Eniro Polska

Wróć do wszystkich klientów

Panorama Firm ułatwia złożenie wniosku „Dobry Start”

Od 1 sierpnia 2018 roku można otrzymać dofinansowanie w wysokości 300 zł w ramach programu „Dobry Start”. Wyszukiwarka lokalna panoramafirm.pl prezentuje użytkownikom listę miejsc, w których można osobiście składać wnioski o jednorazowe wsparcie dla ucznia rozpoczynającego rok szkolny. Obecnie w serwisie znajduje się 2 489 punktów z całej Polski.

Wyprawka 300 plus to świadczenie w ramach programu „Dobry Start”. Umożliwia on jednorazową wypłatę 300 zł na ucznia w związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego, pod warunkiem, że mieszka on oraz uczy się na terenie Polski. Świadczenie to przysługuje rodzicom na dziecko uczące się, aż do ukończenia 20. roku życia lub 24. roku życia w przypadku dzieci niepełnosprawnych. Pieniądze są przyznawane niezależnie od dochodu rodziny.

Program „Dobry Start” rozpoczął się w lipcu, a początkowo wnioski można było składać wyłącznie online lub za pośrednictwem bankowości elektronicznej. Od 1 sierpnia można zrobić to również osobiście m.in. w urzędach miast, gmin czy ośrodkach pomocy społecznej.

Wyszukiwarka lokalna panoramafirm.pl jako jedyna w Polsce udostępniła funkcjonalność związaną z programem „Dobry Start”. Użytkownicy mogą z niej skorzystać zarówno w mobilnej jak i desktopowej wersji serwisu. Po wpisaniu słów kluczowych takich jak „dobry start”, „dobry start+”, „dobry start dla ucznia”, „300+” czy „piórnikowe” i wskazaniu lokalizacji, wyszukiwarka pokazuje listę punktów przyjmujących zgłoszenia w danej okolicy. Każdy punkt zawiera pełne dane teleadresowe oraz jest zlokalizowany na mapie,  daje możliwość wyznaczenia najkrótszej trasy dojazdu do wybranego miejsca.

Do tej pory złożono  prawie 850 tysięcy wniosków drogą elektroniczną, ale podobnie jak w przypadku programu „500+”, zapewne większość uprawnionych osób zechce złożyć wnioski osobiście. Chcemy ułatwić ten proces, dlatego w Panoramie Firm pokazujemy listę punktów przyjmujących wnioski. – mówi Adrian Hinc, Kierownik Produktu w Eniro Polska. Dzięki tej funkcji można szybko namierzyć najbliższy punkt przyjmujący zgłoszenia, sprawdzić jego położenie na mapie, wyznaczyć trasę dojazdu. Obecnie baza punktów obsługujących program „Dobry Start” liczy blisko 2,5 tysiąca miejsc, ale na bieżąco aktualizujemy i rozbudowujemy tę listę. – dodaje Adrian Hinc.

Osoby, które złożą wnioski w lipcu i sierpniu otrzymają wypłatę świadczenia do końca września. Pozostałe osoby, którym nie uda się złożyć wniosku w wakacje, w ciągu dwóch miesięcy od dnia złożenia wniosku. Należy jednak pamiętać, że na złożenie dokumentów jest czas jedynie do 30 listopada.

Panoramafirm.pl to najpopularniejsza wyszukiwarka lokalna w Polsce – co miesiąc notuje ponad 5 milionów wizyt, w trakcie których użytkownicy poszukują usług, produktów, firm i ich lokalizacji.

  • Wojciech Komosa
  • Kierownik ds. Komunikacji i PR
  • wojciech.komosa@pf.pl
  • +48 600 286 624
  • + 48 22 289 25 62
  • Eniro Polska Sp.z o.o.