PCO S.A

Wróć do wszystkich klientów

PCO S.A. zaprasza na Dzień Światła organizowany na Politechnice Warszawskiej

W dniu 17 marca 2016 roku na Wydziale Fizyki Politechniki Warszawskiej odbędzie się wydarzenie poświęcone zagadnieniom fotoniki zatytułowane Dzień Światła. Weźmie w nim udział i przedstawi swój dorobek firma PCO S.A., która rozwija i wdraża technologie z zastosowaniem techniki laserowej, noktowizyjnej i termowizyjnej w branży przemysłu obronnego.

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 10.00, w budynku Wydziału Fizyki PW, przy ul. Koszykowej 75. W pierwszej części wydarzenia, w ramach bloku organizowanego przez Polską Platformę Technologiczną Fotoniki, PCO S.A. zaprezentuje swój dorobek oraz materiały informacyjne i promocyjne spółki. Przedstawiciel spółki wygłosi także referat o wpływie fotoniki na różne aspekty naszego życia.

Tego samego dnia o godz. 12 tej odbędzie się również Dzień Karier, podczas którego będzie można dowiedzieć się o możliwościach podjęcia staży w spółkach wchodzących w skład Polskiej Platformy Technologicznej Fotoniki, w tym w firmie PCO S.A.

Fotonika to interdyscyplinarna dziedzina nauki i techniki, która staje się wszechobecna, począwszy od systemów energetycznych aż po zaawansowane, precyzyjne układy robotyki i technologie kosmiczne. Jest postrzegana jako jeden z najbardziej innowacyjnych obszarów gospodarki w Europie, dlatego z myślą o studentach kierunków technicznych, zainteresowanych tematyką nowych technologii, na polskich uczelniach są organizowane liczne wydarzenia promujące fotonikę.

Konferencja Light2015 na Wydziale Fizyki Politechniki Warszawskiej, która odbędzie się 17 marca 2016 roku to spotkanie w jednym miejscu przedsiębiorców, naukowców i studentów w celu nawiązania większej współpracy pomiędzy tymi trzema grupami. Na konferencji będą mieli swoje wystąpienia reprezentanci przedsiębiorców i naukowców, którzy opowiedzą o swoich doświadczeniach związanych zarówno z badaniami naukowymi jak i komercjalizacją opracowanych rozwiązań w dziedzinie fotoniki. LIGHT2015 to projekt finansowany z funduszy Unii Europejskiej w ramach programu Horyzont 2020 w zakresie badań naukowych i innowacji. Projekt ma na celu promowanie fotoniki wśród młodych ludzi, przedsiębiorców i ogółu społeczeństwa we wszystkich państwach członkowskich UE w ramach Międzynarodowego Roku Światła.

***

PCO S.A. jest czołowym krajowym producentem przyrządów obserwacyjnych i celowniczych z zastosowaniem techniki laserowej, noktowizyjnej i termowizyjnej dla potrzeb wojska oraz innych służb mundurowych. Oferta spółki obejmuje, zarówno wyposażenie indywidualne żołnierza, jak i wozów bojowych. PCO S.A. zajmuje się również prowadzeniem prac badawczo-rozwojowych i wdrożeniowych. Spółka PCO S.A. należy do Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A. PGZ konsoliduje docelowo ponad 30 firm (z branży zbrojeniowej, stoczniowej, offshore i nowych technologii) z rocznymi obrotami rzędu 4,5 mld zł oraz przeszło 16 tysiącami pracowników. W efekcie konsolidacji, powstanie jeden z największych koncernów obronnych w tej części świata – lider przemysłowy w procesie modernizacji polskiej armii.