PCO S.A

Wróć do wszystkich klientów

PCO S.A. wspiera edukację młodzieży i integruje rodziny

Firma PCO S.A., wiodący producent wyrobów optoelektronicznych na potrzeby wojska i służb mundurowych, realizuje działania z obszaru CSR w formie dni otwartych dla uczniów i studentów, jak również rodzin z dziećmi.

W ramach obchodów roku jubileuszowego, na przełomie listopada i grudnia br. spółka zaprosiła do swojego zakładu mieszczącego się przy ulicy Jana Nowaka-Jeziorańskiego w Warszawie na warsztaty edukacyjne młodzież i studentów uczelni technicznych. W trakcie spotkania uczniowie zainteresowani nowoczesnymi technologiami, mogli zobaczyć prezentacje wyrobów optoelektronicznych oraz zwiedzić kilka wydziałów zakładu. Mieli szansę, aby przyjrzeć się technologii produkcji, montażu urządzeń jak również stacji prób, gdzie testuje się gotowe wyroby. Dodatkowo w tunelu optoelektronicznym zorganizowano dla nich specjalny pokaz działania urządzeń noktowizyjnych i termowizyjnych.

Po zwiedzeniu zakładu uczestnicy Dnia Otwartego zostali poinformowani o możliwości odbycia praktyk i staży w firmie PCO S.A. Na spotkanie ze studentami zostali również zaproszeni nowo zatrudnieni pracownicy, którzy podzielili się swoimi doświadczenia i opowiedzieli jak wygląda praca w nowoczesnym zakładzie produkcyjnym.

Firma PCO S.A. w ramach realizacji projektów edukacyjnych z obszaru CSR w jubileuszowym roku 40- lecia spółki, zdecydowała się przygotować również specjalny Dzień otwarty dla rodzin. W tym celu zorganizowano dedykowaną rodzinom, krótszą trasę zwiedzania zakładu, którą poprzedził wykład Głównego Technologa firmy. Dla młodszych dzieci w wieku 3-10 lat został przygotowany mikołajkowy, kreatywny kącik zabaw, a starsze dzieci pod opieka rodziców i pracowników PCO S.A. mogły zwiedzić wybrane wydziały zakładu.

„Z przyjemnością zorganizowaliśmy w PCO S.A. warsztaty edukacyjne dla uczniów i studentów oraz chętnych rodzin z dziećmi. Takie spotkania promują wiedzę, naukę jak również inspirują do kreatywnych rozmów z dziećmi i budowania relacji społecznych” – powiedział Prezes PCO S.A. Ryszard Kardasz.

Zrealizowany projekt Dni Otwartych w spółce produkującej przyrządy optoelektroniczne cieszył się dużym zainteresowaniem zarówno wśród młodzieży i studentów, jak również rodzin z dziećmi.  Przyjęta formuła spotkań edukacyjno – integracyjnych sprawdziła się w praktyce i potwierdziła, iż firma PCO S.A. może z sukcesem prowadzić projekty z obszaru CSR na terenie własnego zakładu produkcyjnego.

***

PCO S.A. jest czołowym krajowym producentem przyrządów obserwacyjnych i celowniczych z zastosowaniem techniki laserowej, noktowizyjnej i termowizyjnej dla potrzeb wojska oraz innych służb mundurowych. Oferta spółki obejmuje, zarówno wyposażenie indywidualne żołnierza, jak i wozów bojowych. PCO S.A. zajmuje się również prowadzeniem prac badawczo-rozwojowych i wdrożeniowych. Spółka PCO S.A. należy do Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A. PGZ konsoliduje docelowo ponad 30 firm (z branży zbrojeniowej, stoczniowej, offshore i nowych technologii) z rocznymi obrotami rzędu 4,5mld zł oraz przeszło 16 tysiącami pracowników. W efekcie konsolidacji, powstanie jeden z największych koncernów obronnych w tej części świata – lider przemysłowy w procesie modernizacji polskiej armii.