PCO S.A

Wróć do wszystkich klientów

PCO S.A. z Defenderem za optoelektroniczny zestaw modernizacyjny do czołgu Leopard 2A4

W ostatnim dniu XXVI MSPO w Kielcach wręczono Defendery - nagrody dla najlepszych produktów przemysłu obronnego. Wśród nagrodzonych firm znalazło się PCO S.A., które otrzymało statuetkę za optoelektroniczny zestaw modernizacyjny do czołgu Leopard 2A4 składający się z Kamery Cofania KDN-1T oraz Kamery Termowizyjnej KLW-1E.

Nagrodę w imieniu firmy podczas uroczystej gali odebrał Prezes Zarządu PCO S.A. Krzysztof Kluza.

Cieszę się, iż kolejny raz PCO S.A., które od wielu lat produkuje sprzęt optoelektroniczny dla Polskich Sił Zbrojnych zostało nagrodzone za swoje wyroby. Przyznany nam Defender za zespół kamer do czołgu Leopard 2A4 to wyraz uznania za wdrożone przez nas rozwiązanie techniczne dla obronności i bezpieczeństwa państwa. - komentuje Krzysztof Kluza, Prezes PCO S.A.

PCO S.A. umożliwia znaczną unifikację kluczowego oprzyrządowania optoelektronicznego na różnych typach pojazdów, poprzez adaptację kamer termowizyjnych m.in. do czołgów Leopard w wersjach 2A4, 2A5, PT-91, KTO Rosomak czy rozważanej modernizacji czołgów T-72. Ma to niebagatelne znaczenie dla kosztów utrzymania i czasu serwisowania systemów w kolejnych latach po modernizacji. - dodaje Paweł Glica, Dyrektor Handlowy, Członek Zarządu PCO S.A.

Tradycją Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach jest od wielu lat wręczanie Defenderów, które są najbardziej prestiżowym wyróżnieniem w branży polskiego przemysłu zbrojeniowego. PCO S.A. po raz kolejny znalazło się w gronie uhonorowanych firm, zdobywając na MSPO 2018 Defendera za zestaw kamer do Leoparda: KDN-1T i KLW-1E.

Na zakończonej XXVI edycji Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego, PCO S.A. zaprezentowało wybrane optoelektroniczne przyrządy obserwacyjne i celownicze w hali Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A. Wśród wystawionych produktów znalazły się m.in.: Monokular Noktowizyjny MU-3MS, Monokular Noktowizyjny MU-3M Koliber, Gogle Noktowizyjne PNL-2ADM Szpak, Lornetka Termowizyjna NPL-1T Agat, Lotnicze Gogle Noktowizyjne PNL-4 Orlik, Strzelecki Celownik Termowizyjny SCT Rubin oraz Dzienny Celownik Modułowy DCM-1 Szafir. Spółka zaprezentowała również Kamerę Termowizyjną KLW-1 Asteria i KMW-3 Temida, Kamerę Telewizyjną KTVD-1M Helios, jak również peryskopowy celownik termowizyjny PCT-72, System Obserwacji Dookólnej SOD Atena, a także nagrodzony zespół kamer do czołgu Leopard 2 składający się z kamery Termowizyjnej KDN-1T oraz Kamery Termowizyjnej KLW-1E.

***

PCO S.A. jest czołowym krajowym producentem przyrządów obserwacyjnych i celowniczych z zastosowaniem techniki laserowej, noktowizyjnej i termowizyjnej dla potrzeb wojska oraz innych służb mundurowych. Oferta spółki obejmuje zarówno wyposażenie indywidualne żołnierza, jak i wozów bojowych. PCO S.A. zajmuje się również prowadzeniem prac badawczo-rozwojowych i wdrożeniowych. Spółka PCO S.A. należy do Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A. PGZ konsoliduje ponad 60 firm (z branży zbrojeniowej, stoczniowej, offshore i nowych technologii) z rocznymi obrotami rzędu 5mld zł oraz przeszło 17 tysiącami pracowników. PGZ SA to jeden z największych koncernów obronnych w tej części świata – lider przemysłowy w procesie modernizacji polskiej armii.