Panorama Firm Sp. z o.o.

Wróć do wszystkich klientów
To było gorące lato w statystykach Panoramy Firm

To było gorące lato w statystykach Panoramy Firm

Początek kalendarzowej jesieni 2018 nie rozpieszcza nas pogodowo, za to tegoroczne lato zaskoczyło nas wysokimi temperaturami i dużą liczbą słonecznych dni. Zdaniem meteorologów było ono najcieplejsze od ponad 200 lat, a więc niemal od momentu rozpoczęcia fachowych pomiarów. Wspaniała pogoda cieszyła turystów, natomiast dała się we znaki rolnikom, sadownikom czy mieszkańcom dużych miast. Nic dziwnego, że w statystykach zapytań o produkty i usługi w lokalnej wyszukiwarce panoramafirm.pl znaczące wzrosty podczas lata 2018 zanotowały branże powiązane z klimatyzacją.

Dużym zainteresowanie użytkowników podczas minionych letnich wakacji cieszyły się zapytania dotyczące montażu i serwisu urządzeń klimatyzacyjnych. W sierpniu liczba zapytań o branżę „serwis i instalacja klimatyzacji” wzrosła o 67% w stosunku do lipca, a o frazę „montaż klimatyzacji” aż o 132%.

Podobne trendy dotyczyły także klimatyzacji wykorzystywanej w pojazdach: „klimatyzacja samochodowa” (wzrost popularności o 24%), „regeneracji kompresorów klimatyzacji” (18% więcej) czy „odgrzybiania klimatyzacji” (wzrost o 43%).

Niespotykanie ciepłe i bezdeszczowe lato spowodowało wyraźny wzrost zainteresowania branżami, które oferują urządzenia lub usługi związane z klimatyzacją czy chłodzeniem. Wzrost liczby zapytań w sierpniu wskazuje na to, że utrzymujące się wysokie temperatury przekonały Polaków do inwestowania w zakup, montaż i serwis urządzeń zapewniających przyjemny chłód w gorące dni. Wyszukiwarka lokalna pozwala szybko znaleźć wyspecjalizowaną firmę w najbliższej okolicy. – mówi Adrian Hinc, Kierownik Produktu panoramafirm.pl.

Z raportów GUS i szacunków firmy Open Finance wynika, że od lat dynamicznie rośnie liczba domów i mieszkań wyposażonych w klimatyzację. Jeszcze kilka lat temu było ich zaledwie niecałe 50 tysięcy, zaś w tym roku liczba ta przekroczy 190 tysięcy.

Zainteresowanie użytkowników lokalnej wyszukiwarki poszczególnymi branżami odzwierciedla sezonowy wzrost popytu na wybrane produkty czy usługi, które są poszukiwane w miejscu zamieszkania lub okolicy. W czasie tegorocznego, upalnego lata 2018 były to przede wszystkim zapytania dotyczące montażu i naprawy klimatyzacji zarówno w pojazdach, jak i w budynkach mieszkalnych.

Panoramafirm.pl to najpopularniejsza wyszukiwarka lokalna w Polsce – co miesiąc notuje ponad 5 milionów wizyt, w trakcie których użytkownicy poszukują usług, produktów, firm i ich lokalizacji.  

  • Panorama Firm Sp. z o.o.
  • pr@pf.pl
  • Panorama Firm Sp. z o.o.