PCO S.A

Wróć do wszystkich klientów

Rozpoczęcie obchodów Jubileuszu 40-lecia PCO S.A.

Firma PCO S.A., największy w Polsce producent wyrobów optoelektronicznych z zastosowaniem techniki laserowej, świętuje w tym roku 40 lat obecności na rynku przemysłu obronnego. Obchody Jubileuszu w dniu 21 kwietnia br. rozpoczęła uroczysta Msza Święta, podczas której wystąpiła Orkiestra Koncertowa Victoria.

W związku z jubileuszowym rokiem działalności PCO S.A., przygotowano specjalny program obchodów prezentujący dorobek i potencjał firmy, która od początku swojego istnienia realizuje działania dla potrzeby obrony i bezpieczeństwa państwa.

Na dzień 27 kwietnia 2016 roku została zaplanowana Gala Jubileuszowa na Stadionie Narodowym w Warszawie. Uroczystość objął patronatem Prezydent RP. W trakcie gali zostaną wręczone odznaczenia państwowe oraz Odznaki Honorowe „Zasłużony dla PCO S.A.” dla pracowników Spółki. Przewidziano również prezentację filmu promocyjnego PCO S.A. W trakcie uroczystości będą także pokazywane wybrane produkty Spółki. W drugiej części gali odbędzie się występ Alicji Majewskiej i Włodzimierza Korcza.

Na maj 2016 roku został zaplanowany briefing dla dziennikarzy połączony z możliwością zwiedzania zakładu produkcyjnego, w którym powstają innowacyjne rozwiązania techniczne stosowane w wyrobach optoelektronicznych PCO S.A.

W listopadzie i grudniu 2016 roku odbędą się dni otwarte zakładu skierowane zarówno dla osób z zewnątrz, jak i rodzin pracowników. Podczas dni otwartych będzie można, po uprzedniej rejestracji, zwiedzić siedzibę PCO S.A.

Jubileuszowy rok działalności firmy, która powstała w 1976 roku pod nazwą Przemysłowe Centrum Optyki w budowie, a dziś funkcjonuje jako Przemysłowe Centrum Optyki S.A., należącej do Polskiej Grupy Zbrojeniowej to wyjątkowa okazja do zaprezentowania swojego 40 letniego dorobku w dziedzinie optoelektroniki. Zgodnie z przewodnim hasłem firmy „Innowacje dla bezpieczeństwa ludzi” PCO S.A. od lat wdraża i projektuje nowoczesny sprzęt optoelektroniczny zwiększając bezpieczeństwo kraju i rozwijając polską gospodarkę.

***

PCO S.A. jest czołowym krajowym producentem przyrządów obserwacyjnych i celowniczych z zastosowaniem techniki laserowej, noktowizyjnej i termowizyjnej dla potrzeb wojska oraz innych służb mundurowych. Oferta spółki obejmuje, zarówno wyposażenie indywidualne żołnierza, jak i wozów bojowych. PCO S.A. zajmuje się również prowadzeniem prac badawczo-rozwojowych i wdrożeniowych. Spółka PCO S.A. należy do Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A. PGZ konsoliduje docelowo ponad 30 firm (z branży zbrojeniowej, stoczniowej, offshore i nowych technologii) z rocznymi obrotami rzędu 4,5mld zł oraz przeszło 16 tysiącami pracowników. W efekcie konsolidacji, powstanie jeden z największych koncernów obronnych w tej części świata – lider przemysłowy w procesie modernizacji polskiej armii.