowy prezent do  charakteru i pasji rodzica.

Podniebna przygoda

Jeżeli Twój tata lubi trochę silniejsze emocje to z pewnością ucieszy się z atrakcji w powietrzu. Możliwość przeżycia niezapomnianych doznań i podziwiania krajobrazu z góry daje skok ze spadochronem. Już samo swobodne spadanie dostarcza dużą dawkę adrenaliny, a dodatkowo taki lot można odbyć samolotem SkyVan produkowanym w latach 1963-1986 w Wielkiej Brytanii, który spełnia rolę samolotu wielozadaniowego, transportowca wykorzystywanego zarówno przez wojsko jak i do celów cywilnych. Wyposażony w dwa potężne silniki osiąga pułap 4200 metrów w zaledwie 13-15 minut przy pełnej ładowności.

Rajdowe emocje

Na lądzie ogromne emocje budzi jazda off road. Jazda terenowym autem po nieutwardzonych drogach, błotnistym lub piaszczystym terenie, pokonywanie licznych spadków i wzniesień, to nie lada gratka dla miłośników motoryzacji. Mężczyźni coraz częściej próbują też swoich sił za kierownicą rajdowych aut i super szybkich bolidów. Jazda potężnej mocy rajdówką czy samochodem wyścigowym z turbodoładowanym silnikiem to przede wszystkim możliwość poczucia się chociaż przez chwilę, jak prawdziwy zawodnik sportu motorowego.

Przed wydarzeniami takimi jak na przykład Dzień Ojca bardzo popularne stają się typowo męskie rozrywki – między innymi różnego rodzaju sporty w szczególności przejażdżki luksusowymi samochodami lub jazda typu off road. Sporym powodzeniem cieszą się również różnego atrakcje w powietrzu i te wymagające rozwiązania różnego rodzaju łamigłówek – mówi Grzegorz Rożalski z serwisu Prezentmarzeń. Taki prezent na pewno nie zostanie odstawiony na półkę, a ze względu na to, że wiąże się z intensywnymi emocjami, na pewno zostanie zapamiętany na długo – dodaje.

Nauka strzelania

Ekstremalne strzelanie z broni historycznej to wyjątkowe doświadczenie. Na strzelnicy przygotowanych jest kilka modeli broni, uznanej jako obiekty historyczne. Można zatem powiedzieć, że to okazja do zetknięcia się z historią i możliwość poznania jej w praktyce! Spotkanie to jednak z pewnością jest o wiele ciekawsze i bardziej emocjonujące niż wizyta w muzeum. Podczas ekstremalnego strzelania z broni historycznej można zobaczyć unikalne rodzaje broni, które w dzisiejszym świecie strzeleckim są już legendą m.in. karabin Lee – Enfield, podstawowa broń żołnierzy brytyjskich z lat 1895 – 1955. Do dyspozycji strzelca oddane są także amerykańskie konstrukcje: karabin samopowtarzalny M1 Grand o kalibrze 7,62 mm i karabinek M1 Carbine, którego prototyp powstał już w roku 1941. Znajdzie się także przedstawiciel broni z bliskiego zachodu – niemiecki, jednostrzałowy karabin Mauser. Reprezentantem broni radzieckiej będzie karabin Mosin, skonstruowany pod koniec XIX wieku.

Podwodny świat

Tata, który marzy o przemierzaniu podwodnych głębin, pragnie odkryć nieznane dotąd środowisko wodne oraz obserwować piękno podwodnego świata może udać się nad jedno z najpiękniejszych i najczystszych polskich jezior - Jezioro Narie. Woda ma najwyższą klasę czystości, a urozmaicona niejednorodna z licznymi głęboczkami i górkami podwodnymi rzeźba dna sprawia, że jest bardzo interesującym akwenem do nurkowania. Na tafli jeziora rozrzuconych jest kilkanaście wysp na największej z nich rosną ponad dwustuletnie lipy, a na innej, jak głosi legenda, jest ukryty skarb.

Rozrywka, która ćwiczy mózg

Tajemniczy pokój zagadek to nowa zabawa, która cieszyła się coraz większą popularnością. Jeden pokój, ukryte wskazówki i godzina na rozwiązanie zagadki, której rozwikłanie jest konieczne by pokój opuścić. Pokoje logicznych zagadek osadzone w intrygującej fabule zostały stworzone na wzór popularnych gier komputerowych, w których celem jest wyjście z zamkniętego pomieszczenia. Celem uczestników jest znalezienie obiektów i rozwiązanie szyfrów, które pomogą wyjść z pokoju. To emocjonująca gra łącząca sprawność fizyczną, inteligencję, błyskotliwość i logiczne myślenie, a także dostarcza dużą dawkę adrenaliny.

Jakie przeżycia mogą stać się idealnym prezentem na Dzień Ojca? Tata na pewno doceni podarunek, który da mu możliwość wypróbowania czegoś nowego. Jak pokazują wyniki sondy serwisu Prezentmarzeń coraz częściej przekonujemy się do upominków w postaci przeżyć, co potwierdziło 39% ankietowanych. Dla 27% respondentów to ciągle jeszcze nowość, ale która ma szanse stać się popularnym rodzajem upominków. W pierwszej kategorii prezentów w formie przeżyć królują się te dostarczające niezapomnianych, ekstremalnych emocji, które wybrało 35% ankietowanych, zarówno za kierownicą, w powietrzu jak i w wodzie.