PCO S.A

Wróć do wszystkich klientów

Akcja „Dwie godziny dla Rodziny” z udziałem PCO S.A.

Firma PCO S.A. już po raz trzeci bierze udział w akcji „Dwie godziny dla Rodziny” organizowanej przez Fundację Humanites z okazji Międzynarodowego Dnia Rodziny. Celem przedsięwzięcia jest promowanie wartości rodzinnych oraz podkreślenie roli rodziny w kształtowaniu postaw i więzi społecznych. Motto przewodnie tegorocznej akcji „Dwie godziny dla Rodziny” to MUZYKA I POKOLENIA.

Akcja stanowiąca element obchodów Międzynarodowego Dnia Rodzin, przypada 15 maja - w tym roku kalendarzowym w dniu wolnym od pracy. W związku z tym Zarząd PCO S.A. zdecydował, że w piątek 13 maja dzień pracy zostanie skrócony o dwie godziny, aby zgodnie z celem akcji „Dwie godziny dla Rodziny” umożliwić pracownikom spędzenie dodatkowego czasu z bliskimi. Jednocześnie w firmie prowadzona jest promocja akcji, która ma zainspirować do międzypokoleniowych rozmów, odkrywania i pogłębiania wartości rodzinnych i refleksji nad budowanymi na co dzień relacjami z najbliższymi.

Spółka PCO S.A. uznaje życie rodzinne za ważną wartość przez co wspiera inicjatywy prorodzinne w oparciu o zasadę harmonii i równowagi między życiem prywatnym a pracą. Udział w akcji ma również na celu wzmocnienie poczucia więzi pracowników z firmą. Spółka chce podkreślić, że człowiek istnieje w firmie nie tylko jako pracownik, ale niesie ze sobą także zaplecze i wsparcie w postaci swojej rodziny, pasji, zwyczajów i tradycji.

Corocznie akcja przebiega pod patronatem Pierwszej Damy. Również w tym roku honorowy patronat nad akcją objęła Małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda.

Akcja „Dwie godziny dla Rodziny” kierowana do przedsiębiorców, instytucji prywatnych i publicznych oraz samorządów. Wynika z potrzeby znalezienia równowagi pomiędzy życiem zawodowym a czasem spędzanym z rodziną i odpoczynkiem.

***

PCO S.A. jest czołowym krajowym producentem przyrządów obserwacyjnych i celowniczych z zastosowaniem techniki laserowej, noktowizyjnej i termowizyjnej dla potrzeb wojska oraz innych służb mundurowych. Oferta spółki obejmuje, zarówno wyposażenie indywidualne żołnierza, jak i wozów bojowych. PCO S.A. zajmuje się również prowadzeniem prac badawczo-rozwojowych i wdrożeniowych. Spółka PCO S.A. należy do Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A. PGZ konsoliduje docelowo ponad 30 firm (z branży zbrojeniowej, stoczniowej, offshore i nowych technologii) z rocznymi obrotami rzędu 4,5mld zł oraz przeszło 16 tysiącami pracowników. W efekcie konsolidacji, powstanie jeden z największych koncernów obronnych w tej części świata – lider przemysłowy w procesie modernizacji polskiej armii.