Prezentmarzeń

Wróć do wszystkich klientów

Walentynki łączą czy dzielą zakochanych? Wyniki sondy

Walentynki są jednym z nielicznych świąt, które zamiast łączyć, potrafią dzielić. I nie tylko zwolenników i przeciwników tego święta ale również mężczyzn i kobiet. Serwis Prezentmarzeń zbadał jakie są preferencje odnośnie celebracji Walentynek w przypadku obu płci i czy się nawzajem nie wykluczają.

Jak wynika z badania „Walentynkowe zwyczaje Polaków” zrealizowanego na próbie 2973 respondentów, zarówno mężczyźni jak i kobiety zgodnie deklarują, że obchodzą Dzień Świętego Walentego. W przypadku kobiet to aż 76% ankietowanych, a u płci przeciwnej 69%. I to nie tylko ze względu na tradycję, ale dla co trzeciego respondenta w przypadku obu płci to dowód miłości. Ponad 26% chce spędzić ten dzień w sposób wyjątkowy z partnerem, a dla 15% to okazja do sprawienia bliskiej osobie niespodzianki.

Planowanie Walentynek Polacy zgodnie rozpoczynają na kilka dni przed obchodzonym świętem (49% kobiet i 58% mężczyzn). Zgodność co do samego celebrowania nieco jednak rozmija się w samym sposobie spędzania święta. Badanie serwisu Prezentmarzeń pokazuje, że Paniom marzą się niestandardowe rozrywki i aktywny sposób spędzenia czasu z partnerem, Panowie jednak pozostają tradycjonalistami.

Płeć piękna chciałaby zostać zaskoczona niecodzienną atrakcją jak na przykład lot balonem czy wspólnym masażem (47%). Mężczyźni wolą pójść do restauracji (34%). Finalnie najwięcej osób deklaruje, że spędza ten dzień po prostu w kinie (34%).

Wyniki sondy i nasze obserwacje potwierdzają, że to głównie Panie coraz częściej chcą podarować niestandardowe formy spędzania czasu jak na przykład przejażdżka Ferrari, lot w tunelu aerodynamicznym czy wizyta dla dwojga w Escape Room. Takie rozrywki pozwalają na urozmaicenie codziennej rutyny i przeżycie emocji, które pozostaną na długo w pamięci bliskich osób. – komentuje Grzegorz Rożalski z serwisu Prezentmarzeń.

Najgłębiej w pamięci pozostają upominki materialne, które miały w sobie element zaskoczenia. O takim prezencie myśli też coraz więcej osób. Respondenci zapytani jaki prezent walentynkowy chcieliby otrzymać wskazali właśnie miłą niespodziankę (22%) oraz prezent w formie przeżycia (18%).

Co ciekawe zarówno dla Pań i Panów Walentynki to również dobra okazja na wyznanie miłości i oświadczyny, jak twierdzi 59% kobiet i 72% mężczyzn. Walentynkowy nastrój sprawia, że właśnie w tym dniu wiele osób decyduje się podarować list miłosny (19%), napisać wiersz (9%) czy nawet piosenką, jak deklarują niektórzy (4%). Prawie połowa ankietowanych mężczyzn (49%) wyraziła także chęć przygotowania własnoręcznie prezentu, aby okazać dowód sympatii wybrance. W przypadku Pań taką formę preferuje 38 % kobiet.

Z badania przeprowadzonego przez serwis Prezentmarzeń wynika, że 41% Polaków chce wydać w Walentynki maksymalnie 100 zł, a 19% pomiędzy 100 zł, a 300 zł.

*Badanie „Walentynkowe zwyczaje Polaków” zostało przeprowadzone przez serwis Prezentmarzeń w formie ankiety online i ankiet w galeriach handlowych na próbie 2973 respondentów w styczniu 2017