SOS Wioski Dziecięce

Wróć do wszystkich klientów

Bieg po Uśmiech na 25 urodziny SOS Wioski Dziecięcej w Kraśniku

Już 10 czerwca startuje XXIII edycja imprezy organizowanej przez Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce - „Bieg po Uśmiech”. Fundatorem nagrody głównej jest Partner Strategiczny, firma Kaufland Polska. Poza tytułowymi zawodami, na uczestników będą czekać dodatkowe atrakcje.

Tegoroczny Bieg po Uśmiech połączony jest z obchodami 25-lecia SOS Wioski Dziecięcej w Kraśniku. Ideą przyświecającą imprezie jest zachęcenie wszystkich pokoleń do wspólnego biegania. To prawdziwe rodzinne święto, pozwalające spędzić wspólnie i aktywnie czas.

 „Bieg po Uśmiech” adresowany jest do całych rodzin, od najmłodszych po seniorów. Do udziału w zabawie zapraszamy także wszystkich darczyńców oraz mieszkańców Kraśnika. Ta impreza, poza promowaniem zdrowego stylu życia, pozwala nam także integrować naszych podopiecznych z lokalną społecznością. Jest to też wspaniała okazja by miło spędzić czas na świeżym powietrzu. – mówi Dariusz Krysiak, Dyrektor SOS Wioski Dziecięcej w Kraśniku.

„Bieg po Uśmiech” to również okazja do zwrócenia uwagi na sytuację osób niepełnosprawnych, tradycją stało się bowiem rozgrywanie „Biegu integracyjnego”. Po raz kolejny „Bieg główny”, będzie nosił imię Andrzeja Kandzierskiego, zmarłego prezesa lokalnego Stowarzyszenia, wieloletniego przyjaciela SOS Wioski Dziecięcej w Kraśniku, nazywanego przez podopiecznych Wioski SOS „wujkiem Andrzejem”. W tym roku Bieg główny na dystansie 10 kilometrów będzie prowadzić przez teren Wioski.

Na wszystkich uczestników biegów czeka okolicznościowy dyplom oraz możliwość wzięcia udziału w losowaniu atrakcyjnych niespodzianek. Zwycięzcy poszczególnych konkurencji zostaną ponadto wyróżnieni trofeami sportowymi oraz nagrodami.

Nie bez powodu odbyło się już 22 edycje „Biegu po uśmiech”. Ta impreza to wspaniała atrakcja dla całego społeczeństwa kraśnickiego. Doceniamy tę inicjatywę, dlatego też postanowiliśmy ufundować nagrody w tegorocznej edycji. – mówi Małgorzata Wójcik-Koczur, CSR Manager Kaufland Polska, Partnera Startegicznego Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce.

Sieć handlowa Kaufland już od ponad dwóch lat dumnie wspiera inicjatywy Stowarzyszenia nie tylko finansowo i rzeczowo, ale także aktywnie uczestnicząc w wydarzeniach. Dlatego w tegorocznym ,,Biegu po Uśmiech’’ w Kraśniku udział wezmą także ambasadorzy firmy Kaufland Polska, którzy swoim zaangażowaniem wspierają działania SOS Wiosek Dziecięcych. Ponadto, firma Kaufland przygotowała dla uczestników wydarzenia przekąski, wodę, napoje oraz prezenty. 

Oprócz biegów przełajowych będzie można zobaczyć pokaz jiu-jitsu, boksu, występy dzieci i młodzieży, czy podszkolić się z udzielania pierwszej pomocy. Dla najmłodszych przygotowano liczne konkursy, gry i zabawy. Dodatkową atrakcją będzie specjalnie przygotowane wesołe miasteczko zbudowane z dmuchanych atrakcji. Zabawa rozpocznie się o godzinie 09:00 w SOS Wiosce Dziecięcej w Kraśniku, ul. Gmeinera 8.

***

„Bieg po Uśmiech” to impreza zapoczątkowano 1994 roku, której oprócz sportowej rywalizacji zawsze towarzyszy dobra zabawa i miła atmosfera. Tego roczna edycja łączy formułę biegów przełajowych i pikniku rodzinnego.

Szczegółowe informacje można znaleźć tutaj:

https://wioskisos.org/

***

SOS Wioska Dziecięca w Kraśniku od 1991 roku niesie pomoc osieroconym i pozbawionym opieki rodziców dzieciom. Znajdują one w niej dom, czułą opiekę oraz pomoc w rozwijaniu swoich umiejętności, zainteresowań i talentów.  Od 25 lat  znakomicie promuje w kraju i poza granicami powiat kraśnicki. Wielu wychowanków po usamodzielnieniu stało się mieszkańcami powiatu, założyli rodziny. Znaleźli w Kraśniku i okolicach swoje miejsce w życiu.

Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce w Polsce to organizacja dobroczynna, która działa na rzecz umacniania rodzin zagrożonych rozpadem oraz opiekuje się opuszczonymi i osieroconymi dziećmi. Wykorzystując międzynarodowe doświadczenie, z powodzeniem realizujemy swoją misję w Polsce już od 33 lat. 

Kaufland to odnosząca sukcesy międzynarodowa sieć sklepów oferująca artykuły spożywcze oraz produkty codziennego użytku. Należy do dużych przedsiębiorstw handlowych Europy z branży nowoczesnych sklepów wielkopowierzchniowych. W całej Europie Kaufland posiada około 1200 sklepów i zatrudnia ponad 147 300 pracowników. W Polsce pierwszy sklep sieci Kaufland został otwarty w 2001 roku. Dziś jest ich już ponad 200. Kaufland jest Partnerem Strategicznym organizacji SOS Wioski Dziecięce i wspiera opuszczone i osierocone dzieci.

  • Dariusz Krysiak
  • dyrektor
  • dariusz.krysiak@sos-wd.org
  • 882133376
  • +48 (81) 460-58-54
  • SOS Wioska Dziecięca w Kraśniku
  • ul. Gmeinera 8
  • 23-210 Kraśnik