PCO S.A

Wróć do wszystkich klientów

Pierwsze w Polsce Targi Proobronne z udziałem PCO S.A.

W dniach 2-5 czerwca 2016 roku w Expo Mazury w Ostródzie odbyły się Targi Pro Defense, na których PCO S.A. zaprezentowało wybrane produkty z zakresu wyposażenia indywidualnego. Było to pierwsze tego typu wydarzenie w Polsce i Europie, łączące w sobie Targi Proobronne i Kongres Organizacji Proobronnych z Polski i innych krajów członkowskich NATO. W wydarzeniu wzięło udział ponad 130 firm i podmiotów wojskowych.

Zakres tematyczny targów obejmował m.in.: broń i amunicję, optykę, logistykę, komunikację, ratownictwo, outdoor oraz szkolenia i wydawnictwa branżowe. Dwudniowy kongres w połączeniu z targami dał możliwość prezentacji nowoczesnego sprzętu wojskowego. Dodatkowo dla zaproszonych gości i publiczności żołnierze przygotowali specjalne pokazy na jeziorze Sajmino, znajdującym się w pobliżu hal targowych.

Podczas Pro Defense w ramach ekspozycji Polskiej Grupy Zbrojeniowej można było obejrzeć produkty PCO S.A., m.in.: Zespół celowników dziennych DCM-1 „SZAFIR”, Strzelecki celownik termowizyjny SCT „RUBIN”, Monokular noktowizyjny MU-3M „KOLIBER”, Zminiaturyzowane gogle noktowizyjne PNL-2ADM „SZPAK”, Kamerę termowizyjną KLW-1 „ASTERIA”, Głowicę optoelektroniczną GOC-1 „NIKE” czy Lotnicze gogle noktowizyjne PNL-3M „ORLIK”. Stoisko PCO S.A. odwiedzili Antoni Macierewicz – Minister Obrony Narodowej, Bartłomiej Grabski – Podsekretarz Stanu w MON  oraz gen. broni Mirosław Różański – Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych, którzy zapoznali się z wyrobami spółki.

Wydarzeniu towarzyszyły liczne szkolenia, warsztaty, prezentacje i pokazy. Pro Defense to pierwsza w Polsce impreza poświęcona tematyce obrony terytorialnej, które budzi coraz większe zainteresowanie nie tylko w kontekście bezpieczeństwa narodowego, ale również w wymiarze indywidualnym, czyli wśród obywateli. Wydarzenie jest skierowane przede wszystkim do członków organizacji proobronnych i paramilitarnych, uczniów klas mundurowych oraz studentów kierunków wojskowych, miłośników militariów, a także survivalu i outdooru.

***

PCO S.A. jest czołowym krajowym producentem przyrządów obserwacyjnych i celowniczych z zastosowaniem techniki laserowej, noktowizyjnej i termowizyjnej dla potrzeb wojska oraz innych służb mundurowych. Oferta spółki obejmuje, zarówno wyposażenie indywidualne żołnierza, jak i wozów bojowych. PCO S.A. zajmuje się również prowadzeniem prac badawczo-rozwojowych i wdrożeniowych. Spółka PCO S.A. należy do Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A. PGZ konsoliduje docelowo ponad 30 firm (z branży zbrojeniowej, stoczniowej, offshore i nowych technologii) z rocznymi obrotami rzędu 4,5mld zł oraz przeszło 16 tysiącami pracowników. W efekcie konsolidacji, powstanie jeden z największych koncernów obronnych w tej części świata – lider przemysłowy w procesie modernizacji polskiej armii.