Eniro Polska

Wróć do wszystkich klientów

Więcej zdjęć „widoku ulicy” na mapach Panoramy Firm

Wyszukiwarka lokalna PanoramaFirm.pl znacząco zwiększyła zasięg funkcjonalności „Widok ulicy”. Aktualnie użytkownicy serwisu mapa.pf.pl mogą w trakcie wyszukiwania skorzystać ze zdjęć prezentujących faktyczny wygląd danej okolicy w wielu miejscowościach. 

Nowe treści na mapach Panoramy Firm są efektem podjętej współpracy całej grupy Eniro z serwisem Mapillary. Kooperacja obejmuje wyszukiwarki lokalne należące do Eniro w Polsce (PanoramaFirm.pl) oraz w Szwecji (Eniro.se), Danii (Krak.dk) i Norwegii (GuleSider.no). Mapillary to szwedzki start-up, pozwalający dodawać zdjęcia okolicy. Jest to projekt typu „crowedsourced”, a więc  współtworzony przez wielu użytkowników na całym świecie. Każda osoba, która zainstaluje aplikację i wykona zdjęcia posiadanym smartfonem albo kamerą 360, może je dodać do zasobów Mapillary.

Wzbogacenie map w Panoramie Firm o zdjęcia z Mapillary pokazuje, że stale inwestujemy w rozwój naszych produktów internetowych i mobilnych. Do tej pory „Widok ulicy” był dostępny tylko dla Warszawy – dzięki współpracy z nowym dostawcą znacząco rozszerzymy zasięg tej funkcji na inne miejscowości i trasy. Z pewnością nasi użytkownicy docenią nowe rozwiązanie, zwłaszcza teraz, gdy rozpoczyna się okres wiosennych i letnich wyjazdów związanych z tzw. „długimi weekendami” lub wakacjami. – mówi Tomasz Wlazłowski, starszy specjalista GIS ds. rozwiązań mapowych, Eniro Polska.

Jak skorzystać z nowej funkcji?

  • Dla użytkowników wchodzących na stronę mapa.pf.pl funkcja jest dostępna po kliknięciu w ikonkę „Widok ulicy” w prawym dolnym rogu mapy.
  • Dla osób szukających konkretnej lokalizacji – jeśli dla szukanego adresu nowy widok ulicy jest dostępny, wówczas pojawia się zdjęcie z logiem Mapillary wraz z aktualną pogodą oraz ze sliderem, dzięki któremu można zobaczyć więcej zdjęć. Zawsze na końcu tej galerii jest obrazek z linkiem do strony logowania celem dodania własnych zdjęć.

Mapy udostępnione użytkownikom Panoramy Firm są połączeniem jakości bazy danych i nowoczesnej technologii. Każda firma znajdująca się w bazie Panoramy Firm (3 miliony rekordów) jest dokładnie oznaczona na mapie. Użytkownicy mogą korzystać z mapy Panoramy Firm w 3 trybach: klasycznej mapy cyfrowej, dokładnych zdjęć lotniczych oraz wersji hybrydowej (łączącej zdjęcia lotnicze z elementami mapy klasycznej). Mapy Panoramy Firm są w pełni responsywne, czyli dostosowane do wyświetlania na wszystkich typach ekranów. Posiadają także wiele przydatnych funkcji, takich jak planowanie trasy, pomiar odległości, powierzchni, ustalanie współrzędnych GPS czy skalowanie.

  • Wojciech Komosa
  • Kierownik ds. Komunikacji i PR
  • wojciech.komosa@eniro.com
  • +48 600 286 624
  • + 48 22 289 25 62
  • Eniro Polska Sp.z o.o.