PCO S.A

Wróć do wszystkich klientów

Piąty Diament BCC dla PCO S.A.

W dniu 23 stycznia 2016 roku odbyła się w Teatrze Wielkim 23 Gala Liderów Polskiego Biznesu. PCO S.A. znalazło się wśród laureatów, którzy otrzymali kolejny Diament do Złotej Statuetki Lidera Polskiego Biznesu – prestiżowej nagrody Business Centre Club.

PCO S.A. zostało zdobywcą piątego Diamentu do Złotej Statuetki. Nagrodę odebrał Prezes Ryszard Kardasz. Spośród nominowanych, tegoroczną nagrodę otrzymali przedsiębiorcy, którzy w swojej działalności kierują się nie tylko zyskiem, ale i etyką prowadzenia działalności gospodarczej oraz troską o sprawy państwowe.

Diament do Złotej Statuetki Lidera Polskiego Biznesu to nagroda przyznawana dynamicznie rozwijającym się polskim firmom, które prowadzą aktywne działania przedsiębiorcze i przyczyniają się do wzrostu gospodarczego naszego kraju. O nagrodę mogą ubiegać się firmy, które w ubiegłych latach zostały wyróżnione Złotą Statuetką Lidera Polskiego Biznesu i utrzymały pozycję na rynku. Tegoroczna nagroda to już piąty z kolei Diament do Złotej Statuetki Lidera Polskiego Biznesu przyznany przez BCC prezesowi Ryszardowi Kardaszowi i kierowanej przez niego spółce PCO S.A.

W ceremonii wręczenia Diamentów do Złotej Statuetki Lidera Polskiego Biznesu udział wzięli m.in: Janusz Lewandowski, były komisarz UE, poseł Parlamentu Europejskiego oraz ministrowie Mateusz Morawiecki i Jerzy Kwieciński.

***

PCO S.A. jest czołowym krajowym producentem przyrządów obserwacyjnych i celowniczych z zastosowaniem techniki laserowej, noktowizyjnej i termowizyjnej dla potrzeb wojska oraz innych służb mundurowych. Oferta spółki obejmuje, zarówno wyposażenie indywidualne żołnierza, jak i wozów bojowych. PCO S.A. zajmuje się również prowadzeniem prac badawczo-rozwojowych i wdrożeniowych. Spółka PCO S.A. należy do Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A. PGZ konsoliduje docelowo ponad 30 firm (z branży zbrojeniowej, stoczniowej, offshore i nowych technologii) z rocznymi obrotami rzędu 4,5mld zł oraz przeszło 16 tysiącami pracowników. W efekcie konsolidacji, powstanie jeden z największych koncernów obronnych w tej części świata – lider przemysłowy w procesie modernizacji polskiej armii.