Eniro Polska

Wróć do wszystkich klientów

Przygotowania do świąt na ostatnią chwilę, ale coraz częściej z pomocą profesjonalistów

W okresie świąt Bożego Narodzenia czeka nas wiele pracy, związanej z organizacją kolacji wigilijnej, przyjęć rodzinnych, sprzątaniem czy zakupem i pakowaniem prezentów. Osobom aktywnym zawodowo często brakuje czasu na samodzielne przedświąteczne przygotowania. Stąd coraz większą popularnością cieszą się usługi firm, które profesjonalnie pomagają nam w planowaniu i realizacji świątecznej oprawy. 

Polacy najczęściej szukają informacji na temat firm oferujących wsparcie w różnych aspektach przygotowań do grudniowych świąt w Internecie, zwłaszcza w wyszukiwarkach lokalnych, takich jak panoramafirm.pl. Analiza statystyk odwiedzin pokazuje wzrost zainteresowania usługami poszukiwanymi w okresie przedświątecznym. W pierwszej połowie grudnia aż sześciokrotnie wzrosła, w porównaniu z analogicznym okresem w 2017, liczba zapytań o “catering świąteczny”, zaś o “pakowanie prezentów” o 229%. Wzrosty zanotowały także frazy "opłatki" (o 110%), "choinki" (88%) czy “ozdoby świąteczne" (37%).

Co roku już od początku listopada obserwujemy rosnącą liczbę zapytań o usługi i produkty związane z Bożym Narodzeniem. Co ciekawe, w tym roku większe wzrosty widzimy dopiero od końca listopada. To oznacza, że przygotowanie świąt coraz częściej chcemy zlecić komuś, kto profesjonalnie się tym zajmuje, ale z reguły robimy to na ostatnią chwilę. Całe szczęście, że są takie wyszukiwarki jak panoramafirm.pl. które pomagają szybko znaleźć i porównać oferty wielu firm. - mówi Adrian Hinc, dyrektor marketingu Panoramy Firm.

Rynek produktów i usług związanych z organizacją świąt dynamicznie rośnie. Według danych z badania przeprowadzonego na zlecenie Banku Millennium przez IBRiS, statystyczna polska rodzina wyda na święta ok. 1 750 złotych, co oznacza wzrost o ponad 8% w stosunku do roku ubiegłego. Łącznie wydatki Polaków związane ze świętami Bożego Narodzenia to już blisko 24 miliardy złotych.

Jak pokazują statystyki wyszukiwarki lokalnej, aktywnie szukamy w Internecie firm, które mogą wyręczyć nas w przygotowaniach do świąt. Najchętniej korzystamy z pomocy profesjonalistów z branży gastronomicznej, zamawiając coraz częściej ze względu na brak czasu gotowe potrawy na wigilijny czy świąteczny stół. Rosnącym zainteresowaniem cieszą się również usługi związane z pakowaniem prezentów.

Panoramafirm.pl to najpopularniejsza wyszukiwarka lokalna w Polsce – co miesiąc notuje ponad 5 milionów wizyt, w trakcie których użytkownicy poszukują usług, produktów, firm i ich lokalizacji. Jej statystyki odzwierciedlają sezonowe trendy, pokazując również jak Polacy przygotowują się do świąt i z jakiego wsparcia profesjonalistów najchętniej wówczas korzystają.

  • Wojciech Komosa
  • Kierownik ds. Komunikacji i PR
  • wojciech.komosa@pf.pl
  • +48 600 286 624
  • + 48 22 289 25 62
  • Eniro Polska Sp.z o.o.