PCO S.A

Wróć do wszystkich klientów

Pracownicy PCO S.A. po raz kolejny wspierają „Szlachetną Paczkę”

Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia to czas szczególny, ale też trudny dla wielu rodzin pod względem materialnym. Dlatego podobnie jak w ubiegłych latach, firma PCO S.A. i jej pracownicy zaangażowali się w pomoc potrzebującym, biorąc udział w ogólnopolskiej akcji „Szlachetna Paczka”.

W tym roku, dzięki wspólnej inicjatywie i chęci pomagania, którą wykazują osoby pracujące w PCO S.A., pomoc finansową i materialną otrzyma wybrana rodzina z województwa mazowieckiego – kobieta samotnie wychowującą dwoje dzieci.

Cieszę się, iż już po raz piąty bierzemy udział w „Szlachetnej Paczce”, która działa według Kodeksu Mądrego Pomagania – pomoc jest konkretna i przemyślana. Dzięki naszemu wspólnemu zaangażowaniu możemy sprawić, iż nadchodzące Święta Bożego Narodzenia przyniosą radość wybranej, potrzebującej wsparcia rodzinie. – komentuje Ryszard Kardasz, prezes PCO S.A.

W ramach realizowanej na terenie firmy zbiórki, pracownicy  PCO S.A. w dniach 20 listopada – 8 grudnia br. gromadzą fundusze oraz pomoc rzeczową w postaci produktów codziennego użytku, m.in.: ubrań, żywności, przyborów szkolnych. A następnie w dniu 9 grudnia br. przedstawiciele firmy osobiście przekażą przygotowaną paczkę wybranej rodzinie w trudnej sytuacji materialnej.

W ten sposób możemy dołożyć swoją cegiełkę do „Szlachetnej Paczki”. Udział w akcji jest dla nas ważny, gdyż każda paczka wspiera szczytny cel i przy okazji pomaga również nam realizować wartościowe działania jako firmie społecznie odpowiedzialnej.  – mówi Ryszard Kardasz, prezes PCO S.A. 

„Szlachetna Paczka” jest ogólnopolską inicjatywą łączącą Polaków w geście pomagania, która działa od 2001 roku. Udział firmy PCO S.A. już po raz piąty w tej akcji pokazuje, iż działania z obszaru CSR nie są tylko domeną korporacji, ale również polskich firm, działających nawet w tak specjalistycznej branży jak przemysł obronny. Spółka chętnie wspiera projekty edukacyjne i akcje charytatywne, które przynoszą rzeczywistą pomoc i wsparcie potrzebującym.

***

PCO S.A. jest czołowym krajowym producentem przyrządów obserwacyjnych i celowniczych z zastosowaniem techniki laserowej, noktowizyjnej i termowizyjnej dla potrzeb wojska oraz innych służb mundurowych. Oferta spółki obejmuje, zarówno wyposażenie indywidualne żołnierza, jak i wozów bojowych. PCO S.A. zajmuje się również prowadzeniem prac badawczo-rozwojowych i wdrożeniowych. Spółka PCO S.A. należy do Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A. PGZ konsoliduje docelowo ponad 30 firm (z branży zbrojeniowej, stoczniowej, offshore i nowych technologii) z rocznymi obrotami rzędu 4,5mld zł oraz przeszło 16 tysiącami pracowników. W efekcie konsolidacji, powstanie jeden z największych koncernów obronnych w tej części świata – lider przemysłowy w procesie modernizacji polskiej armii.