PCO S.A

Wróć do wszystkich klientów

Bezpłatny warsztat na PW: Fotonika w nowoczesnym rolnictwie i leśnictwie

W dniu 9 marca 2017 r. na Wydziale Fizyki Politechniki Warszawskiej odbędzie się warsztat poświęcony wykorzystaniu fotoniki w nowoczesnym rolnictwie i leśnictwie organizowany przez Polską Platformę Technologiczną Fotoniki. 

Celem organizowanego wydarzenia jest przybliżenie tematyki wykorzystania urządzeń optoelektronicznych w rolnictwie i leśnictwie oraz integracja środowiska naukowego nauk przyrodniczych i technicznych kładących podwaliny pod dalszą współpracę.

Podczas warsztatów zostaną przedstawione trendy rozwoju rolnictwa i sadownictwa pod kątem wprowadzania nowych rozwiązań technicznych opartych na technologiach fotonicznych. Wśród omawianych zagadnień znajdą się m.in.: ocena stanu obszarów leśnych przy zastosowaniu analizy obrazu, wykorzystanie w sadach analizy obrazu do oceny stopnia klasyfikacji owoców oraz wspólne omawianie strategii dla fotoniki w precyzyjnym rolnictwie i leśnictwie. Prelegenci podejmą również temat dotyczący przemysłu fotonicznego dla precyzyjnego rolnictwa i kwestie jego finansowania.

Rolnictwo oraz leśnictwo to dwie bardzo istotne gałęzie polskiej gospodarki o krytycznym znaczeniu dla środowiska naturalnego. Precyzyjne rolnictwo i leśnictwo polegające na rozsądnym stosowaniu chemicznych środków ochrony roślin w miejscu i w czasie gdy są najbardziej efektywne staje się faktem dzięki między innymi rozwojowi technik fotonicznych wykorzystywanych do obserwacji i rozpoznawania stanu roślin i zwierząt.

 „Fotonika jako interdyscyplinarna nauka i dziedzina łącząca dokonania optyki, elektroniki i informatyki ma duży potencjał, a jej zastosowania są bardzo zróżnicowane i innowacyjne. Szczególnie ważna jest możliwość wykorzystania fotoniki w tak istotnych dla polski gałęziach gospodarki jak rolnictwo i leśnictwo. Jako prezes firmy PCO S.A., która jest koordynatorem Polskiej Platformy Technologicznej Fotoniki serdecznie zapraszam wraz z organizatorami do udziału w warsztacie poświęconym zastosowaniu fotoniki w nowoczesnym rolnictwie i leśnictwie.” – mówi Ryszard Kardasz.

Bezpłatne warsztaty odbędą się 9 marca br. w Audytorium Fizyki, Wydział Fizyki Politechniki Warszawskiej, w godzinach 14-18 - ta.

***

PCO S.A. jest czołowym krajowym producentem przyrządów obserwacyjnych i celowniczych z zastosowaniem techniki laserowej, noktowizyjnej i termowizyjnej dla potrzeb wojska oraz innych służb mundurowych. Oferta spółki obejmuje, zarówno wyposażenie indywidualne żołnierza, jak i wozów bojowych. PCO S.A. zajmuje się również prowadzeniem prac badawczo-rozwojowych i wdrożeniowych. Spółka PCO S.A. należy do Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A. PGZ konsoliduje docelowo ponad 30 firm (z branży zbrojeniowej, stoczniowej, offshore i nowych technologii) z rocznymi obrotami rzędu 4,5mld zł oraz przeszło 16 tysiącami pracowników. W efekcie konsolidacji, powstanie jeden z największych koncernów obronnych w tej części świata – lider przemysłowy w procesie modernizacji polskiej armii.