Eniro Polska

Wróć do wszystkich klientów

Polacy intensywnie przygotowują się do sezonu grzewczego

W Polsce sezon grzewczy zaczyna się, zależnie od pogody, we wrześniu lub październiku. W tych miesiącach rośnie zainteresowanie firmami oferującymi materiały opałowe, a także urządzenia służące do ogrzewania mieszkań. Statystyki wyszukiwarki lokalnej PanoramaFirm.pl pokazują istotny wzrost zapytań o składy węgla, naprawę pieców gazowych czy drewno opałowe.

Wczesna jesień to idealny moment, aby pomyśleć o zapewnieniu odpowiedniej ilości opału na zimę. Coraz częściej źródłem informacji o dostawcach tego typu produktów są internetowe wyszukiwarki lokalne np. PanoramaFirm.pl. W październiku, w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku, liczba zapytań związanych z frazą „skład opału” wzrosła o 89%, „naprawa pieców gazowych” o 43%,  a „instalacja i serwis ogrzewania” o 22%.

W kwestii gromadzenia opału na zimę wykazujemy się dużą przezornością. Wzrost zainteresowania frazami związanymi z tą branżą obserwujemy już od wakacji. Polacy wolą zadbać o materiały opałowe  wcześniej, kiedy w punktach sprzedaży jeszcze nie ma kolejek, zaś lepsza pogoda ułatwia transport i rozładunek węgla czy drewna. Z pewnością wpływ na wzrosty zapytań w wyżej wymienionych branżach mają także inicjatywy poprawiające jakość paliw i infrastruktury np. dopłaty do wymiany starych pieców czy zakazy produkcji przestarzałych urządzeń, emitujących najwięcej szkodliwych substancji. – mówi Wojciech Komosa, Kierownik ds. Komunikacji i PR w Eniro Polska.

Z badania Kantar TNS wynika, że aż 37% Polaków mieszka w budynkach, które w zimie ogrzewa się węglem. Zainteresowanie tym rodzajem paliwa potwierdzają dane z wyszukiwarki PanoramaFirm.pl, z których wynika, że rośnie popularność zapytań o „skład węgla” (o 119% w porównaniu z październikiem 2016) oraz „sprzedaż węgla” (aż o 131%). Coraz częściej Polacy wybierają też bardziej ekologiczne paliwa  – czy to w postaci drewna opałowego (wzrost o 81%), czy też skompresowanego granulatu drzewnego (tzw. „pellet” notujący wzrost aż o 108%).

 

  • Wojciech Komosa
  • Kierownik ds. Komunikacji i PR
  • wojciech.komosa@eniro.com
  • +48 600 286 624
  • + 48 22 289 25 62
  • Eniro Polska Sp.z o.o.